Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sakarya - Adapazarı
« önceki   123 ... 697071

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 71
Misafir a28

3 ay önce - Pts 27 May 2019, 18:49

MEDYABAR.COM -
Adapazarı şehir merkezinin göbeğinde, Belediye binasının hemen yanındaki SAKVA, Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi ve Halk Bankasının bulundğu binanın durumu yıllardır tartışılıyor.
Deprem hasarı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı bulunan binalardan Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi ve Halk Bankası yerlerini boşalttı.
SAKVA ile esnaflar ise henüz binayı boşaltmadı.
Bu binaların kaderinin ne olacağı merak edilirken, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, 31 Mart sçeimleri öncesinde açıkladığı projelerinde burasının Ada Meydanı adıyla meydan olarak şehre kazandırılacağını duyurmuştu.
Ancak MEDYABAR'ın Cumartesi günü yaptığı haberle, aralarında söz konusu binaların yerinin de bulunduğu Adapazarı'ndaki 6 arsanın 3 okul yapılması karşılığında becayiş yapılacağı ortaya çıktı.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü'nce yapılacak olan ihale bugün yerel gazetelerde de manşet oldu.
Bu haberlerin ardından vatandaşlar becayiş kararına tepki gösterdi.
Şehrin göbeğindeki değerli arsanın, şehrin kullanımında kalması gerektiği vurgulanırken yetkililerden sorumluluk almaları istendi.
3 Temmuz'da gerçekleşecek ihaleye kadar bu kararın değişip değişmeyeceği merak ediliyor.

Bu haber benim de dikkatimi çekti
Sonuç ne olacak göreceğiz


sinasikaba

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 13:08

Maltepepark tan Adapazarı....


(+)


sapancalı mesut

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 18:13

Adapazarı´na Çocuk Hakları Sokağı Geliyor

Orjinal Resim
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor ve Çocuk Hakları Komitesi üyelerini misafir eden Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı’mızın çocuk dostu şehir hüviyeti kazanmasını sağlayacak ve Çocuk Hakları Sokağı projemizi çok yakında hayata geçireceğiz.” dedi.

Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Müdür Yardımcısı Elif Civan Yüce, Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Burcu Başak Kosova ve Çocuk Hakları Komite üyeleri, “12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” kapsamında Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu makamında ziyaret etti.

Başkan Işıksu’ya Teşekkür

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Başkan Işıksu’nun yakın ilgisinden dolayı duydukları memnuniyeti paylaşarak teşekkür etti. Zor, çocuk işçiliğinin, çocuğun zihinsel, bedensel, ruhsal ve genel olarak sosyal gelişimini olumsuz etkilediğini belirterek, bu konuda il müdürlüğü olarak büyük bir titizlikle çalışma yürüttüklerini söyledi.

Hassasiyetle Çalışıyoruz

Dünyada çalışan milyonlarca çocuğun sorununa dikkat çekmek amacıyla belirlenen 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde yapılan ziyaretin anlamlı olduğuna dair inancını paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, “Devletimiz çocuk hakları konusunda gereken hassasiyetini göstererek, çocuk haklarını anayasa ile güvence altına almıştır. Bu haklara göre kimse, yaşına, cinsiyetine ve gücüne uymayan işlerde çalıştırılamaz. Yasal olmayan yollarla çalıştırılan veya dilendirilen çocuklara yönelik Emniyet ve Zabıta Teşkilatları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri mücadelelerini sürdürüyorlar. Biz de Adapazarı Belediyesi olarak tüm çalışmalarımızda bu hassasiyeti gözetiyoruz.” diye konuştu.

Çocuk Dostu Adapazarı

Konuşmasında Adapazarı’na bir müjde de veren Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak tüm kesimlere özellikle çocuklarımıza karşı büyük hassasiyet gösteriyoruz. Çocuk Hakları Sokağı projemizle ilgili tüm çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Çocuk Hakları Sokağı Projesi ile birlikte çocuklarımıza haklarını bilecekleri, güvenli bir sokakta düşlerini gerçekleştirecekleri, hayata daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak hazırlanacakları, ekranla değil akranlarıyla büyüyecekleri bir ortam sağlayacağız ve Adapazarı’mızın çocuk dostu şehir hüviyeti kazandıracağız. Arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlamak üzere. En kısa zamanda hayata geçireceğiz. Belirlediğimiz bir sokak, güvenlik tedbirleri alınarak 24 saat gözetim altında olacak ve sokakta bulunan bütün çalışmalar tüm çocuklarımızın ihtiyaçları göz önüne alınarak gerçekleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Güzel bir proje tebrik ediyorumsayfa 71
« önceki   123 ... 697071
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler