Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TCDD Anahat Trenleri
« önceki   123 ... 114115116

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 116
berkant bayrak
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 19:55

Tcdd,devlete kaynak yaratmak amacıyla yüsek fiyat uygulayacağız demişti.Çünkü yap-işlet-devret projelerinde garanti verilen araç geçişi tutmasa bile hazine yani devlet garantisiyle paraları ödeniyor.Ancak bu ödeme şuan bile yapılmakta zorlanıldığı için poşetlerden para alınmaya başladı,daha çanakkale yap işlet devret köprüsüde geliyor.Turgut özal zamanında köprü yaparken,devlet kasasından yaptı ve yaptıktan sonra hem devlet işletti,hemde tek yönden ücret alındı ve çok ucuz geçiş ücreti belirlendi.Yap-işlet-devret projesi demek,devlet kasasının yandaş kurumlara para akışında kullanıldığını kanıtlar nitelikte.Kasa boşalıncada her bi hizmeti zamlı alıyoruz.Aynı şekilde yap-işlet-devret projesinin ödeneğini sağlamak için birinci ve ikinci boğaz köprülerinede zam yapılmıştı.

kami suyutmaz
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 20:51

Yakın zamanda kullananlardan aldığım duyum;

Tur çok güzel..
Yataklı ve kuşetli vagon sayısı çok az..
Çoğunluk Pullmanda .. Oldukça rahatsız..
R Restoran zayıf ama uygun bir fiyatta değil
Ancak ülkemizi bu çerçeveden görmeyide katarsak genel ankette % 89 memnuniyet olmuş
Umarım tcdd bu gibi uygulamaları bir çok yörede yapar..
Örneğin Denizli(pkale için),kayseri(Kapadokya için),İsparta(Antalya için)İzmir (efes için)..v.s
pek sanmıyorum ama bu talep belki, donuk ruhlarını canlandırır

oguzgel
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 02:58
Efes Ekspresi

Kami bey, yillar once dusunup onerdigim "Efes Ekspresi"ni hatirlattiniz bana. Haydarpasa - Afyon - Izmir - Selcuk guzergahinda yatakli ve kusetlilerden olusan ve suratten ziyade konfor amaci guden bir trenin is yapacagini dusunmustum. Hala da dusunuyorum. Hatta ring seklinde bile calistirilabilirdi. Selcuk'da cevirmeye gerek kalmadan, temizleyip bu kez Afyon'a dogru devam ettirmek. Ve tabii ki bir de bunun tam tersini yapan bir tren daha koymak.

yolcu3434
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 03:19

(+)

[/img]

brksnp
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 20:11

Arz talep diye eksi vermissiniz mesajima. O zaman YHT'leri de aktif fiyatlama yapalim, parasi olan binsin. Ben de 2 hafta onceden YHT bileti kovalamak zorunda kalmam, devlet de daha fazla para kazanir. Zaten YHT ucretlerini cok dusuk buluyordum, iyi olur.

Ekleme:Ankara-Arifiye arasi sacmalik. EN KOTU IHTIMAL GEBZEYE GIREBILMELI. Marmaray baglantisi olmazsa 3-5 kisiyle gider gelir. Resmen dalga geciyorlar.

berkant bayrak
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 20:52

Tcdd,daha öncede 2017 senesinin başında boğaziçi ekspresini başlatacağız diye mesaj atmıştı bana.Gelişi güzel bi mesaj olduğu belliydi.Ayrıca parklanma sıkıntısı varsa gebze istasyonunda boş peron var.Orada sonlanmalıdır.Tcdd,ben hep demişimdir,karayolu firmalarına rant kazandırmak için demiryollarını ciddi şekilde engelliyor.Firmalar birlik olup,tcddye avanta veriyorlarsa ve tcddde alıyorsa,biz vatandaş olarak çok daha bekleriz.

Cihan3422
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 21:17

@brk verdiğim linktekiyazımı inceleyin birilerine birşey anlattık zorlarına gitmiş ki eksi puan vermişler ben de boş durur muyum...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7206933#7206933

yusuf708
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 21:32

Neden Arifiye ki? Haydarpaşa'ya gelmeyecek mi?

berkant bayrak
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 22:09

Haydarpaşa konusunu sormuştunuz;ben 2013 senesinde tcddye tarihi eser çıkar,şimdiden başlayın dedim,proje çalışması yürütülüyor denilip uyduruk bi mesajla geçiştirildi.
2014 senesinde yine aynı mesaj
2015 aynı mesaj
2016 aynı mesaj
2017 aynı mesaj
2018 başı aynı mesaj
2018 sonuna doğru başladılar,aaaaaa tarihi eser çıktı,hiç tahmin etmiyorduk,bizim için büyük sürpriz oldu
2013ten 2018e kadar gelen mesaj
Alıntı:
Haydarpaşa Gar sahasının tren işletmeciliğine açılmasına ilişkin planlama ise Kuruluşumuz tarafından yürütülmekle birlikte, bu konuda tevsiat planlaması Bölgemiz Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürlüğü'nce yürütülmekte olup, tevsiat planı da henüz kesinleşmediğinden ilgi dilekçede bahse konu Haydarpaşa Gar sahasının Ayrılık Çeşmesi'ne kadar olan yolunun inşası (ray, elektrifikasyon, sinyalizasyon, telekomünikasyon, peron) işlerinin başlanacağı tarihle ilgili bir öngörü yapılamamaktadır.

yusuf708
2 gün önce - Çrş 22 May 2019, 13:08

(+)

sayfa 116
« önceki   123 ... 114115116
ANA SAYFA -> ULAŞIM