Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 575
igaspotter
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 15:09

İstanbul Havalimanı'nda patlayan borudan sızan su terminal içinde bir alanı göle çevirdi.
AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; İstanbul Havalimanı dış hatlar gelen yolcu katının tavanında boru patladı. Patlayan borudan sızan su çatıdan yere dökülerek küçük bir alanı göle çevirdi.
Çevresi bantlarla çevrilen alanı gören yolcular şaşkına döndü.

İşte o anlar:
[AirportHaber]fluox
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 15:31

Çünkü planlanana dönemin öncesinde açıldı 31 mart seçimlerine yetiştirilmek için, sırf seçim ayağına da Atatürk Havalimanı işletmesine kalan 1 senelik sözleşmesindeki parayı tazminat olarak ödedik.

Bu türkiyede sağcısına solcusuna Test Devreye almanın önemini anlatamadık ya, daha çok böyle borular patlar.Elin rusu binayı 6 ay full donanım test etmeden teslim ettirmiyor.Bizde doğru düzgün test tutanakları tutturulmadan alalacale bina açılışları yapılıyor.Ahmet377
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 15:49

yolcular peki uçaktan nasıl indi gelen yolcu terminalinde boru patladıysa

En son Ahmet377 tarafından Çrş 15 May 2019, 21:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


oktalg

1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 17:45

Alıntı:
Bu türkiyede sağcısına solcusuna Test Devreye almanın önemini anlatamadık ya, daha çok böyle borular patlar.
test ettikten sonra patlamıyacağının garantisini verebiliyomusun??araba firmaları miyonlarca km test yapıp arabayı uretim bandından cıkardıktan sonra bile yuz binlerce arabayı geri çağırabıliyor..
ahkam kesmeyi seviyoruzya ordaki binlerce muhendis, işci vs vs abtal klavye başında bizler akıllıyız


Salih Kuş

1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 18:53

Arkadaşlar cumartesi gecesi yeni havaalanından uçuş var fakat şöyle bir durum var. Bursa'dan bbbus havaist ortalığı ile olan araç gece 22.00 ve 02.45'te gözüküyor. 22.00 aracı çok erken 02.45 çok geç olacak. Sabiha Gökçen'den havaist harici yeni havaalanına araç var mı? Saatleri nelerdir?mehmet güngör bağ
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 18:59

Alıntı:
Sabiha Gökçen'den havaist harici yeni havaalanına araç var mı? Saatleri nelerdir?


Sabiha Gökçen’den Yeni Havalimanına
sefer yok

Merkezi Nokta olarak
Kadıköy’den Havaist aracı var.

Detaylı bilgiye burdan ulaşabilirsiniz
https://hava.ist/


Salih Kuş

1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 19:04

Bu durumda önce kadıköy'e oradan yeni havaalanına gitmek gerekecek? Süre olarak yine epey uzar sanırım.

Yiğitler
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 19:32

Alıntı:
Bu türkiyede sağcısına solcusuna Test Devreye almanın önemini anlatamadık ya, daha çok böyle borular patlar.
Havalimanında fareden sonra boru patlaması mı? skandal. bence hemen havalimanını kapatsınlar. . Bu Türkiyada yaşamıyorsun sanırım. Biz Nilüfer belediyesinin merkez binasını ve Edirne belediyesinin binasını merkezi bütçe ile yaptırıp daha sonra bir kulp takıp bitmiş sıfır koskoca binaları yıkıp meydan yapmış insanlarız. Boru patlamışsa onu abartır göl yaparız orayı kapatırız, AHL ye geri gideriz zaten dediğinin aksine tazminatı ödenmemişken...

Salih Kuş

1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 19:40

Bir sorum daha olacak yeni havaalanı civarında sabiha gökçende olduğu gibi otoparklar mevcut mu_?

Ahmet YükselS
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 20:24

Alıntı:
Jack Straw tam olarak ne demiş


' Bence İngilizler, Türkiye’de bu kadar büyük bir havalimanı inşa etmek için gerekli boş arazinin bulunmasından dolayı bir hayli kıskaçlık içindedir. Çünkü Londra’da havalimanı kapasitesi konusunda yoğun tartışmalar var. Burası yerleşimin çok yoğun olduğu bir bölge. Ayrıca yeşil kuşak diye adlandırdığımız bölgede inşaat yapılmasını önlemeye yönelik katı kurallarımız var '


Mr.Jack Straw'un açıklamasının küçük bir bölümünü alıp kalanını okumazsan, İngilizlerin havalimanını yapmamızı değil de boş alan bulmamızı veya esnek yeşil alan kurallarımızı kıskandığını sanırsın böyle!!

Açıklamasının bütününü okuyalım bakalım, neyi kıskanıyormuş! Buyur..

Alıntı:
İngiltere'nin Türkiye kıskançlığı! 'Bizim için hayal olur'

İngiltere eski Dışişleri Bakanı Straw İngiltere ve Avrupa’nın İstanbul Havalimanı’nı kıskandığını söyledi. Straw “Böyle bir havaalanı bizim için hayal olur” dedi.

Dünya turizminin devlerini bir araya getiren ‘World Tourism Forum’ bu yıl 23-25 Mayıs tarihlerinde Angola’da gerçekleştirilecek. Zirve öncesinde World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı’yla İngiltere’nin başkenti Londra’da bir araya gelen İngiltere eski Dışişleri Bakanı Jack Straw, İstanbul Havalimanı’na övgüler yağdırdı.

YILLARDIR TARTIŞILIYOR

Birleşik Krallık ve Avrupa’nın yeni havalimanını kıskandığını söyleyen Straw “Bence İngilizler, Türkiye’de bu kadar büyük bir havalimanı inşa etmek için gerekli boş arazinin bulunmasından dolayı bir hayli kıskaçlık içindedir. Çünkü Londra’da havalimanı kapasitesi konusunda yoğun tartışmalar var. Burası yerleşimin çok yoğun olduğu bir bölge. Ayrıca yeşil kuşak diye adlandırdığımız bölgede inşaat yapılmasını önlemeye yönelik katı kurallarımız var” dedi.Londra’daki yeni havalimanı fikrinden söz eden Straw “Bu yeşil kuşak Londra ve diğer büyük şehirlerin etrafındaki bir bölge. Bu zorlu bir tartışma oldu. Heathrow Havalimanı’na üçüncü bir pist yapılması gerekiyor ve bu çok uzun yıllar alacak. Yeni bir havalimanı inşa etmek herhalde hayal olur bizim için. Yine de Türk hükümetini bu açıdan kutlarım. Ayrıca çok iyi bir bağlantı oldu bu havalimanı” dedi.

THY’NİN DE PAYI VAR

Straw, bu başarıda THY’nin de payı olduğunu ifade etti. Straw “THY’yi de tebrik etmek gerekir. Çünkü THY göreceli olarak çok daha küçük bir havayoluydu daha öncelerde. Şimdi dünyanın en başarılı havayolları şirketlerinden biri oldu” dedi. Straw, 3 gün sürecek World Tourism Forum’da konuşmacı olarak yer alacak.

Türkiye’nin 100’e yakın iş insanından oluşan heyetle katılacağı forum, Jack Straw’ın yanı sıra Fransa eski Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel gibi çok sayıda ülkeden önemli uluslararası konuşmacıları ağırlayacak.

KAYNAK: STAR
sayfa 575
ANA SAYFA -> ULAŞIM