Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4608
yusuf708
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 01:37

Forumdaşlar olarak beraber trene binme gibi bir aktivitemiz olmayacak mı?

mmk51

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 10:00

Alıntı:

En az yolcusu olan bugün iki istasyon gördüm,birisi tersane diğeri çayırova.Çayırova istasyonuna kocaeli belediyesi hat açabilir,yolu yapılmış.O istasyonu aktarma merkezi haline getirirse kocaeli belediyesi,en çok yolcusu olan istasyonlar arasında sayarız.

Tersane İstasyonu'nda avm var. Zamanla keşfedileceğini düşünüyorum. Çayırova istasyonu için de yapılacak şey çok basit. Kent Önü (Şifa) otobüslerini oradan kaldırmak. Böylece Gebze İstasyonda oluşan trafik de azaltılabilir. Ama ne Kbb'de ne de Ulaşımpark'ta o vizyonu göremiyorum.

sefer bayraktar

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 10:20

K.Çekmece istasyonu

(+)

(+)

erencansimsek 1
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 12:19

Dün gece 20 dakikaya yakın tren bekledim artık sefer sayısı sıklaşmalı

(+)

Ergunaydemir

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 12:21

Peronlardaki muhtelif eksikliklerle ilgili CİMER'e yapılan başvuruya gelen yanıt ektedir.

(+)

namıkbey
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:57

Sirkeci yedikule hattının inşaatı neden başlamıyor marmarayın parçası değil miydi o hat?

Berke Karaali57
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 00:36

Benim düşüncem; Söğütlüçeşme-Zeytinburnu kısmı çok gereksiz bir hat. O hattı Sirkeci-Zeytinburnu yüzeysel hattı olarak çevirmeleri bence daha makul. Bu arada Haydarpaşa'dan tırlarla taşınan setlerle ilgili bir gelişme var mı? Hatta entegre edildiler mi yoksa son onarımları mı yapılıyor?

izzetky
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 02:25
Yeni vagonlar an itibarı ile halkalı gümrük yolu

(+)

(+)

namıkbey
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 02:34

neden gereksiz olsun yahu! ulaşım işte orada oturanlar vergi vermiyor mu senin benim gibi![/url]

ersin ozgurbuz
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 12:15
Cayirova osmangazi istasyonlari

Alıntı:
Tersane İstasyonu'nda avm var. Zamanla keşfedileceğini düşünüyorum. Çayırova istasyonu için de yapılacak şey çok basit. Kent Önü (Şifa) otobüslerini oradan kaldırmak. Böylece Gebze İstasyonda oluşan trafik de azaltılabilir. Ama ne Kbb'de ne de Ulaşımpark'ta o vizyonu göremiyorum

Osmangazi istasyonunun etrafinda parke tasi dosemek suretiyle vatandaslarin arabasini park ededbilemsi icin ucretsiz acik otopark yapilmis belediye tarafindan. Buyuksehir mi darica mi bilemem ama ilk kez toplu tasimada mantikli bir hizmet gördum kocaelide. Ayni sey GTU Fatih istasyonu icin de gecerli ama orada 112 acil istasyonun onunde kalan alan henuz cevre duzenlemesi yapilmamis toprak bir alan oraya da arac park cizgilerini belirten bir kilit tasi dosense cok guzel olacak cok da basit bir sey ama Gebze belediyesinden vatandasa hizmet beklemek beyhude genelde adama hizmet var.
Cayirova istasyonu ise dediginiz gibi henuz hayalet istasyon ozelligini koruyor ama bunu avantaja cevirmek kamunun elinde.
Orayi kocaelinin aktarma istasyonu yaparsin cevresi bombos gelirken trafik sorunu da yok yonlendir butun bolge otobuslerini cayirova istasyonuna. (Mesela osmangaziye gelirken yogun bir bolge hem de trafik isiklari var en az 10 dakika kavsaklarida bekliyorsunuz cayirova istasyonunda boyle bir sorun yok.) bir de kocaman arazi yap bir acik otopark vatandas ne trafik beklesin ne de arabasiyla istasyona gelen park sorunu yasasin. Bunu yaparsan trafikten binlerce arac cekilir yakit tasarrufu olur zaman kazanilir insanlar istanbula her hafta sonu hem ucuza hem hizli gider. Ama dedigim gibi insanin icinde halka hizmet etmek sevki olacak. Adamlari zengin etmekten vatandasa hizmete zaman kalmiyor.

sayfa 4608
ANA SAYFA -> ULAŞIM