Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 13:13
Balıkesir'de uluslararası zincir oteller neden yok?

12 yıl önce Bursa için benzer başlık açılmış ve bugün her tarafı zincir otellerle doldu desem yeridir. Türkiye'nin bir çok yerini gezen birisi olarak Lüks otel zincirleri ilçelerde bile artık hizmet vermeye başlarken Türkiye'de genel nüfusu milyonlarla ifade edilen Balıkesir'de yok. En son Doubletree by Hilton için temeli atılmışken subasman düzeyde inşaatı bırakılmıştı. Bu konuda düşüncelerinizi bu başlıkta dile getirebilirsiniz.

ahmet sert

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 13:20

Berktuğ bana destan yazdırmaya mı niyetin var.Balıkesir küçük olsun benim olsuncuların memleketi biliyorsun.Biz dışardan birilerinin gelmesini pek istemiyoruz şehir olarak, bu algıyı/olguyu değiştirmedikçe gelmesi de zor görünüyor.Yani yazacak şey çok ama en kestirmesi bu bana göre.Küçücük Yalova'da, Gemlik'te bile Hilton Garden İnn, Ramada gibi oteller var.Yani hadi Balıkesir biraz tutucu da zincir otel gruplarının kendiliğinden gelmemesi de garip...

bysanalturk
3 ay önce - Sal 21 May 2019, 13:22

Potansiyel önemli ancak Balıkesir de küçük bir şehir değil garip geldi bana da böyle olması durumun

Bu arada bedelli için Balıkesir geleceğim ikinci memleket sayılır artık

Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 13:27

ahmet sert demiş ki:
Berktuğ bana destan yazdırmaya mı niyetin var.

Yazın diye açtım zaten abi. Yazın da görülsün.

ahmet sert

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 13:28

5 yıldızlı bir otel var, üç tane 4 yıldızlı otel var.Yani otel yok değil.Ama yeterli değil.5 yıldızlı otel de, konfor ve olanaklar olarak biraz yetersizdi, yeni işletecek grup 5 aydır oteli yeniledi, onda da standartlar eskiye göre daha iyi. Mesele ulusal ya da uluslararası zincir markaların ilgisizliği.Gerçi 3-4 yıl önce Hilton double Tree konseptinde bir otel yapmak için bir grup inşaata da başladı ama muhtemelen parasal nedenlerle yatırım temel seviyesinde kaldı.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET