Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

6 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 20:05
Bursa Tanzim Satış Noktaları, Fiyatları, Haber ve Fotoğrafları


BURSA'DA TANZİM SATIŞI BAŞLADI, ÜRÜNLER KAPIŞILDI
Alıntı:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla sebze meyvenin üreticiden tüketiciye ucuz fiyatla ulaştırıldığı tanzim satış Bursa'da da 3 noktada başladı. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'nin ucuz sebze satışlarına ilk günden büyük ilgi gösterdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gökdere'deki mitingde Bursa'da 3 yerde tanzim satış noktasının faaliyete başladığını belirterek, "Yakında bu satış noktası 10'a çıkarılacak. Sen ürünlerin fiyatlarını 3-4 kat arttırırsan böyle bir zulme gidersen karşında bizi bulursun. Bu kararı aldık. Bir anda fiyatlar yarıya indi. Daha da inecek. Bizler üretici ile tüketici arasındaki bu bağı kuracağız. Bursa'da bugün 3 yerde tanzim satış noktası faaliyete geçti. Yakında bu 10 rakamına ulaşacak. Bakliyat ve temizlik ürünlerindeki fahiş fiyat artışları için diğer kalemlerde de aynı uygulamaya geçiyoruz. Hiç kimsenin milletimize karamsarlık aşılamasına, milletimizin ekmeğiyle oynamasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.Bursa Büyükşehir Belediyesi ise tarladan uygun fiyatla aldığı patates, soğan, patlıcan, biber, domates ve salatalıkları Emek, Dikkaldırım ve Arabayatağı Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşturdu. Mihraplı Camisi yanı, Arabayatağı Metro istasyonu yanı ve Emek Korupark arkasındaki satış noktalarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.Ürünler ilk günden kapışılırken, satış noktasının 10'a çıkarılacağı belirtildi.

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-tanzim ...78282.html

Fırsattan istifade fiyatları zamlayanlara karşı, tanzim satış yerlerinin piyasa fiyatlarını kıracağından yanayım.


Berktuğ
site denetçisi

6 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 08:58

BURSA'DA 7 TANZİM SATIŞ NOKTASI DAHA AÇILIYOR
Alıntı:
Bursa'da yarından itibaren 7 farklı noktaya tanzim satış noktaları kurulacak.Bursa'da tanzim satış noktalarına yarın 7 farklı alan daha ekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa mitinginde yaptığı açıklamaların ardından ilk etapta 3 tanzim çadırı açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Tarım AŞ. tarafından 7 satış noktası daha yarından itibaren açılıyor. Şehir merkezinde ilk etapta Emek Polis Karakolu'nun altındaki parkta, Dikkaldırım Mihraplı Parkı ve Arabayatağı Metro İstasyonu'ndaki boş alandaki 3 noktada satışlar başlamıştı. Yarından itibaren Yıldırım ilçesindeki Namazgah Parkı, Emir Sultan Meydanı, ile Millet Mahallesi, Osmangazi ilçesindeki Soğanlı Mahallesi'ndeki Kanalboyuna, Demirtaş Meydanı'na ve Nilüfer'deki Beşevler Burfaş Tesisleri Önü Fatma Ana Heykeli ile Nilüfer Hastane Arazisi'nin bulunduğu bölgeye açılacak. Tanzim çadırları haftanın her günü sabah 10.00 ile 19.00 saatlerinde arasında hizmet veriyor.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2019/02/18/bursa ...a-aciliyor

Hayırlı uğurlu olsun. Bugün hizmete gireceklermiş.


Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:12

BURSA’DAKİ TANZİM SATIŞ NOKTALARI KAPATILDI
Alıntı:
Bursa'da Şubat ayından başlayarak 10 farklı yerde açılan tanzim satış noktalarının hepsi kapatıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sebze meyvenin üreticiden tüketiciye ucuz fiyatla ulaştırıldığı ve aralarında Bursa’nın da bulunduğu çeşitli illerde tanzim satış noktaları açılmıştı.

Bursa’da Mihraplı Camisi yanı (Dikkaldırım parkı), Arabayatağı Metro istasyonu yanındaki boş alan, Emek Korupark arkasında park, Namazgah Parkı, Emir Sultan Meydanı, Millet Mahallesi, Kanalboyu, Demirtaş Meydanı, Beşevler Burfaş Tesisleri Önü ve Nilüfer Hastane Arazisi’nin bulunduğu bölgede açılan tanzim satış noktaları kapandı.

Yetkililer, tanzim satışların zincir marketler üzerinden yapılacak olması ve piyasa fiyatlarının makul seviyeye inmesinden dolayı tanzim satış noktalarının kapatıldığını ifade etti.

Kaynak: https://linehaber.com.tr/bursadaki-tanzim-satis-n ...kapatildi/

Bakalım neler olacak, hep birlikte göreceğiz.mehmet20
2 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:19

Ne bekliyordunuz ki. Seçim öncesi göz boyama çalışmalarıydı.

nedimussoy

2 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:20

Mevsimsel nedenler ile sebze ve meyve fiyatları fazla arz ile normale dönmeye başlayınca TANZİM SATIŞ NOKTALARI'na gerek kalmadı.mehmet20
2 ay önce - Çrş 29 May 2019, 14:27

Alıntı:
Mevsimsel nedenler ile sebze ve meyve fiyatları fazla arz ile normale dönmeye başlayınca TANZİM SATIŞ NOKTALARI'na gerek kalmadı.


Tabi tabi. Kandır sen kendini öyle.


süleymanKS

2 ay önce - Prş 30 May 2019, 11:32

Şuan pazarda Patates, Domates, Biber, Patlıcan, Soğan gibi temel tarım ürünleri oldukça uygun. Bu durumda kim neden tanzime gitsin ki? Kapatılmış olması yerinde olmuş.

Hafta sonu Osmangazi Pazar Pazarı fiyatları şu şekildeydi;

Patates 3 ₺
Soğan 3 ₺
Domates 2 ₺
Biber 4 ₺
Patlıcan 3 ₺
Salatalık 2 ₺mehmet20
2 ay önce - Cum 31 May 2019, 13:06

Alıntı:
Osmangazi Pazar Pazarı


Osmangazi Pazar Pazarına göre mi belli oluyor Tanzim satış olup olmayacağı?


Orhun77
2 ay önce - Cum 31 May 2019, 13:13

Evet pazarda fiyatlar yazilan urunler icin dusmus ama, meyve oldukca pahali. 1 kilo kayisi 10 tl, karpuzduda dilim alabiliyoruz.

mehmet20
2 ay önce - Cum 31 May 2019, 15:56

Alıntı:
Evet pazarda fiyatlar yazilan urunler icin dusmus ama, meyve oldukca pahali. 1 kilo kayisi 10 tl, karpuzduda dilim alabiliyoruz.


Gün gelecek dilimle bile alamayacaksın karpuzu. Ama Osmangazi Pazar Pazarına bir uğra. Fiyatlar uygundur oradaANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet