Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
kıvanç

5 yıl önce - Prş 29 Oca 2015, 03:05

klibi çok beğendim.. keşke sonundaki 3 dakikalık "bursamız çok güzel acun bey" konuşması olmasaymış.
demiştim....
konuşmasız versiyonunu gördüm şimdi..Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 29 Oca 2015, 10:28

kıvanç demiş ki:
klibi çok beğendim.. keşke sonundaki 3 dakikalık "bursamız çok güzel acun bey" konuşması olmasaymış. demiştim....

Belediye'nin web sayfasında klip sonunda başkanın 3 dakikalık bir açıklama yapması kadar doğal bir şey yoktur. Ancak ve ancak konuşmasız versiyonu video portallarına yüklenip tanıtımı yapılacaktır. Konuşmasız versiyonunu da burada paylaşalım:

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 20 Nis 2015, 11:37

‘BURSA KLİBİ’ DÜNYA BİRİNCİLİĞİNİ HEDEFLİYOR
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çekilen Bursa Klibi, ‘Heritage In Motion Awards 2015’ yarışmasında 1. olmayı hedefliyor.
- Yarışmada, Türkiye’yi temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Norveç, İngiltere, Hollanda, Hırvatistan Fransa, İskoçya, İzlanda ve Finlandiya finale kaldı.


Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’nın tanıtımı hedefiyle kentin 70 farklı mekanında çekimi yapılan ‘Bursa Klibi’ internette tıklanma rekoru kırıyor. Klip aynı zamanda, Avrupa Müze Akademisi’nin düzenlediği ‘Heritage In Motion Awards 2015’ yarışmasında da 33 ülke arasından finale kaldı.

Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için her argümanı sonuna kadar kullanan Büyükşehir Belediyesi’nin sevilen bir Keles türküsü eşliğinde çektiği Bursa klibinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de vokalist olarak yer aldı. Uludağ’dan Gölyazı’ya, İznik Kalesi’nden Emirsultan Külliyesi’ne kadar Bursa’nın sahip olduğu 70’e yakın tarihi ve doğal mekan tüm güzellikleriyle gözler önüne serildi.
‘Elimde sazım, Bursa’da gözüm’ adlı kliple büyük beğeni toplayan şarkı, internette tıklanma rekorları kırarak, sosyal medyada 3,5 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Bursa’nın sahip olduğu tüm güzellikleri bir arada toplayan klip Avrupa Müze Akademisi’nin (EMA) dünya çapında düzenlediği Heritage In Motion Awards 2015’ yarışmasında ‘Görsel Miras’ dalında yarışıyor.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihi mekanların ayağa kaldırılmasına büyük önem verdiklerini hatırlatarak, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başaran Bursa’nın klibiyle de 8 Mayıs’ta İtalya’nın Brescia şehrinde finali yapılacak olan ‘Heritage in Motion Awards Yarışması’nda birincilik beklediğini söyledi.
Avrupa’da kültürel mirasın tanıtılmasında multimedyanın kullanılmasını teşvik eden Heritage in Motion ödülleri, bu sene ikinci kez sahiplerini bulacak. Yarışmada, Türkiye’yi temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Norveç, İngiltere, Hollanda, Hırvatistan Fransa, İskoçya, İzlanda ve Finlandiya finale kaldı.

“Bursa, kültür şehri”
Avrupa Müze Akademisi’nin Avrupa’daki müzeleri temsil eden bir kuruluş olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa, yeryüzünde görülmeye değer güzellikleri olan özel bir kent. Bizler bu emanete sahip çıkıp, tabii güzelliklerin ortaya çıkarılması için çalışıyoruz. Bursa, birçok medeniyete ev sahipliği yapan kültür şehri. Yerel yönetimler olarak Tarihi Kentler Birliği kurucusu olmanın misyonunu en güzel şekilde üstlenen örnek belediye olduk. Bir yandan eserleri ortaya çıkarırken, bir yandan da soyut mirasın ortaya çıkarılmasında dünyaya öncülük ettik. Bunların tanıtımını yapmak gerekiyordu. Anonim bir Keles türküsü olan ve Bursa’yı anlatan ‘Kıyıdan’ türküsünü kliple birleştirdik. Çok büyük beğeni topladı. Bunu izleyen dünya çapındaki otoriteler de hakkını vermiş oluyor. Bu çalışmaları desteklemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, yeni yapılacak tanıtımda Bursa’nın diğer ilçelerine de yer vereceklerini sözlerine ekledi.

Bursa klibi
Büyükşehir Belediyesi’nin “Elimde Sazım Bursa’da Gözüm” adlı klibi, anonim bir Keles türküsü olan ve Bursa’yı anlatan ‘Kıyıdan’ türküsüne çekildi. Yönetmenliğini, Bursa’da çekilen ilk korku filmi ile vizyona girmeye hazırlanan H. Mücahit Pehlivan’ın yaptığı klibin kayıtlarında 38 saz sanatçısı enstrümanlarıyla görev aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de aralarında bulunduğu 24 sanatçı vokallerde, 6 sanatçı da geri vokallerde türküye hayat verdi. Büyükşehir Belediye Konservatuarı sanatçılarının yanı sıra Bursa sevdalısı sanatçıların da gönüllü olarak katıldığı klip çalışması, sabah namazından gün batımına kadar Bursa’da geçen bir günü, kentin doğal ve tarihi güzellikleriyle anlatıyor. Ulu Cami’den yükselen ezan sesinin ardından günün başladığı Bursa’da, çarşıda kepenk açan esnaf, demirci tezgahında bıçak işleyen bıçakçılar ve surlar bölgesindeki kılıç kalkan gösterisiyle hem bıçakçılığa hem de kentin önemli kültürel mirası kılıç kalkana vurgu yapılıyor.
Yapımcılığını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, uygulayıcı yapımcılığını ise Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün üstlendiği klibin Genel Koordinatörü ise Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Saffet Yılmaz. Kayıtların tamamı mix ve mastering Bursa Büyükşehir Belediyesi Ses Kayıt stüdyolarında gerçekleştirilirken klibin aranjörlüğü ise Kurtuluş Gözütok’a ait. Klibin süresi ise 6.30 dakika…

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/-bursa-klibi--dunya-birin ...ber/19416/

Klip güzel, inşallah dünya birinciliğini alır.


Hamza BAŞYURT
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2015, 18:47

Güzel bir video:


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 00:10

BÜYÜKŞEHİR'DEN KELES'E ÖZEL KLİP
Alıntı:
Bursa’nın tanıtımı için hazırlanan ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı video kliple Avrupa Müze Akademisi ve Europa Nostra tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Keles’e özel bir klip hazırladı.Bursa’nın turizmden hak ettiği payı olması maksadıyla şehrin sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin dünyaya tanıtımı için yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Müze Akademisi ve Europa Nostra tarafından başarı belgesine değer görülen ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı klip çalışmasının ardından şimdi de Keles ilçesi için bir klip hazırladı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı bünyesindeki Karagöz Sinema Atölyesi tarafından hazırlanan klipte, Keles’in tarihi ve kültürel mekanları, sosyal yaşamı ve yöresel el sanatları dahil olmak üzere tüm argümanlar kullanıldı. “Uludağ’ın gülen yüzü Keles” adlı klipte, yörenin sevilen sanatçılarından Menteşeli Cengiz’in seslendirdiği “ A Denizim” isimli türkü yer aldı. Klip çalışmasının sosyal medyada yayınlanmasıyla Keles’in sahip olduğu tarihi ve doğal değerlerinin geniş kitleler tarafından da görülmesi hedefleniyor.

Video:Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, Keles’in turizm potansiyelinin gözler önüne serilmesi açısından bu klibin büyük önem taşıdığını belirterek, katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/buyuksehir-den-keles-e-oze ...lip/48124/

Klip güzel olmakla bir yana Keles'i tanıtıcı nitelikte olmuş emeği geçenlere teşekkürler.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 17:18

BURSA’NIN GÜZELLİKLERİNDEN YENİ BİR KLİP DAHA
Alıntı:
- ‘ELİMDE SAZIM BURSA’DA GÖZÜM’ ADLI ÖDÜLLÜ BURSA KLİBİYLE DİKKATLERİ ÇEKEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN VE TÜM DÜNYAYA BURSA’YI TANITMAYI HEDEFLEYEN ‘GELENEKSELDEN EVRENSELE BURSA’ ADLI 2. KLİP TAMAMLANDI.
- ULUDAĞ’DAN GÖLYAZI´YA, İZNİK KALESİ’NDEN EMİRSULTAN KÜLLİYESİ’NE KADAR BURSA’NIN SAHİP OLDUĞU 80’E YAKIN TARİHİ VE DOĞAL MEKAN TÜM GÜZELLİKLERİYLE 50’YE YAKIN SAZ, 30’DAN FAZLA SES SANATÇISI VE 4 FARKLI BURSA TÜRKÜSÜ EŞLİĞİNDE GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ.
- YENİ BURSA KLİBİ; BURSA’NIN HER HANGİ BİR KÖYÜNDE KULLANILAN MÜZİKSEL RİTMİN, ROCK, FLEMENKO, YUNAN MÜZİĞİ, BALKAN EZGİLERİ, SENFONİ, GİBİ EVRENSEL MÜZİK TARZLARINA UYUM SAĞLAYABİLDİĞİNİ DE ORTAYA KOYDU.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İLK KLİBİN MİLYONLARCA İZLEYİCİYE ULAŞTIĞINI HATIRLATARAK, BURSA’NIN EN ÖNEMLİ EKSİKLİĞİ OLAN TANITIM NOKTASINDA ATAĞA KALKACAK ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINI VURGULADI.


‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı ödüllü Bursa klibiyle dikkatleri çeken Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve tüm dünyaya Bursa’yı tanıtmayı hedefleyen ‘Gelenekselden Evrensele Bursa’ adlı 2. klip tamamlandı. Uludağ’dan Gölyazı’ya, İznik Kalesi’nden Emirsultan Külliyesi’ne kadar Bursa’nın sahip olduğu 80’e yakın tarihi ve doğal mekan tüm güzellikleriyle 50’ye yakın saz, 30’dan fazla ses sanatçısı ve 4 farklı Bursa türküsü eşliğinde gözler önüne serildi. Ortaya çıkan çalışma ile Bursa’nın her hangi bir köyünde kullanılan müziksel ritmin, Rock, Flemenko, Yunan Müziği, Balkan ezgileri, Senfoni, gibi evrensel müzik tarzlarına uyum sağlayabildiğini de ortaya koydu.

Bursa’nın somut olmayan kültürel mirasının gelecek kuşaklara aktarılması yönündeki çalışmalarıyla dünyaya örnek gösterilen ve ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı video kliple bu alandaki çalışmaları müzikal ortama taşıyan Büyükşehir Belediyesi, ‘Gelenekselden evrensele Bursa’ adlı ikinci video klip çalışmasını tamamladı. Avrupa Müze Akademisi ve Europa Nostra’nın düzenlendiği yarışmada başarılı olarak nitelendirilen ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı eserde olduğu gibi ikinci viedo klipte de 17 ilçedeki tarihi ve mekanlar ve doğal güzellikler ön plana çıkarıldı. Yönetmenliğini, ilk klipte olduğu gibi H. Mücahit Pehlivan’ın yaptığı klibin kayıtlarında 50’ye yakın saz kullanılırken, 30’dan fazla ses sanatçısı görev aldı. Tüm ilçelerdeki 80’e yakın tarihi ve doğal mekanda yapılan çekimlerde, ‘bakırım gümlesene, çakırım dinlesene’, ‘öperim kokarım’, ‘İpeğim’ ve ‘İki keklik’ türküleri seslendirildi ve proje tamamen Büyükşehir Belediyesi ekibi tarafından gerçekleştirildi. Ortaya çıkan çalışma ile Bursa’nın her hangi bir köyünde kullanılan müziksel ritmin, Rock, Flemenko, Yunan Müziği, Balkan ezgileri, Senfoni, gibi evrensel müzik tarzlarına uyum sağlayabildiğini de ortaya koydu.Video:Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin tanıtımına yönelik çalışmalara önem verdiklerini belirterek, “Bursa, tüm zamanların en güzel şehirlerinden. Tarihi, doğal mekanları, kültürel birikimiyle yeryüzünün ayrıcalıklı ve birikimli şehri olan Bursa’da en büyük eksikliği tanıtım noktasında yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla ise bu konuda atağa geçmek istiyoruz ve çalışmalarımız da ses getiriyor. İlk klibimiz ödül alan güzel bir tanıtım klibiydi. Aynı çalışmayı genişleterek ikinci klibi de hazırladık. Tamamen Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle gerçekleştirilen bir çalışma oldu. Yöresel kültürümüzü ve somut olmayan mirasa yönelik çalışmaların yer aldığı, tüm bölgelerdeki kültürün ve müziklerin harmanlandığı bir tanıtım klibi oldu. 50 civarında saz, 30 sanatçı ve 80 üzerinde mekanın görüntüsünün yer aldığı klibimizde, tüm ilçelerimize de yer vermeye çalıştık. Doğal manzaraların ve tarihi görüntülerin bulunduğu klipte geleneksel özgün müziğimizin yanı sıra Rock, Flamenko, Yunan müziği, Balkan ezgileri ve senfoni olmak üzere farklı melodiler bir araya geldi. Değişik zenginliklerin bulunduğu güzel bir sunumla daha Bursa’yı tanıtacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa-nin-guzelliklerinde ...ber/21139/

Güzel bir tanıtım filmi olmuş, beğendim.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 11 Nis 2016, 20:59

Cüneyt5316

2 yıl önce - Pts 07 May 2018, 00:53Gezginin Kalemi
1 yıl önce - Çrş 05 Hzr 2019, 09:21
Murat Ercengiz
1 yıl önce - Sal 02 Tem 2019, 13:09
Merve Camii Tanıtım Filmi (4:46)sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet