Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Hasan Mihrican
4 ay önce - Prş 28 Mar 2019, 17:24
TEM Ümraniye Çakmak Bağlantısı


Son bir hafta içinde Ümraniye Çakmak köprüsü civarında TEM'in yanında inşaat kazı çalışmaları başladı.
Alan paravanla ayrıldı ve bir adet kepçe bölgede kazı yapıyor.
Paravan üzerindeki afişlerden görebildiğim kadarıyla bu çalışma TEM'e yeni bir bağlantı yapılması için.
Ayrıca bu çalışma aşağıdaki haberle de uyumlu.
İnşaat çalışmalarını bu başlıktan takip edebiliriz.

https://www.haberler.com/yildirim-umraniye-de-buy ...46-haberi/

Vatandaşların Ümraniye'nin trafik sorunuyla ilgili yönelttiği sorulara Yıldırım, "Yeni akslarla Ümraniye trafiğini rahatlatacağız" şeklinde cevap verdi. Yıldırım, "Her mahallemizde olduğu gibi ulaşım en önemli problemimiz. Aynı sorunlar diğer mahallelerde de dile getirildi. Tabii nüfus çoğalınca araba sayımız da artınca, yollar da yeterli olmayınca, otoparklarımız da yeterli olmayınca ulaşım böyle keşmekeş hale geliyor. Sabah, öğle, akşam bir de alışveriş merkezlerinin olduğu yerlerde bilhassa dört yol ağızlarında tıkanıyor. Ama en önemli ulaşım yerimiz bizim E-6 giriş ve çıkışlarımız. Biz geçen hafta Ulaştırma Bakanımızla bir araya geldik. Ümraniye'de yapılacak yeni ulaşım akslarının neler olduğunu, E-6'dan giriş çıkışın nasıl olacağını masaya yatırdık. Biz problemlerimizi söyledik. O da sağ olsun kendisi de uygun gördüler. İnşallah bir ay içerisinde Ankara'dan tasdiklerimiz gelir. Bir tanesi daha önce de gelebilir. Üç dört tane yeni ulaşım aksı ile Ümraniye'nin girişi çıkışını rahatlatacağız. Bir tanesi söyleyeyim ben. Çakmak Köprüsü'nden TEM'e direkt çıkış vereceğiz. Orayı biraz rahatlatacağız" dedi.


ramir3438
4 ay önce - Prş 28 Mar 2019, 17:44

Bu bağlantı yapılırsa şile yolu da kısmen rahatlar. Bu bağlantının yapılmasını Ümraniye konu başlığında yazmıştım.

Cemoli D18
4 ay önce - Prş 28 Mar 2019, 17:49

Foto olursa güzel olacaktır.
Harita üzerinden de güzergah vs gösterebilir misiniz?bandistad
4 ay önce - Prş 28 Mar 2019, 17:57

TEM'in Kozyatağı'ndan başlayarak Şile Yolu bağlantısına kadar olan kısmı zaten genellikle çok sıkışık oluyor. Çakmak köprüsü tam bu aralıkta TEM'in üstünden geçiyor. Eğer bir de Çakmak köprüsünden bağlantı verilirse TEM tam kangren olur. Ayrıca Çakmak'tan TEM'e girebilmek için kuyruk oluşturan araçlar yukarıda da trafiği iyice felç ederler.Hasan Mihrican
4 ay önce - Cum 29 Mar 2019, 09:34

Alıntı:
TEM'in Kozyatağı'ndan başlayarak Şile Yolu bağlantısına kadar olan kısmı zaten genellikle çok sıkışık oluyor. Çakmak köprüsü tam bu aralıkta TEM'in üstünden geçiyor. Eğer bir de Çakmak köprüsünden bağlantı verilirse TEM tam kangren olur. Ayrıca Çakmak'tan TEM'e girebilmek için kuyruk oluşturan araçlar yukarıda da trafiği iyice felç ederler.


Şu an için inşaat yalnızca Kozyatağı yönünde.
Dediğiniz gibi Ümraniye yönünden de bir çıkış olursa o zaman o bölgedeki yoğunlaşma artabilir.
Projenin plan çizimlerini bulamadım, o nedenle nasıl olacağını şimdilik bilemiyoruz.
Sabah arabayla gelirken çalışmaların resmini çekebildim, gün içinde paylaşacağım.İSMAİL ÇELİK

4 ay önce - Cum 29 Mar 2019, 09:43

Burada Ataşehir çıkışındada bazen yoğunlaşma oluyor.Burada Ataşehir tarafına doğru yolu 1 şerit genişletmek mümkün ve kaplama üstü yön levhaları ilede sıkça konularak şerit değişiminin uygun yer ve zamanda yapılmasını sağlamalı.

Aksi yönde Kozyatağı Çakmak Köprüsü arasında ciddi trafik çoğu zaman oluyor ve burada öncelik Dudullu-Gişeler yönünde oluşan trafiği azaltmaktır.Bunun için 700.Yıl Kavşağına kadar genişletme gerekiyor başka yolu yok bence.


ramir3438
4 ay önce - Cum 29 Mar 2019, 09:52

Alıntı:
TEM'in Kozyatağı'ndan başlayarak Şile Yolu bağlantısına kadar olan kısmı zaten genellikle çok sıkışık oluyor. Çakmak köprüsü tam bu aralıkta TEM'in üstünden geçiyor. Eğer bir de Çakmak köprüsünden bağlantı verilirse TEM tam kangren olur. Ayrıca Çakmak'tan TEM'e girebilmek için kuyruk oluşturan araçlar yukarıda da trafiği iyice felç ederler.


Çakmak köprüsünden Ümraniye yönü zaten keşmekeş ve çok yoğun oluyor. Nedeni ise oraya bir trafik ışığı koymuşlar sonra da orada bir otobüs durağı var. Kural tanımaz barbar minübüsçüler de iyice içine ediyor. Birde orada soldan Sütçü İmam cad. dönüş var. Tek şerit. Kuyrağa girmeyip ilerden kaynak yapanlar oluyor. Bir trafik ışığından sonra tekrar bir tane daha trafik ışığı var. Aralarında 100 metre bile yok.

Bu bölgeyi düzenleyen sanki bir çocuk, hiç İstanbul'u bilmiyor, hiç oraya gelip bakmamış, uzaktan kağıt üzerinde düzenlemeler yapmış.


Bu bağlantı ile temde hatboyu cad. köprüsüne kadar ek hızlanma şeridi yapılırsa temde sıkıntı olmaz.

Hatta şile yolu köprüsüne kadar temde iki tarafta da Ümraniye Kozyatağı arasında yan yol olarak 2 şeritli yol yapılmalıdır. Bu yol hiç bir şekilde teme bağlanmayacak.Hasan Mihrican
4 ay önce - Cum 29 Mar 2019, 11:02

Bu sabah çektigim resimler..
(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
kadir akbas
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 08:16


(+)
(+)


Barbaros
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:19

Burada çalışma hızlı ilerliyor.
1 aya kalmaz tamamlanır.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM