Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
58Ahmet58
1 yıl önce - Prş 14 Şub 2019, 21:04

Sayın Valimiz Salih Ayhan canlı yanında binanın bittiğini mart ayına kadar taşınacağını söyledi Ayrıca eski binanın yıkılacağını ve yerine belediye ile görüşülerek meydan yapılacağını söyledi.

Karakas Mehmet

1 yıl önce - Cmt 16 Şub 2019, 13:05
Ordu Evinin Mart Ayında Taşınacağı Öğrenildi


Birkaç yıldır taşındı taşınacak gibi söylemlerin bulunduğu ordu evinin Mart ayı içerisinde taşınacağı noktasında açıklamalarda bulunan yetkililer, “Mart ayında orduevi taşınacak. Mevcut alan kütüphane, müze, kafeterya veya meydan olarak kullanılabilir. O alanı Sivaslıların istediği gibi kullanması için şehrin önde gelen kişileri ve il yöneticileri ile istişare edilecek” ifadelerini kullandı.

Yıllardır taşındı taşınacak Belediye devredilecek gibi söylemlerin bulunduğu Kongre Müzesi arkasında bulunan Ordu evinin Mart ayında taşınması öngörülüyor. Vali Salih Ayhan, Mart ayında seçilecek olan yeni Belediye Başkanı ve Sivas’ın kanaat önderleriyle bu yerin Sivaslıya daha iyi nasıl kullandırılacağı hususunda istişare edecek.

Mevcut alanın kütüphane, müze, kafeterya veya meydan olarak kullanılabileceğini yönünde kamuoyunda söylemler yer alıyor. Sivas Kent Meydanını bütünleyecek en önemli adımlardan biri olan Orduevi´nin taşınarak, yenisinin Dikim evi arsasına yapılması yönünde ilk somut adım atılmıştı. 2 Haziran 2015 tarihinde çıkılan ihalede, 1 adet Ordu Evi, 1 Adet Er Gazinosu, 1 Adet Komutan Konutu, 1 Adet Nizamiye, 1 Adet Teshin Merkezi, 1 Adet 3 Araçlık otopark, 1 Adet 5 araçlık otopark ve Spor Alanları İnşaatı ve Çevre Düzenlemesi işleri yer alıyordu.

2015 yılı Haziran ayında ihale edilen yeni ordu evinin 550 takvim günü içerisinde tamamlanması hedefleniyordu. Dikimevi´nin geniş arsasına yapılan Ordu Evi yerinin ise, Sivas Belediyesine devredileceği açıklanıyordu. Belediyenin ise burasının üstünü yeşil alan, altını ise otopark yaparak Türkiye´de ender rastlanılan geniş bir Kent Meydanını oluşturmayı planlıyordu. Söz konusu alanın nasıl değerlendirileceği yapılacak olan istişarelerin ardından netlik kazanacak. (Memleket


58Ahmet58
1 yıl önce - Çrş 27 Şub 2019, 19:09

Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum'un bugün Sivasta yaptığı açıklamaya göre eski ordu evinin yeri 7/24 açık kütüphane olacakmış.

sussan
1 yıl önce - Pts 27 May 2019, 16:11

3 gün sonra Haziran ayına gireceğiz hala taşınmadı
İnşaat mevsimi geçmeden otoparkın temeli atılsa artık! Gerçi böyle diyoruz da yıkım, hafriyat, ihale cart curt yine mevsimler geçecek 2 yıla anca biter. Lojmanların yerine de bir 5 yıl bekleriz...
Şu Sivasa iş bitirici bir adam ne zaman gelecek göremeyiz heralde.


genç_osman
11 ay önce - Pts 22 Tem 2019, 16:46

Sivas belediyesinin yaptığı paylaşımda orduevinin taşınma işleminin tamamlandığı İsmet Yılmaz, Salih Ayhan vs incelemelerde bulunduğu belirtilmiş. Eski orduevinde çalışmalar en yakın zamanda başlar inşallah.
(+)
(+)
(+)
sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET