Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
« önceki   123 ... 33343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 34
suvaslı
5 ay önce - Cmt 23 Mar 2019, 14:04

Heryerde devasa büyüklükte üniversiteler açıldı. Cevremizde Sivas Samsun Kayseri Ankara cemberinde Her yerde üniversite yapmaya para varda Sivasami birsey yapmak zor. Ben bunu anlayamıyorum.

Sivas'dan Şebinkarahisar MYO gitti. Akdağmadeni yüksek okulu gitti. Binalarimizi verdik. Ama Sivasa ikinci üniversite dahi gelmedi senelerdir. Yeni yapılanma fukara gibi el açıp dilenmek oldu.

Sivas eskiden ne kadar süper yermiş.
TCDD Hastanesi olan
vagon fabrikasında 5000 çalışanı olan
Askeri hastanesi olan
Askeri yatirimda ise askeri havaalani olan
Askeri dikimi olan
Askeri hava radar üssü olan
Devlet Malzeme Ofisi olan
Tarım bölge Müdürlüğü de gitti.
Devlet Su işlerine gidecek.
Vagon fabrikası kuculecek
polis okulu Afganistana hizmet verir.

Kar suyu ile dolan barajı olup ırmaklarin boş aktığı yerler.
Teknik Lise mezunu durmadığı yer
Doktorun gelmediği yer
Asker personelin gelmek istemediği yer
Üniversite öğrencisinin gelmek istemediği yer
Gelen ise kayıt sildirip gidiyor
Çevre yolu olmayan.

Tek artisi Polislerin Doğu görevi olarak Sivas ödül ha siirtte yapmış ha Sivasda yapmış . Tayini çıkan polisi koşarak geldiği yer.
lakin Sivas cok sakin ve emniyetli sehir oldugu halde sark gorevi yeri olmasi . Ulkuculerin ve Bbp lilerin bir anlik parlamasi kontrol altinda tutuluyor Turkiyede dogu illerinde baska zihniyetler konttol altonda iken sadece bir il de ulkuculer kontrol altinda bunuda gorduk.

Halbuki Sivasin köylerde 2 farklı köyün asırlar boyunca yanyana ve hatta karisik içiçe insanlarin kardeşçe yaşadığı topraklara biri tarafından şehir merkezine sokulan bir zihniyetin meyvesi Sivasi Sakın görünen şehir ama her an birsey olabilir ve bir anda tansiyonun yükselecek bir yer. Olarak algılanmasını sagladi. Ondan dolayi dogu gorevi yeri.

ramoz58
5 ay önce - Cum 29 Mar 2019, 09:06

Bize hep uydurma şeyler layık görülür zaten, bi köprüyü bile eline yüzüne bulaştıran yöneticiler. RTE bulvarı şaka gibi zaten yarısı var yarısı tarla. 2. üniversite için atıl binalar aranıyor, bakarsın kurtderesi yerine haralardaki ahırlarıda fakülte yaparlar.

Misafir 04c

4 ay önce - Cmt 11 May 2019, 01:23

Ne oldu bu ünüversite araya kaynayıp gitmesin ses soluk yok yer tespiti yapıldı hemen başlayacaklardı

Akgün_
4 ay önce - Cmt 11 May 2019, 21:22

2019 bütçesinden pay ayrılmadı belki 2020 yılı bütçesindende ayrılmayabilir.

HBİLGE
3 ay önce - Pzr 19 May 2019, 21:51

Bu üniversiteye odaklanırken mevcudu küçültmeyelim. 19 Nisan 2019 kararnamesi ile Cumhuriyet Üniversitesinin Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri kapatıldı. Kimsenin de umrunda olmadı yerel basını takip ettim.

Şehir olarak tüm fakültelerimizi açık ve öğrenci dolu tutmaya gayret etmemiz lazım.

osman hacıoğlu
3 ay önce - Pzr 19 May 2019, 21:57
..

H.bilge bildiğim kadarıyla kapanma olmadı isim değişikliği oldu.

HBİLGE
3 ay önce - Pts 20 May 2019, 20:27

Alıntı:
H.bilge bildiğim kadarıyla kapanma olmadı isim değişikliği oldu.

İki fakülte tek çatı altında toplandı ama GSF özel yetenekle adam aldığı halde öğrenci alımında isteksizlik var gibi söylentiler var. Tek çatı altında toplanmanın gerekçesi de tam netleştirilmedi ama sanıyorum GSF'ye karşı bir isteksizlik var.

Neyse konu dağılmasın umarım iki üniversite de tam kapasite çalışır ve Sivas'a ve ülkemize katkı sağlar.

recepsivas
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 20:03

Bugün yapılan haber. Acaba tam olarak nereye yapılacak harita üzerinde görebilseydik güzel olurdu.

Alıntı:
Sivas Valisi Salih Ayhan, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul'u makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Ayhan, Sivas’ın yeni üniversitesinin Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent eski binasında hizmet vermeye başladığını hatırlatarak, “Sivas’ta 18 Mayıs 2018 tarihinde resmen kurulan ve Sivas’ın 2. Üniversitesi olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kurt Deresi Mevkiinde 455 bin metre kare alanda inşa edilecek. Yaklaşık bu kadar bir alan da ağaçlandırılarak, yeşil bir doku da kazandırılacak” dedi. İlk öğrencilerin ise önümüzdeki yıl Ekim ayı, yetişmezse Şubat döneminde alınacağını belirten Vali Salih Ayhan, üniversitenin ilk etapta; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi ile Lisansüstü Eğitim Fakültesinden oluşacağını kaydetti. Üniversiteye binlerce öğrenci kazandıracak şekilde bir çalışmaya imza atacaklarını vurgulayan Vali Ayhan, fuar ve kongre merkezi mevcut alanının Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine devrinin gerçekleştiğini de vurguladı. Vali Ayhan, burada idarenin ve fakültelerin dizaynının hızla gerçekleşeceğini belirterek "Kampüs alanımızın biran önce öğrencilerle buluşmasını istiyoruz." diye konuştu.

suvaslı
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 21:24

Bence umutlanmayalım. Istanbulun en fazla hemşeri sayısı Sivas olduğu için yazar çizerler. 2020 miş pehh. 2022 de olsa bitirmezler tek amaç Sıvası bitirmek.

Sivasin tokatta akdagmadenindeki cumhuriyet üniversitesi kampüslerine el koydular yani yozgata bağımsız üniversite ve şehir hastanesi yaptılar yinede 1 tane chp çıkardı Turkiyenin en muhafazakar yeri sivas herhalde Sivasin üniversitesini yediler bitirdiler hastaneleri küçültuler okullarda eğitim yok kumbetteki cocugu klavuz okuluna kaydettirdiler. Daha anlatmıyorum Sivaslılar biraz uyanıksa elindekileri kaptırmıyor yoksa Sıvası küçük ilçe hâline getirecekler

Yasin yasinysn
2 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 22:44

Ortada bir çalışma yok Ekim ayında egitim den bahsediliyor ilginç..

sayfa 34
« önceki   123 ... 33343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET