Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 758
Efe Elaldı

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 12:28

Alıntı:
Cuma günü adana uçuşumu Airbus a330 denk getirdim. İnşallah güzel geçer 787 ler bir gelsin Antalya da yaparız inşallah.
..

23 eylülde ist den 777-300er le dalamana gideceğim Allah nasip ederse en sevdiğim uçağa ilkkez bineceğim 787 ler geldiğinde onada bi uçuş denk getirmem lazım

edo can
2 ay önce - Çrş 22 May 2019, 11:28
TC-LJE AYDINLATMA DIREGINE KANAT VURDU

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Ankara seferini yapan Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı, taksi yaparken aprondaki aydınlatma direğine vurdu. Uçağın sağ kanadında ciddi bir hasar meydana gelirken yolcular uçaktan indirildi.

Olay saat 08.05’te meydana geldi. TC-LJE tescilli uçak, yolcularını G2 köprüsünden aldıktan sonra motor çalıştırmak üzere geri itilmeye (push back) başladı. Uçak, taksiye başladığında sağ kanadını aydınlatma direğine çarptı.

Omer Istanbul

2 ay önce - Çrş 22 May 2019, 13:20

Bu olay sanıyorum terminalin kuzey tarafındaki pierlerin önündeki doğu batı istikametindeki 3 lü paralel taksi yolu ile 17-35 pistinin doğusundaki taksi yolunun kesişim noktasında oldu. Uçak terminalin en kuzeyindeki taksi yolundan 17-35 e paralel olarak Karadeniz'e doğru dönmeye çalışırken kaza meydana geldi diye tahmin ediyorum. Flightradar veya google earth uydu görüntülerinde o noktada medyadaki resimdekilere benzer iki bina ve bir kule görünüyor. Ekran alıntısı yapayım dedim ama beceremedim. d

Edit: Pardon benim söylediğim yer değilmiş, bazı yorumlar ve videoyu izleyince çok farklı bir noktada olduğunu anladım.

En son Omer Istanbul tarafından Çrş 22 May 2019, 14:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

bulent kucuk

2 ay önce - Çrş 22 May 2019, 14:36

Olay, pier 1 ve 2 nin yani F ve G kapılarının birleştiği alanın açığında, atc gözlem kulesinin olduğu yerde olmuş. Terminalin batı kanadı (düzeltme doğu kanadı)

(+)

En son bulent kucuk tarafından Çrş 22 May 2019, 17:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

memq14
2 ay önce - Çrş 22 May 2019, 15:39

Alıntı:
Skytrax intikam mı alıyor? THY’ye 3 yıldız!

Uluslararası havayolu değerlendirme kuruluşu Skytrax hazırladığı listede Türk Hava Yolları’nı 4 yıldızdan 3 yıldıza düşürdüğünü açıkladı. Bu değerlendirme yolculardan büyük tepki görürken THY ise geçen yıl Skytrax’in yeterli değerlendirme yapmadığını belirterek sistemden çıkmıştı.

THY 5 yıldızli bir havayolu şirketi değil bu bir gerçek. Operasyonun tümüne bakarsak özellikle yolcunun uçağa geçmeden önceki süreçinde ve uçuş sonrası valiz kaybı, gecikmeli gelen transfer yolcuların organizasyonu, tekerlekli sandalyeli yolcuların organizasyonu gibi havalimanindaki süreçte ciddi sıkıntılar. Sıkıntıların çoğu da personel kaynaklı

Dil yeterliliği, vucud dili, güler yüzlülük, kılık kıyafet ve yaptığı iş hakkında yeterli bilgi konularında ciddi sıkıntı var bu süreci yöneten personellerin.

Diğer konularda gayet iyi. Ama lufhtansa ya gelecek olursa lufhtansa 4 yıldızı bile alacak bir şirket değil. Lufthansa ya 5 yıldız vermek 5 yıldızı geçtim 4 yıldızlı şirketlere hakaret.

kami suyutmaz
2 ay önce - Cum 31 May 2019, 19:51

THY'den ABD yolcularına uyarı

Türk Hava Yolları (THY), Amerika Ulaştırma Güvenlik İdaresi’nin (TSA) aldığı karar üzerine, İstanbul'dan aktarmalı şekilde Amerika’ya yapılacak seyahatlerde önceden satın alınmış sıvı formlu duty-free ürünlerinin kilitli poşet içerisinde olsa dahi el bagajı olarak taşınmasına izin verilmediğini duyurdu.

THY'nin resmi internet sitesinden 'Amerika Birleşik Devletlerine seyahat edecek yolcularımızın dikkatine' başlıklı duyuruda, alınan söz konusu karar uyarınca, İstanbul üzerinden aktarmalı olarak Amerika’ya yapılacak seyahatlerde önceden satın alınmış sıvı formlu duty free ürünlerinin (100ml’yi aşan) kilitli poşet içerisinde olsa dahi el bagajı olarak taşınmasına izin verilmediği kaydedildi.

Duyuruda, ABD varışlı yolcuların İstanbul Havalimanı Duty Free’lerden yapacakları 100 mililitre üzeri sıvı satışlarının Duty Free yetkililerince kilitli poşetlerin (STEB) içerisinde kapı bölgesine getirilmediği takdirde uçuşa kabul edilmeyeceği kaydedilerek, "Amerika’ya Seyahat edecek yolcularımızın mağduriyet yaşamaması için duty free alışverişlerinde uyarıları dikkate almalarını rica ederiz" ifadelerine yer verildi.

Aslan Sevda
2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 15:25

Alıntı:
Türk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı'ndan bugün çıkış yapacak olan toplam 85 bin yolcu ile yeni merkezlerinde çıkış seferleri baz alındığında yılın rekorunu kıracaklarını duyurdu.

THY

Omer Istanbul

2 ay önce - Pzr 02 Hzr 2019, 15:36

Mayıs ayı içinde yaptığım Münih seyahatinden dönerken TC-JNC Kushimoto'dan çektiğim kalkış videosu. Koltuk numarası 31A. Pist 08R.

Münih havalimanını oldum olası severim, tasarım olarak beğenirim. Terminalden çıktıktan sonra orta kısımda alışveriş yapabileceğiniz güzel bir ticaret merkezi, ucuzcu Edeka süpermarketi vs dükkanlar vardır. Çok kullanışlı ve sempatik gelir bana. Taksi süreleri 5-10 dakikayı geçmez. Video'da en solda görünen terminal 1, THY tarafından kullanılan terminal, kulenin sağında ortada kalan terminal, terminal 2, Staralliance uçakları kullanıyor, daha önce THY'de bu terminali kullanırken 3-4 yıl önce Lufthansa THY'na tavır alınca bizi terminal 1'e gönderdiler. En sağdaki terminal binası ise terminal 2'ye eklenen yeni kapılar. Terminal 1 ve 2 arasında kalan testere dişi gibi olan çatının altında üstü çelik konstrüksiyon ile kapatılmış büyük bir açık alan mevcut, burası bahsettiğim ticaret merkezinin ortasında bir meydan. Burada değişik tanıtım organizasyonları yapılıyor. Oktoberfest veya yıl Noel zamanı kermesler falan düzenleniyor.

şenol semercioğlu
2 ay önce - Cum 07 Hzr 2019, 23:40
tipi olmayan pilot adayı,çirkin manasındamı

https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyon ...-dikkatine

oguzgel
2 ay önce - Cmt 08 Hzr 2019, 01:29
Tipsiz Pilot

tipi olmayan pilot adayı,çirkin manasındamı

Lisansi olan, ancak THY'nin ucurdugu ucak tiplerinden herhangi birinde egitim almamis (Yani "Type rating"e sahip olmayan) pilot anlaminda.

sayfa 758
ANA SAYFA -> ULAŞIM