Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi ve İnşaatı
« önceki   123 ... 727374 ... 777879   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 73
bluemet

3 ay önce - Prş 02 May 2019, 10:35

Yok parça parça değil tek kalemde açılacak diye biliyorum tabi sonradan degismediyse ve açılış tarihide 2020 parça parça acilacaksa menemen aliaga arası açılsın yeter fazlasıyla

Demir Altan
3 ay önce - Prş 02 May 2019, 12:18

9 Eylül sanki afaki biraz ama 29 Ekim belki olabilir günün anlam ve ehemmiyetine binaen.

Relax 35
3 ay önce - Prş 02 May 2019, 20:44

Yol eğer bir bütün olarak açılmayacaksa ilk etapta Foça - Çandarlı arası açılacaktır. Zira Foça (hatundere) - Koyundere bölümü geri kaldı.

Asfaltlama foça kavşağına kadar dayandı. Birkaç güne kadar foça kavşağını ve devamındaki 1,5 KM yeni foça yolunu da asfaltlayacaklar sanırım.

Ayrıca daha önce dediğim gibi foça - aliağa bölümde aydınlatma direkleri takıldı, gişeler yapılma başlandı. Sanırım geriye kalan kısımların asfaltlaması, otoyol korkulukları, çizgi gibi birkaç aylık iş kaldı.

9 Eylül afaki derken ?

Alıntı:
parça parça acilacaksa menemen aliaga arası açılsın yeter fazlasıyla


Karayolları Koyundere - Menemen arasındaki ~ 5 KM bölümü sittin senedir kasıtlı olarak bitirmediği için o dediğinin olması mümkün değil.

Koyundere kavşağının olduğu yerden itibaren İzmir BŞB sorumluluğu biter ve Çanakkale Asfaltı Karayollarının sorumluluğunda başlar. Hem şehir içi bu caddenin kendine has yoğunluğu yetmezmiş gibi çevreyolu da buraya akar ve 4 KM boyunca menemen den çıkıncaya kadar inanılmaz yoğun hale gelen yolu bir de Karayolları kasıtlı olarak ultra gereksiz trafik lambalarıyla daha da yoğunlaştırır. Tüm bunları da çooooooook uzun yıllardır Karayolları 2. bölge müdürlüğü siyaseten İzmir BŞB çalışmıyor algısı yaratmak ve menemenden oy almak adına o yolu kepaze hale getirmiştir.

İşte tam bu nedenden dolayı da sittin senedir çevreyolunun 5 km daha uzatılıp menemen'in geçilmesi bu kepazeliğin düzelmemesi adına ucube şirketlere iş verilmiştir.

Tabi biraz fazla abarttıkları için hesap biraz şaştı ve YİD kapsamındaki otoyolun başlangıcıyla örtüşmedi. Yoksa mantıklı olan elbet dediğiniz ama bu taraf çok geride.Misafir e1f

3 ay önce - Prş 02 May 2019, 23:54

Asarlık Viyadüğü bitse, menemen kesiminle kim ilgilenecek?

Mertcan95
3 ay önce - Sal 07 May 2019, 19:21

Anlamadığım şey koyundere bölümünde çalışma olmaması.Mertcan95
3 ay önce - Çrş 15 May 2019, 15:46

Bu proje 9 eylül'de bitecek diyorlar. Çalışmalar bayağı ilerledi, dolgusu biten yerlerde asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Fakat Koyundere'deki 4 km'lik (Asarlık Viyadüğü bitişine kadar) kısımda kuş uçmuyor.
9 eylül'e yetişmeyeceği belli. Ki 4 km yüzünden otoyolun tamamlanan kısımlarını açarlar mı bilinmez.


Mertcan95
2 ay önce - Cum 24 May 2019, 12:18
Asarlık Viyadüğün Son Çalışmaları


Alıntı:

18 Mayıs
Resimler Alıntıdır.
Kaynak; FacebookKoyundere Kısmını ya viyadük bitince çalışacaklar, yada öyle kalmaya devam edecek?

Mikailll
2 ay önce - Pts 10 Hzr 2019, 21:50
Bu yolun son durumu ne asarlık koyundere bölümü


Bu yolun son durumu ne asarlık koyundere bölümü

Relax 35
2 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 21:26

Eski Foça yonca kavşağı asfaltladılar. Eski foçaya doğru yapılan ~1,5 km yeni yolun da büyük oranda dolgu çalışması bitti, bir kısmı da asfaltlandı. Kavşaktan otoyola olan kesim de çoğu asfaltlandı. Aydınlatma çalışmaları bitti.

Yeni Foça yonca kavşağın otoyol tarafındaki yoncalar asfalandı, yeni foça tarafında bir-iki haftadır hummalı bir dolgu çalışması (yeni foça bağlantı yolunda) var. Kavşağın otoyol tarafında ise hemen hemen asfaltlama bitti. Aydınlatma çalışmaları bitti.

Aliağa kavşağında iki - üç haftadır hummalı bir çalışma var. Yok ettikleri ormanlık alandaki dağın eteğini tıraşlıyorlar. Kavşağın geometrisi yavaş yavaş şekillenmeye başlandı. İki - üç hafta sonra sanırım mevcut yolu yapılan köprü altına kaydırıp kavşağın diğer tarafının dolgusuna başlanacak.

Aliağa OSB kavşağında mevcut yola bağlantısı için ve güzelhisar çayını geçmek için köprü inşa ediliyor. Yakında otoyol - kavşak bağlantısı arasını asfaltlamaya başlarlar.

Aliağa Cezaevi Kampüsü (yenişakran) kavşağında asfaltlama çalışmaları bitmeye yakın.

Otoyol'un Çandarlı - Yeni Foça (Şehitkemal) kesiminde yer yer eksik bölümler de olsa büyük oranda asfaltlama tamamlandı. Yine yer yer aydınlatmalar bitirildi. Otoyol korkulukları yapıldı.

Fakat Yeni Foça (Şehitkemal) - Koyundere kesiminde çok azıcık bir yer hariç asfalt çalışması yok. Yer yer dolgu çalışmaları devam ediyor. Menemen Kavşağının geometrisi ortaya çıkmaya başladı.

Özet olarak;

Eski Foça-Çandarlı arası bitime çok yakın, Eski Foça - Koyundere arası çalışmalar çok daha geri durumdadır.

Eski Foça ve Yeni Foça kavşaklarıyla birlikte bağlantı yollarının JET hızıyla tamamlanması gerekiyor. KGM bir halta yarıyor olsaydı kış aylarında bu kesimde doğru düzgün tempo da çalışmayan şu firmaya baskı yapıp şu yonca kavşakları yaz gelmeden tamamlatırdı. Hemen hemen her gün Yeni Foça tıkalı çoğu zaman Biçerova'ya dayanıyor, Eski Foça da Helvacı lambalarına kadar tıkanıyor.


Mikailll
2 ay önce - Sal 11 Hzr 2019, 22:53

Çok teşekkür ederim evyallah bilgilerin icin eylül'de yolun tamamı biter mi acaba koyunsereyi yetistrrlermisayfa 73
« önceki   123 ... 727374 ... 777879   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege