Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 23
suvaslı
1 hafta önce - Cum 07 Hzr 2019, 10:44

kimse karşı cevap vermeden açıklama yapayım, köylü diyince kırsal zeka beyin demek istedim görebileceği şeylerin imkansızlığından bahsediyorum, şahsi olarak demiyorum bende köylüyüm, nerede doğduğu değilde nasıl yaşamış olduğu ve nasıl yaşayacağı hakkında isteklerinin ne olduğunu demek istedi,

eğer kırsal beyin olarak düşünürsek Koskoca tarihi meydan büyük büyük büyük bir nimet olduğunun farkında olamamak şaşırtıcı ,

Sivasda hitit diye medeniyet var iken rüzgar tanrıcaları adına tapınak ve kaleleri varken halen bunlar gün yüzüne çıkmamış tarihçiler çalışmaz olmuş, yatar olmuş, Çorum hitit medeniyetine tümüyle sahip çıkarak adına universite yaptırmıştır, hitit denilince çorum mu gelecek insanın aklına ,

Halbuki Sivas Dünya tarihinin tarihsel alanda tarihin her devrinde adından söz ettirmiş, bir yer için daha çok tanıtım yapılmalıdır, romalılarda dahi önemli merkezler olması yanısıra

roma önceside egede yaşayan Lidyalı medeniyetin, Basra körfezine yani uzak doğuya giden bir ticaret yolu geliştirip bunu İzmirden Ankara-Sivas-Malatya-Mardin ve basra körfezinden güneydoğuasya ülkelerine ulaşan KRAL YOLU dahi Sivasa uğramadan olmamıştır,

Şu anki Hızlı tren İzmirden çıkıp Ankara-Sivas ve Malatya üzerinden Mardine gidecek ve ayrıca Sivasdan yine kafkaslara doğru hızlı tren yolu üzerinde bulunuyor.

ve Osmanlı öncesi ve Osmanlı zamanındada ipek yolu üzerinde bulunmuştur, Medeniyetler Kültürler şehrine göç yolları üzerinde olduğu için insanların harman olduğu karıştığı yerlerden biridir.

Bugün yine adına universite olan Selçuklu komutanı Allaaddin Keykubatın Sivasda tahta çıktığı burada devlet yönetimini öğrendiği ve Alanya da destan yazdığı herkes bilmez sadece Alanya kısmı nı bilir,

Tarihi buluntular bulunmaz nimet >Elin gavuru Almanyadan İngiltereden gelir bavulunda ve araçda tarihi eser kaçırır, bizde elimizde kalanları değerlendirelim,

Tarihin geçiş bölgesi olduğu gibi ikliminde geçiş bölgesi olup değişik iklim şartları mevcuttur, onun için İklkimine uygun yeşillendirme ile YEŞİL SİVAS projesine öncelikle MERAKUM etkelerinden başlanılmalıdır, Eğer Merakumu kim yeşillendirirse sanırım oy oranı artırmada büyük başarı sağlar, çünkü Sivaslının YEŞİLİ VE ORMANI görmek istediği yerlerden en başta gelen bir yer MERAKUM dur.

talha58
1 hafta önce - Cmt 08 Hzr 2019, 11:11

Şu ağaç dikme makineleri eğer gerçekten verimli ise şehrimize kazandırılması gerekir. Gerekirse sivil toplum kuruluşları işbirliği ile bir kampanya başlatılarak halkımızın desteğiyle bu tarz makinelerden alınabilir. Ama bu yönde halkı yönlendirecek adımlar atılması gerekiyor.

sayfa 23
« önceki   123 ... 212223
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET