Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 19:54
Terminal Camii inşaatı / 16.02.2019

(+)

(+)

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pts 13 May 2019, 21:21
Terminal Camii inşaatı / 13.05.2019

Etrafı temizlenmeye başlanmış açılması yakındır.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Prş 16 May 2019, 16:30

TERMİNALE MODERN CAMİ
Alıntı:
BURULAŞ Şehirlerarası Otobüs Terminali esnafının desteğiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Terminal Camii, Başkan Alinur Aktaş tarafından ibadete açıldı.

Her gün bin 500’e yakın aracın giriş çıkış yaptığı, binin üzerinde kişinin çalıştığı ve onbinlerce vatandaşın kullandığı BURULAŞ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin önemli eksiklerinden biri daha Büyükşehir Belediyesi tarafından giderildi. Terminal içerisindeki mescidin yetersiz kalması üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında temelini attığı cami inşaatını tamamlayarak hizmete aldı. Cami açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önceki dönem belediye başkanı Recep Altepe, Bursa İl Müftüsü İzani Turan, Terminal Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Burhan Turan ve çok sayıda esnaf katıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, İmam Hatip Murat Korkut tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Cami, protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü İzani Turan’ın ettiği dua ile teravih namazı öncesinde ibadete alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı konuşmada, her gün sayısız kullanıma sahne olan terminalin en önemli eksikliklerinden birinin giderildiğini söyledi. Daha önce terminal içerisinde yer alan mescidin yetersizliği nedeniyle bölge esnafından gelen yoğun talep üzerine harekete geçtiklerini belirten Başkan Aktaş, özgün mimarisiyle Bursa’ya değer katacak bir ibadet mekanını hizmete almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Caminin inşaatına 2016 yılında başlandığını kaydeden Başkan Aktaş, “Mimarisi, malzeme kalitesi, işçiliği ve çevre düzenlemesiyle ayrıcalıklı bir yapı olan Terminal Camii’nin bir an önce hizmete başlaması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Nihayetinde böyle mübarek bir ayda bu açılışı yapmak bizlere nasip oldu. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Caminin 602 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu, zemin ve asma kat şeklinde yaklaşık 2.5 milyon TL’lik bir harcama ile kullanıma alındığını vurgulayan Başkan Aktaş, “Abdest alma üniteleri, tuvaletleri, parke, bordür, aydınlatma ve yeşil alan düzenlemeleriyle bölgemiz modern bir yapı kazanmış oldu” diye konuştu.

Video:

Etkinlikte, önceki dönem belediye başkanı Recep Altepe de söz alarak bir konuşma yaptı. Caminin yapılmasında emeğe geçenlere teşekkür eden Altepe, “İnşallah herkes, Bursa’nın özelliklerini taşıyan bu mekana sahip çıkar. Allah yapılan ibadetleri, hayırları kabul etsin” şeklinde konuştu.

Terminal Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Burhan Turan da 3 yıl önce başlayan faaliyetlerin Alinur başkanın çalışmalarıyla son bulduğunu ifade etti. Cami yapılırken terminal esnafının da dışarıdan vatandaşların da yardımlarını esirgemediğini kaydeden Turan, “Umuyorum ki burası, evliyalar şehri Bursamıza yakışan bir ibadet mekanı olmuştur” açıklamasında bulundu.

Terminal Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Turan, günün anısına Başkan Aktaş’a Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/terminale-modern-cami-/haber/27563

Camii oldukça zarif ve güzel olmuş.

Musa Dmr
1 ay önce - Prş 16 May 2019, 16:34

Alıntı:
Camii oldukça zarif ve güzel olmuş.

eyvallah yorumunuza katılıyorum ama anlamadığım bişey var bu başlık sizin tekelinizde mi?
Ben cami açılışına ilişkin bir link paylaştım ve bu haberi duyurdum site üyeleriyle bunu silmeden de siz belediye sayfasından kopyala yapıştır yapabilirdiniz. Haksız mıyım?
Hayırlı ramazanlar....

süleymanKS

1 ay önce - Prş 16 May 2019, 19:28

Alıntı:
eyvallah yorumunuza katılıyorum ama anlamadığım bişey var bu başlık sizin tekelinizde mi?
Ben cami açılışına ilişkin bir link paylaştım ve bu haberi duyurdum site üyeleriyle bunu silmeden de siz belediye sayfasından kopyala yapıştır yapabilirdiniz. Haksız mıyım?
Hayırlı ramazanlar....

Bu denetçi arkadaş benzer bir davranışı daha öncede benim paylaştığım bir konuda yapmıştı. Hiç doğru bir davranış değil. Kendi paylaşmak istediği bir paylaşımı başkası daha önce paylaşıyorsa siliyor. Bu elindeki yetkiyi art niyetli ve taraflı kullanmaktır.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:25

Denetçi arkadaşlarımın yapmadığını şu an ben yapıyor ve size bu mesajı yazıyorum.
MusaDmr üyemize alınmaması amacıyla gerekli mesajı özelden yazdım.
Site kurallarının 2,3 ve 9 maddeleri bu tür istisnai durumları da özetler.
Hadi bakalım şimdi istediğiniz gibi fotoğraf ve belge paylaşımı yapabilirsiniz.

süleymanKS

1 ay önce - Cum 17 May 2019, 08:45

Alıntı:
2- Fikirlerimizi ortaya yazalım, bir başka üye ile diyalog ve tartışmaya girmeyelim.
Mesajlarımızda başka bir üyenin ismi, veya "sen" kelimesi geçerse, silinebilir.
İlla bir üyeye hitap etmek gerekirse bile, asla seviyesiz, sert, eleştirici,
küçük düşürücü, alay edici, tahrik edici, tartışma tarzı bir yazı yazmayalım.
Bir üyeye açıkça hakaret eden, iftira atan, saldıran kişi siteden atılır.

3- Seviyesiz kelimeler, deyimler, üslûp veya hakaret içeren mesajları yazmakla boşuna vakit kaybetmeyelim. Tek bir seviyesiz kelime bile varsa, bütün mesaj silinecektir.

9- Sitemizi, site yönetimini, site kurallarını, site amacını eleştiren,
kötüleyen, şikâyetçi olan yazılara izin verilmez. Beğenmiyorsanız bu siteye girmeyin.
Site aleyhinde ve site yöneticileri aleyhinde mesaj yazmak, bindiğiniz dalı kesmek olur.

Bu bahsedilen kurallar içerisinde "site denetçileri başka bir üye tarafından yapılan bir paylaşımı silip kendisi yeniden paylaşabilir" gibi bir husus göremedim.

Bunu yapmak ne kadar doğru? Vicdanen kabul edebiliyor musun peki?

Ben daha önce bir konuda alışılagelmiş şekilde alıntı yaparak paylaşım yaptım. Kısa süre içerisinde benim yaptığım paylaşım silinip aynı konuyu aynı şekilde paylaştın. Site denetçisi olmak bu mudur? Üstüne bir de tehdit eder gibi 9. kuralı hatırlatıp "hadi bakalım" diyorsun.

İnsanlardaki hevesi kırmanın anlamı yok. Kimseye hakaret edilmemiş, yalan yanlış bir husus paylaşılmamış, kural ihlaline girecek bir mesaj atılmamış o halde hele ki ramazan ayında kul hakkına riayet etmek her türlü kuralın üzerindedir. Bunu anlayabilecek olgunluktasınızdır umarım.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 17 May 2019, 09:13

SüleymanKS demiş ki:
Üstüne bir de tehdit eder gibi 9. kuralı hatırlatıp "hadi bakalım" diyorsun.

Hadi bakalım dediysem senin anladığın gibi değil, samimiyetle devam edin dedim. Sen öyle anladıysan benim yapacak hiç bir şeyim yok. Karşınıza çıkıp açıklama yaptıysam olan merhametimdendir, yoksa gerek bile duymaz bunları dahi silerdim. Alıntılanan mesajların çoğunda ya kaynak yok, ya da arkadaşınki gibi sadece link var veya yorum dahi yazılmıyor. Böyle durumlarda yetişebildiklerimi siliyorum. Kişiler veya kurumlar zamanla internet sitesinin domainini değiştirdiğinde link patlıyor ve sitede öyle duruyor hiçbir işe yaramıyor benim yazdıklarımı örnek alırsanız benim işime gelir, silmek ve yeniden yazmak gibi uğraşım olmaz.
Neyse konuyu daha fazla saptırmayalım ve paylaşımlara kaldığı yerden devam edelim.

Orhun77
1 ay önce - Cum 17 May 2019, 13:24

Benim haber mesajimida sildin kendin paylastin yaptigin hic hos degil. İnsanlarin hevesini kiriyorsunuz. Sende sanki cok yorum yaziyorsun, yazdiklarin kisa surede yapilir hayirli olsundan oteye gecmiyor, bazen komik durumlarada dusuyorsun, yok calismalar tam gaz suruyor gibi yazarak.

sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet