Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
ümit 806

11 ay önce - Pts 10 Eyl 2018, 22:12

Ümraniye'de Kazım Karabekir Mahallesi ile Topağacı Mahallesi sınırında kalan Dereboyu Caddesi'nin adı, Aziz Mahmut Hüdayi Caddesi olarak değiştirilmiş.

Bununla ilgili 1 sene arayla yaptığım iki instagram paylaşımının arama sonucunu ekliyorum:

https://www.instagram.com/explore/tags/ezbercaddesi/

Aslında benim için asıl garip olan caddenin adının değiştirilmesi değil.

Bu yeni sokak levhalarında ilçelerin renkleri grup grup birbirlerinden farklı yapılmış ve komşu iki ilçeye aynı renklerin gelmemesine dikkat edilmişti.

Ümraniye ilçesinin rengi bu yeni tabelada değiştirilmiş. İki levha arasındaki renk farkı belli oluyor zaten.

Not: Fotoğrafları telefondan vakit bulup aktaramadığım için paylaşımları yükledim.

ümit 806

9 ay önce - Cum 16 Ksm 2018, 12:04

İstanbul'da 12-13 sene önce kullanılmaya başlanan kırmızı renkli pres kapı numarası ve cadde / sokak levhalarını üreten şirket Erhan Reklam isminde bir şirketmiş.

Şirketin sayfasını bulma hikâyem biraz komik. Ben görsel aramada yaptıkları çalışmaları yaptıkları diğer çalışmalar ile birlikte karışık görünce bu şirketi istek üzerine cadde ve sokak levhalarının benzerlerini de reklam çalışması olarak üreten bir şirket zannettim. Instagram vs paylaşımlarını inceledikten sonra da bu kanaatim çok fazla değişmedi en başta. Çalışmalarını biraz daha detaylı inceleyince bu işi yapan asıl şirket olduklarını anladım. youtube'da da kanallarındaki bu videoyu buldum en son.

İnstagram çalışmaları içinde gördüğüm İzmir için yaptıkları levhalar İstanbul'un eski emaye levhalarını andırdıkları için (sadece renkleri mavi) hoşuma gitti. Zaten alfabe değiştirilmeden önce İstanbul'da da mavi renkli levhalar varmış önceki sayfalardan anladığımız kadarı ile.

Katılacakları ilk fuarı takip edip stand ziyareti yapmaya karar verdim.

Video da şu:

sengulb

8 ay önce - Pzr 09 Arl 2018, 17:31

Şile

Büyükada

Cemoli D18
7 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 01:06

İstanbul sokak veya cadde levhalarındaki bazı eksiklikler;
Mahalle adı çok küçük ve araç ile geçerken okunamıyor. Biraz daha büyük yazılabilir.

Haricinde sokak ve caddeleri gösteren levha sayusı3 az ve yetersiz.

sefer bayraktar

2 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 22:09

Çatalca,,,İzzettin mahallesi

(+)

(+)

(+)

sefer bayraktar

3 hafta önce - Çrş 31 Tem 2019, 22:53

Bahçelievler...Siyavuş paşa

(+)

sayfa 9
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet