Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 275
eyup58
5 ay önce - Cmt 13 Nis 2019, 23:40

Toki nin yapacağı 500 yeni konut yakında teslim edilecek olan(çevre düzenlemesinin devam ettiği söyleniyor) 760 konutun yanına yapılacak diye söyleniyor...760 konut 3+1 ler (brüt 109 metrekare) 170-183 bin lira arsında bir fiyata satılırken,2+1 ler(brüt 80-85 metrekare arası)130-150 bin lira arasında satışa sunulmuştu...Yeni satışa çıkarılan nitelikli 500 konuttan 3+1 ler(brüt 120 metrekare ) 270 bin liradan, 2+1 ler (brüt 100 metrekare) olanlar ise 240 bin liradan satılması düşünülüyormuş...Toki nin halka sunduğu 500 konut fiyat olarak oldukça yüksek gözüküyor...Bu bölgeye yapılması düşünülen 500 konut yapıldığında burada 760+500= 1260 konut yapılmış olacak...Bu bölgenin gelişimi açısından bu konutların önümüzdeki dönemde de yapılmaya devam etmesi, bu bölgeye büyük canlılık kazandıracaktır diye düşünüyorum...Kuzey Çevre Yolu ve Bilim Teknoloji üniversite'sinin de bu bölgeye yapılması durumunda gelecekte bu bölgenin Sivas'ın en gözde mekanlarından birisine aday olacağını söylemek daha doğru olur diye düşünüyorum...Not:Sivas Valisi Salih AYHAN Cuma günü canlı yayına katıldığı yerel bir kanalda önümüzdeki Salı günü Çevre Bakanlığı bakanlık yetkilileri,belediye,il özel idaresi ve valilik arasında Yeni üniversitenin Kurtdere Bölgesinde yapılması konusunda önemli bir toplantının yapılıp bira takım kararlar alınacağını da söyledi...

Misafir efd

4 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 21:32

Sirf ucuz diye, kosa kosa gidip sorgusuz sualsiz bu adamlardan ev alan vatandasa ne demeli????

Ve ayrica biraz daha fazla kendisine daire/dukkan payi veriliyor diye bu adamlara sorgusuz sualsiz arsasini veren arsa sahiplerine ne demeli??

Insanoglu, tamahin kurbani oluyor...


keven58
4 ay önce - Cum 10 May 2019, 01:51
magdur şikayeti


Arkadaşlar bir sorum olacak: İki yıl önce site içi diye aldığımız daire hala teslim edilmedi ve bahanelerle teslimi geciktiriliyor. Dahası sitenin reklamında ve örnek dairede gösterilenlerin hiçbiri yapılmadı ve tüm malzemeler, hatta sitenin görünümü bile değiştirildi. Bina kullanım ruhsatı da alınmıyor, geciktiriliyor. Sorum şu: böyle bir durumda firma ismi vererek şikayet etme veya internette deşifre etme hakkımız var mı?Misafir efd

4 ay önce - Cum 10 May 2019, 03:46

Merhaba,

Belirttiginiz hususlari ilerleyen surecte yargi onunde belgeleyebilecek misiniz? Yani elinizde sozlesme ile cercevesi, sinirlari cok iyi belirtilmis taahhutler ve bu taahhutlerden sapmayi belgeleyen evraklar olmali.
Aksi halde sozlesmeye dayanmayan iddialar yargi onunde sizi zor durumda birakabilir. Firma yetkilileri size ticari itibar ve kisilik haklarina zarardan tazminat davasi acabilir.

Sahsi gorusum elinizdeki imzali sozlesmeden sapma gosteren hususlar iyi tespit edip, bu hususlari acik edebilirsiniz.

Saygilar.


keven58
4 ay önce - Cum 10 May 2019, 09:14
teşekkür


Misafir Efd,
cevap için teşekkür ederim. Elimizde sadece müteahhit firma ile yaptığımız, noter onayı olmayan bir anlaşma var. Ancak anlaşma metninde net tanımlar yok. Mesela, kullanılacak malzemeler 1. sınıf olacak deniyor, ancak sizin de bildiğiniz gibi piyasada 1.sınıf adı altında çok çeşitli malzemeler var ve bunların hepsi gerçekte de birinci sınıf malzeme değil. Teslim tarihi sözleşmeden 24 ay sonradır deniyor, fakat bu sözleşme noter onayı olmadığı için galiba çok geçerli değil.
Bahçe düzenlemesi, garaj vs. tanıtım resimlerinde olduğu gibi yapılmadı. Merdivenlerde çok sayıda kırık mermer var, asansörün, zillerin kabloları dışarıda ve açık. Kullandığı laminant veya duvar kağıdı gösterilenden çok farklı ve duvar kağıtlarının desenleri kimsenin eve döşetmeyeceği kadar çirkin. Yaptıkları basketbol sahasının tabanı şimdiden parçalanmış toza dönüşmüş durumda. Yani anlayacağınız elle tutulur bir şey yok. Bütün bunları kabul etsek bile, yapı kullanım ruhsatı için başvuruda bile bulunmuyor. Devamlı olarak bugün, yarın diye geçiştiriyor. Sattıkları dairelerden bazılarından para alamadıklarını söyleyerek, parasını tam ödemiş kişileri mağdur ediyorlar. Ancak başka yerlerde de yeni projeye başlayacaklarından dem vuruyorlar.
Firma ismi vermek sizin dediğiniz gibi riskli olduğu için, daire alacaklara önerim, alacakları dairenin müteahhidi ile konuşup önceden yaptıkları projeleri sormaları ve o projeleri gelip yerinde görmeleri olacak.
Çok teşekkür ediyor iyi günler diliyorum.Misafir a06

4 ay önce - Pzr 12 May 2019, 10:25

keven58 Merhaba. Burdan inşaat firmasının ismini vermekte sakınca yolsa söyleseniz en azından biz ev arayışında olanlar İçin yardımcı olmuş olursunuz ?

Yasin yasinysn
3 ay önce - Pzr 09 Hzr 2019, 23:27

Sanırım inşaat sektöründe bir duraksama varkeven58
3 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 22:39

inşaat firmasının ismini vermenin riskli olduğu konusunda bir arkadaş uyarıda bulunmuştu. Bu yüzden firma ismi yazamıyorum. Ancak daha önce belirttiğim gibi yaptıklarını söyledikleri inşaatlara gidip konuşulabilir. Özellikle site yaptık dediklerinde yaptıklarını söyledikleri sitelere gidip sorulabilir.
Şu anda sorun devam ediyor ve önceki borçları yüzünden yapı kullanım ruhsatı alınamıyor. Daha da önemlisi eksikler tamamlanmıyor. Yapamayacaklarını beyan ediyorlar. Yaklaşık 90 daire sahibi perişan, 15-20 daire sahibi kendi imkanları ile tamamladıkları dairelere taşındılar.
inşaat sektöründe kriz olduğu söyleniyor, ne derece doğru bilinmez. Çünkü kiminle konuşsam Sivas'taki son zamanlarda yapılan bir çok dairenin yapı kullanım ruhsatı olmadan kullanıldığını, inşaat elektriği ve suyun inşaat tarifesinden alındığını söylüyorlar. Doğalgaz bağlanıyor ancak, inşaat elektriğinin voltajına ne derece güvenilir ki?
Anlayacağınız çıkmazdayız.


Sivasli Buket
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 12:16

Oturumu alinmamis ve tapusunda kat mülkiyeti yazmayan daireleri kesinlikle almayin. Maalesef sivas bu konuda cok sıkıntılı bir şehir konumuna geldi. Arkadasim muteahitten ev aldi. Ama teslim edemiyormus. Iflas eden muteahitler cok var. Oturumu alınamadığı icin de insaat elektrigi ve suyunu kullanip dunya kadar para odeyen tanidiklarimiz var. Ev alacak arkadaslara sesleniyorum. Lutfen dikkatli olun. Mumkun oldukca problem olusturmayacak evleri satin alin. Oturumunu almis ve borcu olmayan daireleri alin. Eger konuya hakim olamiyorsaniz da mutlaka bir bilene danisin veya krediyle ev alin ki bankadan ekspertiz sorunlari tespit etsin. Sivasta ev almak cebinizde saatli bomba tasimak gibi. Cok riskli. Cok kotu duzenbaz insanlar var. Allah iyi insanlarla karsilastirsin

Svs196758
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 14:01

Halil Rıfat Caddesi Cevher Caami karşında yapılan suit otel


(+)
(+)
sayfa 275
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET