Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pts 13 May 2019, 13:24
Bursa Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi


BURSA'YA YENİ ÖZEL ÜNİVERSİTE KURULUYOR
Alıntı:
Şahinkaya Eğitim Kurumları, Bursa'ya Uluslararası Bilim Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi kuruyor. 2021 yılında bitmesi planlanan 12 bin öğrencinin eğitim göreceği okul, Nilüfer ilçesinde faaliyet gösterecek.Bursa, yeni bir özel üniversiteye kavuşuyor. Eğitim kurumlarıyla Bursa'da ön plana çıkan Nilüfer ilçesinde kurulacak olan uluslararası bilim teknoloji ve ekonomi üniversitesi hakkında bilgi veren Şahinkaya Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Azkeskin, "Kampüsümüzdeki öğrencilerin yarısı yabancı olacak. Akademik kadronun ise 5'te 1'i yabancı olacak. 8 bin lisans, 4 bin yüksek lisans ve doktora öğrencisinin eğitim göreceği bir eğitim kampüsü olacak. Üniversitemizle alakalı Şahinkaya Eğitim Vakfı'nın alt yapısında oluşacak. Uludağ Üniversitesi de bize garantör Üniversite oldu. Çünkü vakıf üniversitelerinin açılması için bir devlet üniversitesinin referans olması gerekiyor. YÖK'ten bunun onayını aldık. Tamamen kendi arazilerimizin üzerine kurulacağı için şimdiki aşama üniversitenin yüksek eğitim alanına geçmesidir. Yaklaşık 2021 yılında da faaliyete geçecek. Üniversite içerisinde de 3 fakülte, mühendislik, mimarlık, ekonomi, sosyal bilimler ve hukuk fakültesi olacak. Ayrıca üniversite çatısı altında Sağlık Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Teknoloji Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitüsü olacak" dedi.

Bursa'nın eğitime bakış açısının çok yüksek olduğunu belirten Azkeskin, "Bursa'da özel üniversitenin eksikliği fazlasıyla hissediliyor. Bunu kapatmak için ilk adımımızı atıyoruz. Daha sonraki yıllarda da Tıp Bilimleri, Eczacılık, Diş Hekimliği de işin içine girecektir. Şahinkaya Eğitim Kurumları, ilklerin okuludur. Her alanda süreci yakından takip eden ve Bursa'nın gündemini yakından takip eden bir kurumdur. Bursa'nın üniversite ihtiyacı bilinen bir şeydir. Vakıf Üniversitesi olarak Bursa'ya ve Türkiye'ye değer katacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa-ya-y ...89017.html

Artık Bursa'mızda 3. devlet üniversitesinin olması gerekli ama Uludağ'ın merkezde Görükle dışındaki yerleşkelerdeki fakülteler alınarak ama sıfırdan kurularak.


tourist guide
1 yıl önce - Pts 13 May 2019, 13:50

12 bin öğrencinin eğitim göreceği planlanan üniversite Nilüferin neresinde kurulacak acaba?

Musa Dmr
1 yıl önce - Pts 13 May 2019, 15:57

Alıntı:
12 bin öğrencinin eğitim göreceği planlanan üniversite Nilüferin neresinde kurulacak acaba?

Şahnkaya okulunun yanında boş arsalar var ama böyle bir yatırım için küçük olabilir. belki mevcut okullarla birleştirilerek büyütülebilir. Nasıl hayata geçirilecek bekleyip göreceğiz onu.
Umarım başarılı olurlar ve bir üniversite kazanır Bursa.umit k
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 14:02

Uludağ Üniversitesi'ne komşu olacak bildiğim kadarı ile

süleymanKS

1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 14:18

Bursa Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

dıdısının dıdısının dıdısının dıdısı,

Biraz daha uzatsaydık üniversitenin ismini, böylece dünyadaki en iyi ilk 100 üniversite içerisine girerdi.

Ülkemizde gerçekten üniversitelerde isim enflasyonu var. Sanki Bilim, Teknoloji, Ekonomi yazınca daha prestijli oluyor.


mirokki
1 yıl önce - Çrş 15 May 2019, 14:31

bu üniversite bence irfaniye mahallesinde kurulmalıdır,hem görükleye yakın hem de şehrin dışında(şuanlık)ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet