Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 543
berdan ak
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 08:51

Alıntı:
Laik milliyetçili demokrasi vs vs yani cennetten kovulan ademoğlunun kafir olması için yapması gereken 3-5 ana konunun hepsini yapan adamlar yorum yazmış

Tam bir ruh hastası olduğunu ve tedaviye ihtiyacı olduğunu bu cümlelerinle itiraf ediyorsun. Tabi senin inandığın arap kültürüne göre demokrasiye seçime filan ihtiyaç yok. Zaten bir yerde iki yönetici varsa birini öldürün diye hadis uyduran muaviye ve yezidin soyundan daha iyisini bekleyemeyiz.

Fazla sallama Hasan pulların dökülüyor. Ben sen ve senin gibilerinin ciğerini bilirim. Senin bozuk zihniyetine göre ülkenin %98 i dinsiz ya da dinden çıkmış ve katli vaciptir değil mi

Elinizde olsa milleti kör testereyle doğrarsınız da dediğim gibi pullara dikkat.

Hasan Pullu
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 09:17

Alıntı:
Tam bir ruh hastası olduğunu ve tedaviye ihtiyacı olduğunu bu cümlelerinle itiraf ediyorsun.

Yok bu normal islam. Siz toplu halde dinden irtidat ettiğiniz için kendilerine davet getiren bir peygambere müşriklerin hayret içinde baktıkları gibi siz de bizim size anlattığımız islama hayret içinde bakıyorsunuz. İslamda demokrasi ve laiklik yoktur. İslamda yönetim, toplumsal yapı tamamen şeriata yani Allah ve resulünün emir ve yasaklarına göre dizayn edilir. Müşrikler ve rotschildler ise yasa koyma hakkının kendilerinde olduğu iddia ederler. Demokrasiye geçen herkes kula kul olmuştur ve islamın nemrud firavun gibi yönetimlerle ana kavgası bunun üzerinden yürümüştür. Bugün de mevcut dünya sistemine entegre olmuş birinin bu sistemi ve sistemin herhangi bir parçasını legal gören birinin islamdan nasibini almış olma ihtimali yoktur.

İşte dünya hayatında yapacağınız tercih bu. Demokrasiyi seçerseniz ebedi cehennemle ve dünya hayatında sizi yakalayacak bir helakla sizi tehdit ediyorum. Yok islamı seçerseniz 80 yıl gibi kısa bir süre yaşayacağınız şu dünyadan sonra sevdiklerinizle ebedi yaşayacağınız bir cenneti size müjdeliyorum . Tek yapmanız gereken şey sizin gibi olan adamlara kendinizin üstündeki ilahlar gibi davranmamanız ve onlarn dünya hayatında size sundukları menfaati elinizin tersiyle itmeniz. Bu kadar basit bir talep

Semih Yaşar

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 09:32

Alıntı:

İşte dünya hayatında yapacağınız tercih bu. Demokrasiyi seçerseniz ebedi cehennemle ve dünya hayatında sizi yakalayacak bir helakla sizi tehdit ediyorum. Yok islamı seçerseniz 80 yıl gibi kısa bir süre yaşayacağınız şu dünyadan sonra sevdiklerinizle ebedi yaşayacağınız bir cenneti size müjdeliyorum .

Siz Mehdi falan mısınız yoksa?

Hasan Pullu
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 09:39

Alıntı:
Siz Mehdi falan mısınız yoksa?

yok sıradan bir müslümanım

lecce
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 09:55

Alıntı:
ayrıca siz türkiye halkı olarak %22 alevi kemale %12 ateist pkkya %42 ılımlı islamcıya %11 türkçüye %11 natocu anıtkabire gidip iman tazeleyen bir kadına oy veren toplumdan hangi islam çıkarmaya çalışıyorsunuz acayip merak ediyorum.siz hristiyanlardan da daha vahim bir durumdasınız herhalde.

Şimdi sayın Hocam,

Verdiğiniz çok tutarlı(?) , resmen elinizle saymış gibi belirttiğiniz oranları toplayınca %98 ediyor. %2 lik kısım ne oldu ? O %2 lik kısım yoksa sizinde içinde bulunduğunuz Taocu-Budist-Konfüçyüs sever, aşağı saksonya tayfası mı?

Teşekkürler cevabınız için şimdiden.

Alıntı:

Yok hocam kendine haksızlık ediyorsun. Sen ultra tayfadansın. Lütfen bu kadar mütevazi olma lütfen rica ederim

Biz senin değerini yeni anlamaya başladık. Kal buralarda. Transferde de yaprak kımıldamıyor, milli maçlarda bitti.

2019 Pullu summer hits

Ülkücü Teoman
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 14:54

https://www.egehaber.com/amp/izmir/izmir-torbali- ...80091.html
Ne güzel bir haber
Alıntı:

Sıradan bir Müslüman değilde sıradan bir selefi desek daha doğru olur
Hani şu Arap yarımadasındaki çöllerde yaygın olan bedevi inancı

Hasan Pullu
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 15:12

Alıntı:
Hani şu Arap yarımadasındaki çöllerde yaygın olan bedevi inancı

bedevi inanç

çok popüler söylem de içeriğinde ben bir şey göremiyorum .selefiliği bedevi yapan şey ne?

şunu demen gerekiyor. islamın çalışma prensibi şudur. selefiliğin de şudur bu da bedevilikten kaynaklanır. hani bilimseliz ya hani söylediğimizi delillendirmemiz gerekiyor ya ve getirdiğiimiz delillerin de sarih olması gerekiyor ya

bu manşet bilgisinin altını doldurman gerekiyor. doldurmadığın müddetçe benim için bir şey ifade etmiyor ve şu ana kadar kimsenin bu lafın altını doldurduğunu görmedim. saydıkları şeylerin ise islamın ana unsurları olduğunu dolayısıyla aslında islama bedevilik dediklerini görüyorum. ya da cahilliklerinden dillerini bu kadar uzatabilyorlar.

Emir1471

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 16:00

Demetevler'deki Suriyeliler ve Irak Türkmenleri maalesef bir çok suç ve olaya karıştılar. Halkın huzurunu bozuyorlar. Nereye gitsem karşıma çıkıyorlar. Bence bunların biran önce Demetevler'den Gültepe, Mamak ve Altındağ gibi yerlere gönderilmelidir. Demetevler gibi memur ve öğrencilerin oturduğu semti haketmiyorlar çünkü. Yenimahalle, Eryaman ve Batıkent de bunlara yaramaz.

Benim evin ordaki Irak Türkmeni komşularda sesleriyle beni çılgına çeviriyorlar. Gece bile konuşuyorlar. İşte bu yüzden bunlardan rahatsız oluyorum. Bundan daha önce 1 Suriyeli ve 2 Irak Türkmeni aile oturmuştu yan dairede. Onlar da çok ses yapıyorlardı. Eğer bunlar ses yapmasalar ve tecavüz gibi çirkin olaylara karışmasalar başımızın tacıdır ama bu olaylar yüzünden ben onlardan rahatsız oluyorum.

En son Emir1471 tarafından Çrş 12 Hzr 2019, 16:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Hasan Pullu
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 16:04

Alıntı:
Demetevler'deki Suriyeliler ve Irak Türkmenleri maalesef bir çok suç ve olaya karıştılar. Halkın huzurunu bozuyorlar. Bence bunların biran önce Demetevler'den Gültepe, Mamak ve Altındağ gibi yerlere gönderilmelidir.

mini etek sorununu çözdün şimdi mega sorunlara mı el attın.

yolla oralara da iyice gettolaşma olsun.

bırakın bütün türkiyeye bütün semtlere dağılsınlar ki daha kolay kaynaşsınlar. topluma uyumları artsın

ben keçiörende oturuyorum .bizim apartmanda iki ıraklı türkmen aile var.

birisi yeni evlenmiş genç karı koca. oğlan çalışıyor. eşi başkalarıyla görüşmeyen dindar evinde oturan ailesi 2003 ırak savaşında şiiler tarafından öldürülmüş bir yetim.

diğer ailede bir teyze var kendi halinde efendi bir bayan. oğlu gelini ve torunlarıyla beraber yaşıyor.onlar da ıraktan gelmişler. oğlan sitelerde çalışıyor. efendi insanlar.

yetim kızı büyüten akrabasıyla görüştüm. adam ırakta iş adamıymış .savaş sonrası her şeyini kaybetmiş burada herhangi bir tercümanlık olayı olduğunda yapıyorum polise yardımcı oluyorum oradan bir şeyler kazanıyorum diyor.

En son Hasan Pullu tarafından Çrş 12 Hzr 2019, 16:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Semih Yaşar

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 16:16

Aklı başında bir insan şu soruyu sormakta haksız mı?

Suriye iç savaşına bir şekilde müdahil olduk. Kuzeyde YPG-SDG yerleşti ve palazlandı, 5,000,000 kadar da mülteci Türkiye'ye göç etti, bir sürü sosyal ve ekonomik problemle birlikte....
İdlib'de ne olduğu belli değil, yakında oradan da bir göç dalgası gelecek muhtemelen...

Peki biz bu işten ne kazandık şimdi?

sayfa 543
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET