Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya AntRay 3. Etap: Varsak-Otogar ve Otogar-Üniversite-Işıklar
« önceki   123 ... 103104105   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 104
Calisuyek
3 hafta önce - Prş 23 May 2019, 10:00
Varsak etabı

Emre beyçalışmalar ne durumda
Belediye meclisine konu intikal etti
Muhittin böcek araştırılsın çalışmalara bir an önce başlayalım demiş

Calisuyek
1 hafta önce - Pts 10 Hzr 2019, 09:51
3.ETAP ANTRAY

Ne o❗
Emre bey bir haber yokmu?

emre_boduk
1 hafta önce - Pts 10 Hzr 2019, 18:05

Ben proje sorumlusu değilim bilgi oldugunda paylaşım yapıyorum bir bilgi varsa bilen arkadas paylaşacaktır

brktkli
1 hafta önce - Sal 11 Hzr 2019, 00:17

kasım 2018'de "aralık sonu otogar, mart sonu üniversite olarak belirlenen hedefin yetişeceğini hiç sanmıyorum." demiştim.
haziran 2019'da diyorum ki en iyimser tabloda dahi otogar istasyonu 11.aydan önce bitmeyecektir. ayrıca otogar-meltem hiçbir hazırlık olmaması da cabası daha meltem-zerdalilik boyutu var işin.

sanırım 04.2019 ihalenin teslim tarihi bu tarihten önce varsak-zerdalilik hattı kesinlikle açılmayacaktır. hatta teslim tarihi bir kaç yıl sarkacaktır. (yazdıklarım kişisel görüş tahmin içeriyor kesin bilgi değildir)

tramvayların trafiğin yoğun saatlerinde hemzemin geçişlerde geçiş üstünlüğüne sahip olması tramvay hattına paralel olan gidiş gelişe yaklaşık 30-40 sn yeşil yandıktan sonra hoppa bir tramvay gelmesiyle yaklaşık 1 dakika kırmızıda bekleyen ve sıkışan trafiğin tramvay geçecek olması sebebiyle kırmızı ışık süresinin uzatılması zaten 30-40 saniyedir yeşil yanan ve boş olan yerin yeşil yanmaya devam etmesi gibi saçma sapan işler ortaya çıkıyor. ayrıca tramvay hattının geçtiği yerlerde yayaların %90'ı uymasa da sinyalizasyon(yaya için) düzgün çalışmamaktadır.

acaba dünya üzerinde bu kadar yavaş giden ve yatırım maliyeti yüksek olan bu "tramvay" talep görüyor mu? 20-30 yıl sonra gelecek herhangi bir belediye başkanının "bunu sökelim" veya "yerin altına alalım" demeyeceğinin garantisi de yok üstelik. nostalji tramvayı daha çok turistik ve göze hoş gelmesi sebebiyle benim gözümde klasman dışıdır. ayrıca kesinlikle aslına uygun kalmalıdır. 1.etap tam bir fiyasko idi 2.etap devlet destekli olduğu ve düz olduğu için kolay bitti 3.etap ise 1.sinden ders alınmamış şekilde yapıldı ve sonuç yine aynı.

gelelim 3.etap analizime. varsak'tan otogara kadar yolların geniş olması sebebiyle herhangi bir sorun teşkil etmiyor ayrıca çevredeki nüfus yoğunluğu çok katlı binalar bulunması güzergah üstü okullar hastaneler ve önemli noktalar bulunması sebebiyle ayrıca 2.etap bağlantısı(otogar) sebebiyle muazzam bir olaydır. esas sorun devamında. otogar iller banası arasında bulunan kavşak hemzemin geçit olursa yoğun saatlerde saç baş yol durur. projede üniversite önünde trafiğin yerin altına alındığını görmüştük gerçekleşirse güzel olur. fakat sıkıntı kendine göre bir düzeni ve güzelliği olan meltemin yollarının daralacak olması. ayrıca kimse konuşmuyor ama bu tramvay gidiş geliş olarak falez kavşaığından nasıl geçecek? üstten geçiremezsin alttan geçirmek istersen de epey kazmak gerekecek. bir diğer sorun konyaaltı caddesinin arapsaçı bir hal alacak olmasıdır. cumhuriyet meydanı daralacak saat kulesi dönerciler çarşısı ve devamında tüm ışıklar caddesi saçma sapan bir hal alacaktır.

ne olmalı? bana kalırsa 3.etap basketbol salonunu yanındaki millet bahçesi olacağı söylenen alanda son bulmalı. dileyen nostalji tramvayına kadar yürüyebilir. böylelikle 2 kritik hastane 1 üniversite durağı boşa gitmemiş olacaktır.

brktkli
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 01:34

hükümete yakın sendika antalya ulaşım anonim şirketinde çalışan vatmanları greve davet etmiş. ayrıca bu sendika belediyesi chp olan şehirlerde farklı farklı protestolar düzenliyor.

grev başlar da tramvaylar çalışmazsa tepkiniz ne olur?

Mert_07
5 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 14:21

Alıntı:
hükümete yakın sendika antalya ulaşım anonim şirketinde çalışan vatmanları greve davet etmiş. ayrıca bu sendika belediyesi chp olan şehirlerde farklı farklı protestolar düzenliyor.

Zaten antalya ulaşımda ve benzeri şirketlerde farklı görüşlerden kişiler çalışmıyor daha doğrusu almıyorlar.
Bu yüzden grev olursa tüm çalışanların katılacağı kesin. Bu sebeble tramvaylar aksayacak ve Muhittin böceğe tepkiler artacaktır.
Zekice bir plan.
Yapmadıkları şey değil. Yaparlar..
Greve katılmak istemeyen çalışanları zorla götürürler korkutarak.
Yani oradaki çalışanlar torpilli oldukları kadar malasef ki işten atılma korkusuda yaşıyorlar.

ediz001

5 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 15:31

Korkutamazlar asla bizi zorla istemediğimiz sendikaya üye ettiler. Zorla ve tehditlerle yaptılar. Biz o yüzden istemiyoruz. Tavrımız belli olup şirket ne derse ona uyacağız. Biz o sendikaya zorla ve ya tehditlerle yildiramazlar.

Gelelim 3. etap projesi Temmuz ve ya Ağustos ayında açılması planlanıyor. Eksikleri var ve bunların hepsi bitmesi gerekiyor. Devamı ise müze olarak planlanmış olup Zerdalilik olan kısım iptal edilmiştir.

Falez kavşağında ki proje üstten gidecek olup orada kullanılmayan yoldan yapılacaktır.

Saygılarımla

Antalya Ulaşım Nostaljik Tramvay Gişe Görevlisi

Ediz Başar Uygur

scars

2 gün önce - Cmt 15 Hzr 2019, 20:39
Calismalar

Asatin karsisi orta refujde calismalar baslamis kapatiyorlardi tahta bariyerlerle

Ababka
2 gün önce - Cmt 15 Hzr 2019, 23:20

(+)

(+)

(+)

Orta refüjde calışmaya başlıyorlar Otogar önü.

emre_boduk
1 gün önce - Pzr 16 Hzr 2019, 11:16

Asat karşısı

sayfa 104
« önceki   123 ... 103104105   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM