Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 20
Alperen BE 2
1 ay önce - Prş 09 May 2019, 19:09

Yer : İstanbul - Kapı Ağası Otobüs Durağının Yanı

(+)

Alıntı:
(-1) fotoğraf kalitesi çok kötü

Benim bu telefonum neredeyse tüm fotoğrafları çok iyi çekiyor. Bunun nesi kötü! Her fotoğrafıma böyle saçma sapan eksiler vermeyin. Buna verecekseniz örneğin sitede daha güzeli vardı eksisini verebilirdiniz. Bunun kalitesi iyi sonuçta. Benim bu sitede fotoğraf paylaşmamı istemiyor musunuz?

FuatUler
1 ay önce - Sal 14 May 2019, 04:37

Burgazada'nin efelerinden

(+)

FuatUler
1 ay önce - Sal 14 May 2019, 14:36

Alperen, demissin ki:

Alıntı:
Benim bu telefonum neredeyse tüm fotoğrafları çok iyi çekiyor. Bunun nesi kötü! Her fotoğrafıma böyle saçma sapan eksiler vermeyin. Buna verecekseniz örneğin sitede daha güzeli vardı eksisini verebilirdiniz. Bunun kalitesi iyi sonuçta. Benim bu sitede fotoğraf paylaşmamı istemiyor musunuz?

Haklisin, aslinda kalite olarak, yani pozlandirma (gunesli yerler azicik patlamis ama olsun), netlik, hatta kompozisyon olarak kotu bir fotograf degil. Ama maharet telefonda veya kamerada degil. Bize ne gostermek istedigini ortaya cikarmanda.

Bu fotografi "Istanbul'un otobus duraklari ve insanlar" basligina koysaydin cok daha uygun bir fotograf olurdu. Sonunda telefonun neyin fotografini cektigini bilmiyor. Bilseydi kediyi gostermek istedigini belki degisik pozlardi, baska turlu netlik yapardi.

Ben bu fotografa bakinca gozlerim yola yakin duran gence, beyaz spor ayakkaplarina ve duraga gidiyor. Kediye donemiyorum bir turlu.

Azicik bunlari goz onune al. Enerjin var, fotografi seviyorsun, dolasmaktan yorulmuyorsun. Istanbul'un hic gormedigim koselerini senin sayende gordum. Ceker cekmez paylasma fotograflarini. Uzerlerinden bir gec. Kendini kritik et. Ediyorsun da. Bazen "surasi cok gunes almis" falan diyorsun. Ama sadece teknik olarak bakma. Fotografi sen cektin, o anda oradaydin, ve aklinda kalanlar senin fotografa bakisini etkiliyor. Farzet ki tamamen alakasiz biri bakiyor fotografina. O kisi de senin gordugunu gorebilecek mi?

Ben rotus seviyorum. Sana da tavsiye ederim. Bir dolu uygulama var indirip kullanabilecegin. Bak senin icin biraz abartili olarak oynadim fotografinla. Cekim her zaman esastir. Ama rotusla cekim sirasinda yapamadiklarini yapabilirsin. Netlik, isik, istenmeyen ogeler, vs. Ama yine de tamamen senin secimin.

Ve lutfen fotograf cekmeye devam et. Artiya eksiye fazla takilma. Bak eksi almissin ama bir dolu da wow almissin bu kedi icin. Fotograflarini burada gormeye devam etmek istiyoruz.

Yolcu34
1 ay önce - Sal 14 May 2019, 14:59

fotoğrafta bir konuya daha yer verilmiş, gençlerin elindeki çiçekle istanbul'da aşk konusu canlandı gözümde.

birçok fotoğrafta birden fazla konu olabiliyor, hedef konuyu daha da ortaya cikarmak gerek

kedi çok geri planda kalmış fuat abinin dediği gibi programlarla rötuş yap

Mehmet BLC
3 hafta önce - Pzr 26 May 2019, 17:22

Aziz Mahmut Hüdayi Camii

(+)

sayfa 20
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL