Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
Misafir 757

3 yıl önce - Prş 25 Şub 2016, 16:25

İslâm, maddi ölçüyü altına göre alır. Bretton Woods sistemi 1971' de çöktükten sonra kâğıt paranın altınla alakası kalmadı. Amerika kasasındaki karşılık altınları iade etmeyerek Avrupa ülkelerinin altınlarının üzerine yatmış oldu.

Dünyadaki finansal krizlerle, spekülasyonlarla kazanılan paralar çeşitli odaklara akıyor. Amerika demiyorum çünkü dolar basılırken Amerika da FED' e borçlanıyor.

Şahsi görüşüm faize hiç bulaşmamak için altın ile alışveriş yapmak, altın ile borçlanmak lazım.

Misafir d40

2 yıl önce - Pzr 04 Arl 2016, 19:10

Adam öldürmek günahtır haramdır. Cihat etmek sevaptır. Bu durumda hoca efendinin söylediği doğru olmuyormu.

yusufyuşa23
1 yıl önce - Çrş 14 Hzr 2017, 11:09

Katılım bankaları üzerine malı almıyor. Sanırım tapu masraflarından kaçmak için müşteriye vekalet veriliyor. Burda bir alışveriş söz konusu değilse katılım bankalarında faiz yoktur demek doğru olur mu?

MeteHan!
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 17:22

selefiler kar payına nasıl bakıyor ?

Hasan Pullu
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 17:27

Alıntı:
selefiler kar payına nasıl bakıyor ?

kar payı kar payı olsa caiz tabi. bugün kar payı deyip yine aynı faiz sistemi yürütüyorlar. adını değiştiriyorlar. buna yahudileşme denir. toplumla şöyle bir hata var. falan adam cevaz vermiş. bir ara fetöcü olduğunu bildiğim genç bana buna cevaz var dediğinde "ben o fetvayı verene cevaz vermedim" demiştim.

sayfa 24
« önceki   123 ... 222324
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET