Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 34
Sean1992
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 11:45

Sayın arkadaşlar, bir süredir sadece meraktan burada yazılanları okuyorum. Ben sektör dışındayım ama çok yakınım delegasyonda çalışıyor. Durumun özeti şudur: İhale yapıldı, 5 grup teklif verdi. En düşük teklif Gülermak-Alarko grubunda idi. İhale komisyonu kurulmuş. Aylarca uğraştılar, bu teklif didik didik edildi. Dikkatinizi çekerim, bu ortaklıktan biri Ankara İstanbul hızlı trenini bir kısmını yapan Alarko, diğeri bu sektörde bilinen Gülermak.
Ama işi bu iki firma yerine Koline vermek için baskılar yapıldı. Her yerden, her şekilde. İhale komisyonu en ucuzu teknik olarak yeterli bulduğu halde, idare işi Koline verme kararı aldı. Peki ne olmuş? Avrupalılara rezil olmuşuz. Avrupalılar bu usulsüzlüğe tamam dememiş. Buna rağmen sözleşme imzalanmış, Kolin şantiye kurmuş. Ama resmi açıklayamıyorlar. Neden? Çünkü fon yanacak. Avrupalı bizim paramıza daha çok sahip çıkıyor maalesef.
Neden bunları yazdım. Yazıl günah ülkemize. Bu hibe fon yanacak. 200 küsur milyon para gelmeyecek. Olan gene bize olacak, hat yapılamayacak.

Delegasyondakiler şaşkınlıkla izliyor. Ben de, diyelim akedemik ilgi dışında meraktan da ne olacak diye bakıyorum. Takdir ve yorum sizin. Saygılar

incre
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 13:18

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) Halkalı-Kapıkule Demiryolu Projesinin Çerkezköy-Kapıkule Kesimi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) AB Yatırımları Dairesi’nin IPA (Katılım Öncesi Mali Yardım Fonu) hibeli olarak açtığı altyapı ve üstyapı (sinyalizasyon ve elektrifikasyon dahil) anahtar teslim 523 milyon 899 bin 700 Euro tutarındaki yapım sözleşmesi Salini (İtalya)-Kolin ortaklığı ile mukavele imzalanarak, yürürlüğe girdi. Ancak işe başlama emri verilmesi için projenin Avrupa Birliği İhale web sitesin TED Europe’da onaylanması gerekmekte. Bu onayla birlikte proje için karşılıksız olarak hibe edilen miktar olan 275 milyon euro proje hesabına aktarılacak.

reklam_link

Ek olarak Salini firmasi kendi sitesinde projenin imzalandığını duyurdu zaten.

serhat
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 13:35
Yapım İhalesi Sonucu hk

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) Halkalı-Kapıkule Demiryolu Projesinin Çerkezköy-Kapıkule Kesimi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) AB Yatırımları Dairesi’nin IPA (Katılım Öncesi Mali Yardım Fonu) hibeli olarak açtığı altyapı ve üstyapı (sinyalizasyon ve elektrifikasyon dahil) anahtar teslim 523 milyon 899 bin 700 Euro tutarındaki yapım sözleşmesi Salini (İtalya)-Kolin ortaklığı ile mukavele imzalanarak, yürürlüğe girdi. Ancak işe başlama emri verilmesi için projenin Avrupa Birliği İhale web sitesin TED Europe’da onaylanması gerekmekte. Bu onayla birlikte proje için karşılıksız olarak hibe edilen miktar olan 275 milyon euro proje hesabına aktarılacak.

Proje için yapılacak toplam yatırım maliyetinin 1 milyar Avro civarında olması bekleniyor. AB tarafından sağlanacak 275 milyon Avroluk hibeyle birlikte bu proje, Türkiye’de yürütülen en büyük AB yatırım projesi olacak.

İhale Sonucu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Avrupa Birliği İşleri ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığının, Halkalı – Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy – Kapıkule Kesimi İnşaatı Yapım İşi ihalesine 6 firma teklif vermişti.

İhaleyi verdiği 489.156.800,00 EURO teklifle Gülermak + Alsim Alarko Ortak Girişimi kazanmıştı. Ancak yapılan itirazlar sonucu teknik yeterliliği onaylanmasına rağmen Gülermak + Alsim Alarko Ortaklığından yaklaşık olarak 35 milyon Euro daha yüksek teklif veren ikinci ortaklık olan Kolin İnşaat ve Salini Ortaklığı, 523 milyon 899 bin 700 Euro tutarındaki ihale için sözleşme imzaladıklarını açıklamışlardı.

35 milyon Euro fazlasıyla imzalanan sözleşme AB tarafından kabul edilecek mi?

Merakla beklenen Salini – Kolin Ortalığının imzalayarak AB birliğine gönderdiği sözleşmenin onaylanıp onaylanmayacağı merakla bekleniyor. Aradaki 35 milyon Euro gibi ciddi bir rakam yüzünden velecek olan 275 milyon Euro’nın tehlikeye girmesi bile söz konusu.

İhale Kapsamında neler var?

İhale, Halkalı – Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi’nin Çerkezköy ve Kapıkule Kesimi arasında telekomünikasyon, sinyalizasyon ve elektrifikasyon sistemleri ile maksimum 200 km/s çalışma hızına sahip çift hattan oluşan yeni bir demiryolu hattının yapımını kapsamaktadır. Yeni hatlara bağlanmak için mevcut elektrikli tek hat Çerkezköy ve Edirne istasyonlarında yeniden düzenlenecek.

Proje kapsamında tasarlanacak yapılar:

• Proje hızı: 200 km/sa
• Toplamda 230 km Çift Hat
• 5 İstasyon ve 2 sayding
• 6 Viyadük
• 24 Demiryolu Köprüsü
• 2 Tünel
• 7 Aç-Kapa Tünel

r a y h a b e r

.com/2019/05/halkali-kapikule-demiryolu-yapim-ihalesi-sonucu-kesinlesmedi/

Ahmed Bayezid
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 17:04

Kolin ve Cengiz ın her büyük ihaleyi alması dikkat çekiyor. İyimser düşünmek istiyorum İnşaallah proje zamanında ve sağlam biter.

En son Ahmed Bayezid tarafından Çrş 15 May 2019, 17:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

secretgardens

1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 17:11

Vay be! 15 yillik ruya gercek oluyor demek.

insmuhmert
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:38

Kolin inşaat işi büyük ihtimalle aldı kariyer de 10 yıllık tecrübeli eleman ariyorlar

serinyon
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 23:51

Kolin insaat aldiysa eger proje sikintisiz biter.

Yarim kalmaz.

Cengiz ve kolin hukumete yakin ilarak bilinir evet kabul. Ancak saglam ve is bitirici sekilde hareket ederler. Ben daha yarim biraktiklari bir isi gormedim. Varsa bilmek de isterim.

emrenmert

1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 00:17

Üç soru var kafamda:

1. Çerkezköy'deki BSH kavşağı ve Hükumet Caddesi kavşağı üzerinde viyadükler ya da dalçıklar yapılabilecek mi?
2. İnşaat söylendiği gibi 2023'te tamamlanacak mı?
3. Çerkezköy-Çatalca-Halkalı ve Kazlıçeşme-Sirkeci etaplarında inşaat ne zaman başlayacak?

insmuhmert
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 00:55

2023 te tamamlanır. Bahsettiğiniz yerleri biliyorum hepsi projelendirilmistir ve yapılır. 3. Soru ise TCDD bünyesinden yapılacağı için bu kısımda gecikme yaşanabilir. Devlet imkanları bu kriz ortamında Çerkezköy halkalı kısmının bayağı gecikecegini gösteriyor.

Cengız38
1 hafta önce - Prş 16 May 2019, 23:32

Bayramdan sonra şantiye ufaktan çalışmaya başlar mı sizce?

sayfa 34
« önceki   123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM