Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 515253 ... 707172   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 52
Mustafa Bostan

3 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 22:36
İstanbul Okan Üniversitesi


Çağdaş eğitime büyük katkıları olan ve Türkiye’nin önemli eğitim kurumları arasında kendine yer edinmeyi başaran İstanbul Okan Üniversitesi, eğitime ve kampüsüne yaptığı sosyal yatırımlarla çıtasını her yıl daha da yukarıya taşımaya devam ediyor.Mustafa Bostan

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 14:08
Akfırat Bahçelerinden Fotoğraflar

(+)
Mustafa Bostan

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 14:24
Akfırat Bahçelerinden Fotoğraflar(+)(+)
Mustafa Bostan

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:51
Akfırat Bahçelerinden Fotoğraflar


Zihinsel engelliler için artık bakım merkezlerinde rehabilite amacıyla bahçe bakım terapisi uygulanmaya başlandı. Uzmanlar zihinsel özürlü kişilerin bahçede zaman geçirmelerinin çok önemli olduğunu vurguluyor.

Zihinsel özürlüler bahçede kendilerine özel saksılarda çiçek yetiştirip, ağaçların bakımını gerçekleştirerek sorumluluk duygusunu öğreniyor, özgüven kazanıyor.

Bahçe bakım terapisi ile zihinsel engellilerin ağaçlar ve çiçeklerle uğraşarak daha mutlu ve huzurlu oldukları da belirtiliyor.

İnsanlar doğayla uğraştıkları zaman huzur ve mutluluk buluyorlar. Kendilerini rahatlatıyorlar.
Bu düşünceden hareketle bahçe bakım terapisi dünyada çok yaygınlaşmaya ve uygulanmaya başlamıştır.


Alıntı Fotoğraflar...
Mustafa Bostan

3 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 19:26
Akfırat Bahçelerinden Fotoğraflar


Arılar neden çok önemli?

“Arılar yeryüzünden silinip giderse, insanoğlu yalnızca dört yıl yaşayabilir. Arılar olmazsa döllenme olmaz, hiçbir bitki, hiçbir hayvan, hiçbir insan olmaz.” (Albert Einstein, 1949)

Bal arıları ve yaban arılarının içinde bulunduğumuz eko-sistem için önemi, bitki örtüsüyle oluşturdukları ortak yaşamla başlar: Arılar yaşamak için besin olarak çiçeklerin nektarına (bal özüne) gereksinim duyarlar, bitkilerinse polenlerini yaymak ve böylece üremek için bir dölleyiciye ihtiyaçları vardır.

Bütün doğal tozlaştırıcılar yani polen yayanlar arasında arılar çevreyle ilgili en önemli role sahip olanlardır, çünkü tüm yerli çiçek türlerinin neredeyse %80’inin tozlaşması bir Avrupa Bal Arısı türü olan Apis mellifera tarafından gerçekleştirilir ve geriye kalan %20 sinden yaban arıları, eşek arıları ve kelebekler sorumludur. Bunlar bal arılarına oranla belli bir türde uzmanlaşmışlardır ya da daha yavaş çalışırlar. İyi ürünler elde edilmesinin ve biyolojik çeşitliliğin baş sorumlusu bal arılarıdır.

Yapılan gözlemlere göre, insanların besinlerinin %90’ından fazlasını oluşturan 100 bitki türünden dörtte üçünün arıların tozlaşması sayesinde elde edilmektedir.

Dünya çapında arıların ekonomide yarattığı katma değer yaklaşık 250 milyar Euro’dur.


(+)(+)


sayfa 52
« önceki   123 ... 515253 ... 707172   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL