Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 22
Misafir 309

1 yıl önce - Pts 18 Şub 2019, 00:02

Mimar bey arkadaşın dediği doğru yikilan tolon fabrikasının çeperinde kalan konut alanlarının proje alanı ile arasında SAGLIKLASTIRILACAK ALAN diye tabir edilen ve ne yapilacagi belli olmayan bolgeler var imar planinda. Buralara yapılaşma veremiyorlar...

Soganlı Botanik224
1 yıl önce - Sal 07 May 2019, 17:22

Yeni dönüşüm bölgesi Etibank altı olacağını açıkladı Alinur Aktaş . Bakalım göreceğiz.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 04 Hzr 2019, 09:26

ARAP YATIRIMCININ ‘ÇOK KATLI SEMBOL BİNA’ İSTEĞİ TERMAL PROJESİNİ KİLİTLEDİ
Alıntı:
Bu sütunların okurları gelişmeleri biliyorlar… Bursa’nın turizm geleceği olan termal turizmi hedefli Sıcaksu’daki ilk adımı 12 Şubat 2018 günü duyurduk.Yazıda…
Bir dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olan Yasin Aktay aracılığıyla Suudi-Kuveyt ortaklığı olan Arap yatırımcının Büyükşehir Belediyesi’ne başvurup Başkan Alinur Aktaş’la görüştüğü bilgisini aktardık.

Fakat o girişimde bir ilerleme sağlanamadı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın verdiği bilgilerle dünya devi Dubaili şirketin Sıcaksu’da milyar Dolar’lık yatırım için başvurduğu bilgisini 19 Temmuz’da aktardık.

Aracılık eden AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın ise benzersiz olması planlanan projeyi 5 Ağustos günü şöyle anlattı:
"Dünyanın çeşitli yerlerinde ülkelerin önüne geçen sembol yapılar vardır. Örneğin Dubai denince akla Burj Al Arab Hotel gelir. Yelken görünümlü yapıyı herkes bilir.
İşte, Dubai'deki yatırımcı bizim Sıcaksu için de Türkiye'nin sembolü olacak dev bir proje düşünüyor. Türkiye'nin tarihi ve kültürünü yansıtan, dünyanın her yerinde tanınacak bir proje hazırlıyor.”

Hatta…
Firmanın; Mudanya Bulvarı’nın yeraltına alınarak Kültürpark ve doğusunda Merinos’la projenin birleştirilmesi düşüncesini de açıkladı.

Sonrasında…
Firmayla ön protokol yapıldığını da 4 Eylül günü duyurduk.

İşte…
Milyar Dolar’lık yatırım hedefleyen projede sürpriz bir pürüz çıktı.

Daha doğrusu…
31 Mart yerel seçimi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kentleşmede yüksek katlı yapı istemediğini sık sık vurgulaması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş projeye Bursa görünümü açısından daha duyarlı yaklaştı.

Bunun üzerine…
Otel görünen çok katlı sembol yapının iptali istendi. Fakat Arap yatırımcı proje değişikliğine sıcak bakmadı ve sembol binada ısrar etti.

Gelinen noktada…
Sıcaksu’daki milyar Dolar’lık termal projesi çok katlı yüksek bina nedeniyle kilitlendi. Ön protokol henüz iptal edilmedi, ama Büyükşehir Belediyesi alternatif olarak Avrupa’dan bir şirketle görüşmeye de başladı.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/arap-yatirimcinin-cok-kat ...4710yy.htm

Bu bölge böyle senelerdir bekliyor, yazık...


Salih2111
1 yıl önce - Sal 04 Hzr 2019, 09:57

Alinur Aktaş daha çok görüşür. Gelmiş geçmiş bursanın en kötü belediye başkanı. Bursalilar bunun neyine oy verdi.

SABRİ BİLGİN
1 yıl önce - Sal 04 Hzr 2019, 15:48

Adamlar geliyor milyar dolarlık yatırım yapmak istiyorlar, üstelik ülkemizin ve Bursa'nın bu yatırıma aşırı derecede ihtiyacı var ve bu proje sayesinde Bursa dünyada tanınacak, turizm geliri elde edecek ve o bölge estetik olarak güzel bir hale dönüşecek ama bu yatırımı reddediyorsun. Bu yatırımı reddetmek için nasıl bir kafa gerekiyor merak ettim.

Yüksek katlı bina öcü değildir, üstelik adamlar sembol olacak kadar estetik bir bina taahhüt ediyorlar. Bizim onları bunları yapmaları için ikna etmemiz gerekirken adamlar bizi ikna etmeye çalışıyor.

Ah Bursam ah, vizyonsuz, beceriksiz, estetik düşmanı başkanlar hep seni mi bulur.Yiğitler
1 yıl önce - Sal 04 Hzr 2019, 16:04

Şu proje görselini bizde görsek öyle karar versek. Gerçekten böyle bir yatırımcı var ve yüksek kata biz karşıyız diye dalga geçiliyorsa. Vah vah.Türkiyede başka termal bölgelerde var. Yalovaya aynı projeyi yaparsa gidip Alinur artık Termale gider hamama.

dream1988
1 yıl önce - Cmt 08 Hzr 2019, 20:53

Gerçekten eğer böyle birşey varsa inşallah bir yüksek katlı yapı için milyar dolarlık yatırım fırsatı tepilmez. Cumhurbaşkanımız evet yüksek yapılarla ilgili tepkisini gösterdi ama gidin bakın İstanbul, Ankara ve İzmire çatır çatır yüksek katlı yapı inşaatları yapıyorlar. Madem bu yönde dirayetli olunacaksa topyekün bir karar alınacak. Önceki mesajlardaki arkadaşa katılıyorum. Yüksek katlı yapılar öcü değil. Yeter ki kendi elinizle yaptığınız Doğanbey Toki faciası gibi olmasın. Yüksek yapıya ret koyacak kadar kararlıysanız şu Doğanbeyleri traşlatın da kararlılığınızı görelim Alinur bey.

kara çam
1 yıl önce - Cmt 08 Hzr 2019, 21:11

Malcılar'ı yıktılar sırf bu yüzden. Fakat Sırameşeler ve Gaziakdemir hurdalıkları tüm ihtişamıyla orada(ki bundan da zerre gocunmuyorum). Umarım gözlerini Soğanlı(sazlıklara binalar dikildi, odun depoları yıkıldı, çevresinde yıkımlar sürüyor ama devamı olmamalı) ve Çirişhane'ye dikmezler.

Ki zaten bu basiretsizlikle 5 yıl daha dikiş tutturamazlar gibi geliyor bana.

Arap yatırımcılara gelince "Yüz verme çocuğa" ile başlayan bir söz var, aynen o. Zaten verilen vaatlerin hep bir sakatlığı çıkar. Mudanya bulvarına yüksek katlı bina dikilemez. Hadi Doğanbey o kadar geniş bir arazi, Panayırda, Özlücede 15-20 katlı binalar oldu. Ama Mudanya bulvarı sakat bir bölge. Bir depremde yıkıldı diyelim, yol kilit bir kere, can verecek insanları düşünemiyorum bile.

Her yere dokundunuz BŞB, bari semtimi rahat bırakın ya.


almdr1
8 ay önce - Cum 11 Ekm 2019, 13:44
sıcaksu kentsel dönüşüm


  Sırameşeler, Alemdar, Soğanlı, Gaziakdemir, Fatih, Yeşilova ve Altınova mahalleleri (Kaynak: Kentsel dönüşüm 7 mahallede başlıyor, 5 bin bina dönüşecek! - Mustafa Özdal) .olay gazetesinde bu günkü yazısında anlaşılan burada oturanlar tarım vasfını kaybetmiş bölgelerde yani şehir dışında yapılacak uydu kentlerde yaşıyacak.sayın başkanım Bakan Bayraktar,Hak sahiplerinin oturdukları yerlerde kalmalarının temin edileceğini ve toplumsal dokunun korunacağını dile getirmişti.

Apo41sari
8 ay önce - Cum 11 Ekm 2019, 15:21

Bu kentsel dönüşümün önünü Tayyip tıkıyor bizim izmittede kentsel dönüşüm konuşuluyor yıllardan beri ama Tayyibin bir lafı tıkadı dönüşümü yatay mimari şehir merkezi 7.8.9 katlı eski binalardan oluşuyor kentsel dönüşüm için yıkarsan cadde üzeri 5.kat sokakta 3.kat yapabiliyorsun bu şekilde nasıl kentsel dönüşüm yapıcaksın sen birkaç kat fazladan rant vereceksin ki hem kimse yerinden olmıyacak hemde o birkaç kata karşılık müteahhit binayı yapsın.o eski binalarda oturanlarda zaten çoğu emekli parası yok.sayfa 22
« önceki   123 ... 202122
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet