Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mahmut11
3 yıl önce - Pts 22 Şub 2016, 23:02
Başkan Özçınar'dan iddialara yalanlama

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, belediye işçilerinin maaş alamadığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Belediye işçilerinin taşeron firmaya transferi sürecinde yaşananları anlatan Özçınar, "Belediye bünyesinde kurulan BELMAR isimli şirkete bağlı olarak çalışan işçiler, taşeron firmaya geçiş süreçlerinde tamamen kendi özgür iradeleri ile hareket ettiler. İşçiler maaşlarını düzenli olarak alıyorlar" dedi. İşçilerin geçiş süreci ile ilgili herhangi bir rahatsızlıkları veya sıkıntıları olmadığını ifade eden Özçınar, geçmiş dönemlerde sıkça yaşanan maaş alamama sıkıntısının yeni dönemde münferit birkaç özel durum dışında hiç yaşanmadığını dile getirdi. Özçınar, konunun siyasi çıkar malzemesi yapıldığını ifade etti.

İşçilerin geçmiş hizmet sürelerinin 8 yıl olduğunu dile getiren Özçımar, şöyle konuştu: "İşçilerimizin geçmiş döneme ait alacaklarının temini, mali yönden belediyeyi oldukça zorlamaktadır. Hatırlanacağı üzere biz belediyemizi CHP yönetiminden devraldık. Geçmiş yıllarda oluşan işçi tazminat ve alacaklarının telafisi için şahsım ve belediye personelimiz oldukça fazla zaman ve mesai harcıyoruz. Hal böyleyken CHP İl yönetiminin 'kırmızı çizgisi' olarak görmemizi istediği 'işçilerin alın terini' bizden önceki dönemde neden dikkate almadıklarını merak ediyoruz. Tek başımıza verdiğimiz mücadelemizde destek olacakları yerde eleştiri getirmeleri akla ve mantığa aykırı. Göreve geldiğim günden bu yana, birkaç önemli konu hariç sebepsiz işçi çıkarmadım. İşçilerimiz görevlerini çok iyi yapıyor. Ben belediye emekçilerimize hiçbir zaman ve hiçbir koşulda partizanca bakmadım, bakmıyorum."

"Şirketin durumu en başından beri belliydi. Bu şirketin ayakta kalma ihtimali, tüm çabalarımıza rağmen imkansız hale gelmiş bulunmaktadır" diyen Özçınar, şunları söyledi: "Büyükşehir yasası çıkmadan önce, sadece 8 bin nüfusa hizmet veren Kiraz Belediyesi bugün 44 bin nüfusa hizmet veriyor. CHP'lilerin o dönemki CHP yönetiminden kalan alacakların da teminini sağlamaya çalışan AK Parti idaresindeki Kiraz Belediyesi'ne getirmiş oldukları eleştirileri, kendi öz eleştirileri olarak değerlendiriyorum. Bu konuyu sık sık gündeme getirdikleri için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum."

Özçınar, 30 Mart 2014'te görevi devraldığında Kiraz Belediyesi'nin 1 milyon 500 bin TL, belediyeye bağlı BELMAR'ın ise 8 milyon lira borcu bulunduğunu ifade etti.

Yeniasır

Anlaşılan bu Büyükşehir yasası en çok Kiraz'ı vurmuş.8 bin kişiye hizmet ederken şimdilerde 44 bin kişiye hizmet ettikleri belirtiliyor...

mtoman
3 hafta önce - Pts 03 Hzr 2019, 12:51

İzmir de kiraz hasadı çok verimli. 200 ağaç var. kirazın kilosu 13 tl. avrupaya toptancı fiyatı. İşçi yevmiye ücreti 100 TL.

Kiraz yatırımına gireceğim))

(+)

(+)

KORAY3434
3 hafta önce - Pts 03 Hzr 2019, 13:05

Alıntı:
İzmir de kiraz hasadı çok verimli. 200 ağaç var. kirazın kilosu 13 tl. avrupaya toptancı fiyatı. İşçi yevmiye ücreti 100 TL.

Kiraz yatırımına gireceğim))

Abicim sen başlığı yanlış anlamışsın Bu başlık İzmir'in Kiraz ilçesine dair paylaşımları içeriyor.

mehmet GZL
3 hafta önce - Pts 03 Hzr 2019, 13:08

200 ağaç tan toplam kaç kilo ürün alınacak Bu arada K.paşada ihracat kirazın kilosu 15 TL idi en son

mtoman
3 hafta önce - Pts 03 Hzr 2019, 13:27

Alıntı:
Abicim sen başlığı yanlış anlamışsın Bu başlık İzmir'in Kiraz ilçesine dair paylaşımları içeriyor.

Kusura bakmayın telefondan direk kiraz yazınca burası çıktı. Okumadan paylaşmışım.

Her iki mesajımda silinebilir. Silinsin lütfen.

Not: ihraç fiyatı 13 e düşmüş. Vişneli köyünden alınan bilgi.

sayfa 3
ANA SAYFA -> İZMİR