Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Yiğitler
1 yıl önce - Çrş 05 Hzr 2019, 09:59


(+)


Yiğitler
1 yıl önce - Çrş 05 Hzr 2019, 10:01

Önceki yıkılıyor yenisi yapılıyor. Anadolunun ilçelerinde bile böyle.mus emrullah
10 ay önce - Cum 23 Ağu 2019, 18:51

Alıntı:

AOS Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi’ne kurban gitti

Bursalı iş adamı Celal Sönmez’in merhum babası adına yaptırılan Ali Osman Sönmez Hastanesi için bugüne kadar 120 milyon lira harcandı ve kaba inşaatı tamamlandı. Bursa Şehir Hastanesinin açılmasının ardından Sağlık Bakanlığı’ndan beklenen ödeneğin çıkmaması üzerine hastane inşaatı durdu. Milyonlar harcanan proje şu an atıl durumda bekliyor.

Bursa'nın 50 yıllık hastane sorununa çözüm amacı ile 2016 yılında planlanan ve bünyesinde 3 ayrı hastaneyi barındıracak olan Ali Osman Sönmez Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesinin açılması ile birlikte adeta kaderine terk edildi. Bugüne kadar 120 milyon lira harcandığı belirtilen hastanenin akıbeti şimdilik bilinmiyor.

3 ALANDA HİZMET VERECEKTİ

100 dönümlük alanda 750 yatak kapasiteli Acemler Kavşağı üzerinde inşaatı yarıda kalan hastanenin yapımına Sağlık Bakanlığı da destek veriyordu. Günlük 15 bin hastaya hizmet vermesi planlanan hastanede Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, Zübeyde Hanım Doğum Evi ve Çekirge Devlet Hastanesini bünyesinde barındıracaktı.

HAYIRSEVERLERİN ÖNÜNÜ KESERSİN

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan hastane inşaat sahasında incelemelerde bulundu.
CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan hastane inşaat sahasında incelemelerde bulundu.

CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, bölge sakinlerinin de hastanenin biran önce bitmesini istediği belirterek, “Merkezi Hükümetten bir çivi dahi alamıyorsunuz, okulunuzu, sağlık tesisini yapacak olan bir hayırsever çıkıyor ve mertçe bu ihtiyacı ben karşılarım diyor. Hiçbir şey yapamıyorsanız bari köstek olmayın. Şartnameyi Sağlık Bakanlığı yapmış. Maliyet artışını ön göremeyen bürokrat mı olur?” dedi.

Özkan, hastanenin kötü örnek olarak tarihe geçeceğini ve hayırsever iş adamlarının bu durumdan etkilenerek kamu yatırımlarından çekilebileceği söyledi.

ÖDENEK TALEP EDİLDİ

Mali sıkıntı yaşayan müteahhit firma aylık kirası 10 bin lira olan inşaattaki üç adet dev vinçten ikisini kiraladığı şirkete geri gönderdiği öğrenildi. İddiaya göre, inşaat firmasının bakanlıktan inşaatın sürmesi için 75 milyon lira ödenek talep ettiği, Sağlık Bakanlığı’nın ise 5 milyon lira göndermek istediği bildirildi.

Sözcü Gazetesi İnternet sitesi reklam_link.com


Böyle saçma sapan bir olay nasıl olur diyecek iken. Tahmin edin ne göreyim.
Olay bursada gerçekleşiyor. Yani normal bir şey.
Aynı YHT, T2 tramvay hattı gibi arap saçına dönmez ise iyi olur. Çünkü Bursa merkezden (heykel yerine Şehreküstü ist. Seçiyorum) 30 40 dakikadan daha uzak olan hastane yerine millet bu hastaneyi tercih edecekti. Çünkü şehir hastanesi şehirin dışında. Gürsu devlet hastanesi Gürsu'nun Dışında . Gürsu istasyonunun Gürsu merkeze uzak olması Kestel istasyonunun da kestel merkeze uzak olması gibi diğer saçmalık. Ama hastane yapılmayınca millet hasta haliyle 10 dakika zor dayanırken 1 saate yakın yol gidecek.

Fabrikalar sanayiler şehrin içinde. Normalin tam tersi.
Gürsu Kestel Otosansit istasyonu çevrelerine bakın hep fabrika. O fabrikaların olduğu yere Hastane yapılsa. Mevcut hastanenin yerine fabrika yapılsa. Olmaz çünkü millet hastaneye zor ulaşmalı.
Allahtan Doğuda Şevket Yılmaz Hastanesine ulaşım kolay. (Heykelden emekten üniversiteden sitelere(hastanenin yanında durakları var ama) otobüsler var.


Kemal ARITÜRK
10 ay önce - Cum 23 Ağu 2019, 21:34

Yildirim vatan mahallesinde oturuyorum gursu devlet hastanesine gittik ilk defa babamla cildiyeye, minübüs ile, biraz fazla dolandik ama tecrube oldu bundan sonra basit seyler icin kestele gitmeyi dusunuyoruz o yol ustunde yanilmiyorsam, sehir hastanesine gitmek zor geldi, 2 3 arac degistirecen onun yerine dogu garajindan gursu minubusune bindik, bizimle binen baska yolcularda vardi, hastaneye gidiyormu diye soruyorlardi.
Acil bisey oldumu 40 45 tl ye gidip geliyorduk devlet hastanesine, ali osman sonmez bitmeden devletin kapatilmasi buyuk hata bence, metroda bursarayda herkes konusuyor hastanenin uzakligini, millet simdi sevket yilmaza cekirgeye yigildi, yer yok buralarada acil gitsen yine sehir hastanesine sevkedecekler. Araban yoksa nasil gidecen gece vakti buraya, taksi en az 100 tl tutar sadece gitmesi.
Ali Osman Sonmezin en az 500 yatagi genel hastalar icin olmali, 250 yatak yetmez.
Devlet hastanesini tadilat yaparak daha az hastaya hizmet edecek sekilde acacaz dediler ama ondada bi gelisme yok yanilmiyorsam. Baslamalari lazimdi
Bursa surumcemede kalan projeleri, iyi yonetilmemesi ile iyice yasanmaz bir sehir olmaya basladi.


Efe Elaldı

10 ay önce - Cmt 24 Ağu 2019, 11:57

Uzun süredir inşaatta çalışma göremiyordum neden olduğu ortaya çıktı hastaneyi bile bitirmek istemiyorlar ki zaten hayır sever kişi tarafından yaptırılıyor.yazık nediyelim tek kazandığı büyük il olan bursaya hiç bişey yapmayarak ödüllendiriyorlar.bide başlamış projeleri yarım bırakıyorlar ör:yht hastane t2Kemal ARITÜRK
10 ay önce - Cmt 24 Ağu 2019, 13:45

Hastaneyi bitirirlerse sehir hastanesini isletenler nasil kâr edecek, vatandasa hizmet yerine sermayenin cikarina hizmet ediyorlar.

Berktuğ
site denetçisi

10 ay önce - Çrş 28 Ağu 2019, 14:57

Alıntı:
Çekirge Devlet’te sorun çözüldü 

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’e, 5 saat süren Bursa Devlet ve Ali Osman Sönmez hastaneleriyle çevrede yaşayanlar ziyaretinin ardından Çekirge Devlet Hastanesi inşaatını sorduk.

Şu bilgiyi verdi:
“Çekirge Devlet Hastanesi’nin müteahhidi iflas etti. Yasal tasfiye süreci sonuçlandı ve iş yeniden başlıyor.”

Bu noktada…
Geçen yıl çıkan tasarruf önlemlerine takıldığı haberlerini anımsatınca da şunu söyledi:

“Ödenek sıkıntısı yok. Bir an önce bitirmek istiyoruz.”

Kaynak: https://www.olay.com.tr/vatandasla-5-saat-bursa-d ...5154yy.htm

Umarım dedikleri gibi olur.


Orhun ARITÜRK
8 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 15:04

Çekirge devlet hastanesi ana baba gunu adim atilmiyor daha once muradiye devlete giden herkes orda, ali osman sonmez devlet hastanesini biran once bitirseler iyi olacak, insaat çalışmalari basladimi bu arada.

ozgurfantastik
8 ay önce - Sal 22 Ekm 2019, 00:32

Çekirge devlet gerçekten çok sıkıntılı, nefes alınmıyor, kalabalıktan ilgi sıfır, oldukça kötü durumda, oldukça da eski ve ihtiyaca cevap veremiyor...

süleymanKS

2 hafta önce - Sal 16 Hzr 2020, 12:00

Yapımına, 2017'de başlanan, ancak inşaat sektörünü de olumsuz etkileyen kur yükselişi ve yüklenici müteahhidin tasfiye talebi gibi nedenlerle duran dev proje, yeniden canlandırılıyor.

Sağlık Bakanlığı, 750 yataklı Çekirge Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin yapımını tamamlatmak için gelecek ay ihale düzenliyor.

Sağlık Bakanlığı, 'Bursa Çekirge 750 Yataklı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı Yapım İşi' olarak, ihaleyi 14 Temmuz'da gerçekleştirecek.

Yatırımın öngörülen planlamasına göre, ihalenin sonuçlandırılmasını takiben 10 gün içerisinde, yeni yükleniciye yer teslimi yapacak.

Bursa'nın en büyük sağlık merkezlerinden birisini teşkil edecek olan bu projenin yapımının sürdürülmesi ve tamamlanması için 800 gün süre tanınacak.

İhalesi, Ankara'da gerçekleştirilecek olan projenin ödeneğinin, bu yıl için yüzde 30'u, gelecek yıl yüzde 50'si ve 2022'de yüzde 20'si kullandırılacak.

Acemler Kavşağı'nın yakınında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu'nun yolu üzerinde yer alacak tesis, 2 bodrum ve giriş katı dahil 11 kattan oluşacak.

Bursadabugün


Hele şükür bir adım atılıyor.sayfa 5
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet