Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Şehir Hastanesi - Bursa Entegre Sağlık Kampüsü
« önceki   123 ... 666768 ... 959697   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 67
Efe Elaldı

1 yıl önce - Pts 10 Hzr 2019, 14:49

anlaşılan o ki hastane tarafıyla ilgili daha bi gelişme yok açılmış yolda tretuar ve asfalt çalışması başlamış.burayı bitirip diğer bölüme daha sonra geçecekler.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pts 10 Hzr 2019, 15:08

Şehir Hastanesi yolu ile ilgili son gelişme, orada da belirttiğim gibi hastane açılışına yetişse bari:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7241343#7241343tourist guide
1 yıl önce - Pts 10 Hzr 2019, 15:38

Daha önce belirttiğim ve gerçi tahmin ettiğim nokta Sn. Aktaş tarafından açıklığa kavuşmuş;

“Altınşehir Kavşağı’ndan NOSAB Cevizli Cadde’ye kadar 1. etap 3500 metreden sonraki kısımlarda ise kamulaştırma işlemleri Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’mız tarafından devam ediyor. Kamulaştırma çalışmalarının bitmesine paralel olarak da yaklaşık 6,5 – 7 km’lik bir hatla gayet güzel şekilde Şehir Hastanesine ulaşılabilecek.''

Altınşehir Kavşağından Nosab Cevizli Cadde ye kadar ki bölümde zaten çalışmaları takip ediyorduk.Nosab Cevizli Cadde - Şehir Hastanesi arası için kamulaştırma aşamasında.Neticeye vardıkları takdirde,ivedilikle o kısmında yapımına başlarlar.Ve cidden küçük sanayi,Özlüce,Nosab ve Doğanköy için önemli bir ulaşım yatırımı olacak.Sadece Hasteneye ulaşım değil,bu yol sayesinde ,İstanbul -İzmir otobanına bağlanacak araçlar.


zbaran
1 yıl önce - Pts 10 Hzr 2019, 16:52

kamulaştırma işi keşke o kadar kolay olsa ...

tourist guide
1 yıl önce - Pts 10 Hzr 2019, 17:17

Kamulaştırma işi çok kolay olduğundan bahsetmedim ancak imkansız birşey de değil.

Bir şekilde çözüme kavuştururlar.Yoksa Altınşehirden vatandaşlarımız rahat rahat gelir geniş yoldan,sonra da hop Cevizli Cadde'de tıkanıverir yol.Mevcut köy yolu (Nosab-Doğanköy arası) çooook yetersiz.tourist guide
1 yıl önce - Çrş 12 Hzr 2019, 16:20

https://www.olay.com.tr/ulasimcozumu-buyuksehirde ...4752yy.htm

tourist guide
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 08:08

Alıntı:


Şehir Hastanesi'ne ulaşım için yeni öneri

Şehir Hastanesi'ne ulaşım için çözüm öneren İMO Şube Başkanı Mehmet Albayrak, “Acemler'den yapılacak ring servisleri yerine, Bursaray'ın Emek ve Üniversite'deki son duraklarına otobüs aktarma noktası yapılmalı.A+A-

Ayrıca bütünleşik sistem kurularak trenden inen yolculardan ekstra otobüs ücreti alınmamalı” dedi.İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Doğanköy mevkiinde inşaa edilen Şehir Hastanesi hizmete girdiğinde günlük 40 bin insan sirkülasyonunun beklendiğini belirterek, şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 25 kilometre olan bu dev sağlık tesisine ulaşım için hala yeterli bir çalışmanın yapılmadığına dikkat çekti.Hastaneye ulaşımın sağlıklı yapılabilmesi için Ulaştırma Komisyonu üyeleri ile birlikte öneri hazırladıklarını vurgulayan Albayarak, hastane inşaatı ile eşzamanlı olarak hafif raylı sistemin uzatılma çalışmasının yapılması gerektiğini ancak bunun yapılmadığını söyledi. “RİNG TRAFİĞİ YOĞUNLAŞTIRIR”...Hastaneye ulaşım için ilk etapta yetkililerin; Acemler Kavşağı'ndan Şehir Hastanesi'ne kısa aralıklarla ring servislerinin konulacağı açıklamasını yaptığını hatırlatan Albayrak, “Acemler, kentin trafik yoğunluğunun en fazla olduğu bölge. Ayrıca stadyum ve yapımı devam eden Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin oluşturacağı yoğunluğa Şehir Hastanesi için konulacak ring servisler de eklenince ortaya çıkacak insan ve taşıt sirkülasyonuyla Acemler bölgesi daha da sıkıntılı bir duruma gelecektir” diye konuştu. “BÜTÜNLEŞİK SİSTEM KURULMALI”...Acemler'den yapılacak aktarma yerine Bursaray'ın Emek ve Uludağ Üniversitesi'ndeki son duraklarına ring otobüsler için aktarma istasyonu yapılmasını öneren Albayrak, “Yani ring otobüsleri Acemler yerine Emek ve Üniversite istasyonlarına gitmelidir. Ayrıca, Şehreküstü durağında uygulandığı gibi bütünleşik sistem kurularak trenden inen yolculardan otobüs için ekstra bir ücret alınmamalıdır. Eğer alınırsa toplu taşıma cazibesini yitirecek, insanlar özel aracıyla Şehir Hastanesi'ne gitmeyi tercih eder ve  bu da hem trafik hem otopark sorunu doğurur” dedi. 

“BAKANLIK DESTEK OLMALI”... Bu sürecin hızlandırılması için Bursa'ya devlet desteğinin de  şart olduğunu vurgulayan Albayrak, Şehir Hastanesi'nin rantabl olarak kullanılabilmesi ve vatandaşın sağlık hizmetine en kısa zamanda ulaşabilmesi için ulaşımla ilgili bu yatırımların Büyükşehir Belediyesi bütçesinden değil bakanlıklar tarafından karşılanmalıdır” ifadelerini kullandı. 
Kaynak: Şehir Hastanesi'ne ulaşım için yeni öneri
https://www.olay.com.tr/sehir-hastanesine-ulasim- ...98146h.htm


Yiğitler
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 17:52

Otobüs gerekecektir hemde birçok farklı güzergahtan. Bursaray yapıldığında dahi cazip olmayabilir eğer hastaneye yakın ve düzgün yaya ulaşımı sağlanamazsa.... Hastanedeki bursaray durağının lokalizasyonu çok önemli.. yapıldımı yapıldı anlayışı hastane duraklarında geçerli olmaz hastası olan bilir. Tıp merkezine metro yapmak -damdan düşenlere- bırakılmalı yoksa HRT sadece personel servisini kaçıranların kullandığı bir araç olur. Yazık olur.

Sedat vatansever
1 yıl önce - Cmt 15 Hzr 2019, 01:42

Benimkide hayâl ama havaalanlarındaki gibi metroyu hastanenin altina soksalardı. Duraktan inip asansör veya yürüyen merdivenle hastanenin icine cikmis olurduk. Dedim ya hayâl işte. Bina o kadar devasa ki metroyu dibine yapsan istasyondan inince hastaneye yürumek kim bilir kac dk surer. Buna da sukur tabi bunu her defasinda diyorum. Bunada sukur.

Fatih146
1 yıl önce - Cmt 15 Hzr 2019, 13:32

Olsun da...sayfa 67
« önceki   123 ... 666768 ... 959697   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet