Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kent Meydanı AVM ve Yeni Kent Merkezi
« önceki   123 ... 383940

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 40
Orhun77
2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 12:34

Alıntı:
ne amaçla yapılmış anlamadığı küçük bir yapi

15 temmuz resimlerinin asildigi yerden bahsediyorsaniz kaldirmislar, saat 11 gibi kent meydanindaydim aksam saatlerinde ne olur bilemem ama belediye seyyar konusunda kararli galiba zabitalar cadde boyunca bekliyorlardi kent meydaninda da her zamankinden fazla polis ekibi vardi.[/quote]

Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 13:10

Orasının bana kalırsa sadece Osmangazi Meydanı kısmı değil, benzinliğin karşısında bulunan Kervan Lokantasından tut Simit Sarayına kadar her yerin kamulaştırılıp yıkılması şart. Aşağıda taradığım alanlar:

Bu arada Osmangazi Meydanı başlığı da burada:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=39891

dream1988
2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 13:41

Alıntı:
İnanmazsanız yarın saat 15 - 17 gibi gidip o tarafı inceleyin. Osmangazi istasyonundan Yalova yolunun ucuna kadar yürüyün dediklerimde haklı olduğumu anlayacaksınız.

Gerçekten de söyleyen arkadaşa katılıyorum. Şu anda Kent Meydanı civarının yıkık virane bir görüntüsü var. Geçerken utanıyorum. Türkiye'nin 4.büyük şehrine yakışmayan bir görünüm. İşin daha da trajikomik olan tarafı, arkadaşın bahsettiği yıkık dökük kaldırımların olduğu yere yerel seçimlerde stand kurulmuş olması. Yani bilmiyorum her seçim Bursa'lıyı çantada keklik mi görüyorlar da bu kadar lakayitlik bu kadar umusamazlık var bu şehri yönetenlerde. İstanbul, Ankara ve İzmirdeki atılımları göremiyorum. Halen daha koca bir köy gibi görünmeye devam ediyoruz. Umarım Alinur bey bir reaksiyon gösterir.

mus emrullah
2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 14:19

Alıntı:
15 temmuz resimlerinin asildigi yerden bahsediyorsaniz kaldirmislar

Hayır, 15 Temmuz resimleri değildi. Müze(seyyar gibi) mi değil mi değil demeye çalışmışlar.

Bertuğ Bey eski mesajları okuyunca Osmangazi meydanı ile kent meydanı AVM'nin 2. Etabı aynı yeri kapsıyor gibi fikir uyandı. İkiside aynı yeri mi ifade ediyor yoksa farklı yeri mi?

Simitsarayı o tarafı, Doğanbey'i, (sağda işaretleriğiniz yerin doğusundaki) minibüs garajına kadar kısımda yıkılsa. Etraf rahatlar. Yollar genişletilebilir.

O minibüs garajını tamamen yerin altına alınıp trafik rahatlatılmalı. Otobüs durakları ise kısmı olarak yerin altına alınmalı. Terminal tarafından gelen minibüs otobüsler sağa sapıp bir tünele girecekler. Orada büyük bir yeraltı minibüs durağı olacak. Doğudan gelen minibüslerde yine sağa sapıp tünele girecekler. Altta küçük (en az 100 minibüs alacak alan ) bir minibüs garajı olacak. Böylece yukarda trafik olmaz.
Ve minibüs garajından meydana doğru direkt giren tünel olsa meydan ve çevresindeki kuru kalabalık kaybolur. (Resimde kaba taslak fikrimi çizdim. Resim Şehreküstü altta, terminal üstte, doğu(Gürsu) sağda, batı(nilüfer) solda olacak şekilde alıntılanmıştır.)

Üstünkörü düşüncem böyle. Mimar mühendis olarak hiçbir özelliğim yok. Şuan lise mezunu diye geçiyorum (mezun olacağım 2 haftaya) fikirimde saçmalıklar abartılar vs.ler olabilir anlatımım sıkıntılıda olabilir kusuruma bakmayın. Okuduğunuz için teşekkür.

ozgurfantastik
2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 14:26

Eski başkanlardan Hikmet Şahin bu çorbacılar kısmını kaldırıp bu alanı açacaktı ama genellikle başkan değişir projeler çöpe atılır, tıpkı Erdoğan Bilenser in mevcut hafif raylı sistemi yalova yoluna taşıyacak bağlantıları yıllar önce yer altında yapsa da Recep Altepe nin t2 tramvay deyip yatırımı çöpe atması gibi...

sayfa 40
« önceki   123 ... 383940
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet