Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
MRT1977
4 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 09:20HASTANE İNŞAATI BAŞLADI

Yaklaşık bir yıl süren Gölcük Devlet Hastanesi inşaatının zemin
güçlendirilmesi tamamlandı. Yüklenici Özge firması, hastanenin üst yapı
çalışmasına hızlı başladı.

16 Ocak 2016 tarihinde ihaleye çıkartılan ve yasal sürecin tamamlanmasından sonra
yapımına başlanan Değirmendere Yüzbaşılar Sapağında yapılacak 250 yataklı Gölcük
Devlet Hastanesi projesinin inşasına, zeminin sağlam olmadığı için başlanamamıştı.
Projeyi yürüten Özge inşaat firması, yurt dışından getirilen özel malzemelerle zemin
güçlendirmesini yaptı ve inşaat çalışmalarına geçtiğimiz aylarda başladı. Şantiye şefi
Kadir Çakır, “Zemin ile ilgili tüm aşamaları gerçekleştirdik. Üst yapı çalışmasına
başladık” dedi.

TEMEL GÜÇLENDİRİLDİ

Gölcük Değirmendere Devlet Hastanesi, 250 yatak kapasite olarak projelendirildi. D-130
Karayolu Değirmendere Yüzbaşılar mevkii eski Migros binası ve civardaki bazı askeri
binaların yıkılması sonrasında açılan alanda yapımına başlanan hastane temel işlemleri
uzun sürdü. Deprem bölgesi olması nedeniyle yurt dışından getirilen özel malzemelerle
temel güçlendirilmesi ve izolasyonu yapıldı. Hastane ile ilgili tüm alt yapı çalışması
tamamlandı.

İNŞAATTA AKSAMA YOK

Hastane inşaatını üstlenen Özge inşaat firması şantiye şefi Kadir Çakır, çalışmalarla ilgili
gazetemize bilgi verdi. Çakır, “Hastane binasının yapılacağı alanın zeminin sıkıntılar
vardı. Zemin güçlendirilmesi ve izolasyonu için yurt dışından malzemeler getirilip zemini
güçlendirdik. Zemin ile ilgili tüm aşamaları gerçekleştirdik. Hastane inşaatının üst yapı
çalışmasına başladık. İşin bitiş süresi 750 gün. Bu sürenin dolmasına daha çok var.
Hastaneyi verilen süre içerisinde tamamlamaya gayret göstereceğiz” ifadesini kullandı.

BÖYLE OLACAK- Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi’nde yapılacak 250 yatak kapasiteli
Gölcük Devlet Hastanesi, tamamlandığında böyle görünecek.
ZEMİN GÜÇLENDİRİLDİ- Hastanenin yapıldığı alan birinci derecede deprem fay hattı
üzerinde bulunuyor. Binanın altında çakılacak kazıklar ile ilgili olarak yurt dışında özel
malzemeler getirildi.

HIZLI BAŞLADI- Yaklaşık bir yıl süren hastane inşaatının zemin güçlendirilmesi
tamamlandı. Yüklenici Özge firması, hastanenin üst yapı çalışmasına hızlı başladı.

Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


MRT1977
3 ay önce - Cum 10 May 2019, 18:32Sağlık Bakanlığının, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde yapacağı 74 yatak kapasiteli Amatem ve Çematem ihalesini alan Gökyol İnşaat hafriyat çalışmalarına başladı. 33 milyon TL’ye mal olacak inşaatın 18 ayda tamamlanması planlanıyor. 5 bin metre kare üzerine oturacak binanın kapalı alanı 11 bin metrekare olacak

YER TESLİMİ YAPILDI

Sağlık Bakanlığınca Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde Orman Bakanlığının tahsis ettiği 25 dönüm arsa üzerine yapılacak AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi) ile ÇEMATEM (Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Merkezi) yer teslimi geçtiğimiz günlerde yapıldı. Gökyol İnşaat tarafından başlatılan hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından temelinin bayram sonrası atılacağı öğrenildi.

18 AYDA BİTECEK

KOÜ Umuttepe Yerleşkesi’nde Sağlık Bakanlığınca yapılan Amatem ve Çematem ihalesini 33 milyon 241 TL’ye alan Gökyol İnşaat firması aldı. 18 ayda tamamlanarak teslim edilecek merkez 48’i Amatem, 26’sı Çematem olmak üzere toplam 74 yatak kapasiteli olacak. Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılarının tedavisi ve rehabilitasyonu yapılacak. Amatem ve Çematem, Kocaeli dışındaki komşu illerdeki madde bağımlılarına da hizmet verecek.
Alıntı:
bizimyaka gazetesi
MRT1977
3 ay önce - Çrş 15 May 2019, 11:59YENİ DEVLET HASTANESİ 700 GÜN SONRA AÇILIYOR!

Gölcük’ün sağlıktaki tüm sorunlarını ortadan kaldıracak olan Yeni Devlet Hastanesi inşaatında Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer incelemelerde bulundu ve inşaatı yapan firma yetkililerinden bilgi aldı. Sezer, inşaatın hızla sürdüğünü ve en geç 700 gün içinde tamamlanmasını beklediklerini dile getirdi.

YENİ DEVLET HASTANESİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nin yenilenmesi kapsamında Değirmendere eski Migros ve Donanma Komutanlığı’ndan alınan arsa üzerine yapımına başlanan Gölcük Yeni Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. 52 bin metrekare arsa, 45 bin metrekare kapalı alan içinde olacak olan Yeni Devlet Hastanesini, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ziyaret edip, inşaatı yapan firma yetkilisinden bilgi aldı ve incelemelerde bulundu.SEZER HASTANE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Başkan Sezer yaptığı açıklamada, “Yeni Devlet Hastanemiz, Gölcük’ün sağlıkla ilgili kapasite sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve 272 yataklı A grubu bir Devlet Hastanesine ilçemiz kavuşmuş olacak. Bu noktada inşaatın hızlı bir şekilde ilerlemesi ve en geç 700 gün içinde tamamlanacak olması, bizi memnun ediyor. Hastanemizde 272 yatağın haricinde, 28’i erişkin 7’si yeni doğan olmak üzere toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası, hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile 225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark bulunacak” ifadelerini kullandı.
KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA SONA GELİNDİ

Köprülü kavşak yapımında da sona gelindiğinin altını çizen Sezer, “Birkaç gün içinde köprülü kavşağın D-130 Karayolu güzergahı tamamlanacak. Bundan sonrada hemen yan yolların asfaltlanması yapılacak ve bir aksilik olmazsa köprülü kavşak tamamen Ramazan Bayramına kadar bitmiş olacak ve sürücülerinin kullanımına açılacak. Böylelikle de bölgede ki trafik sorunu ortadan kalkacak ve hemşehrilerimiz modern bir hizmete daha kavuşacak” dedi.

Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi
MRT1977
1 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 14:52

GÖLCÜK İLÇEMİZE DEV SAĞLIK YATIRIMLARI

1-)DEĞİRMENDERE DEVLET HASTANESİ VE EK BİNA İNŞAATI
Gölcük’te yeni dönemde dev sağlık yatırımları hayata geçiyor: Değirmendere’de 50 dönümlük alan üzerinde inşaatı devam eden ve 2019 yılı güncel proje ihale tutarı 100.890.000,00-TL olan Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla devam ediyor. Hastanenin yatak sayısının arttırılması ve “A Sınıfı” bir hastane olması için girişimlerimiz devam etmektedir.

2-)GÖLCÜK YÜZBAŞILAR AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
(8 AHB)
Değirmendere yapımı devam eden Devlet Hastanesinin bulunduğu Merkez Mahallesi 5 ada 12 parsel üzerinde yapılacak ek binada yer alacak ve 8 aile hekimi görev yapacaktır.

3-) GÖLCÜK 2 NO.LU 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU
Değirmendere Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nın, Değirmendere yönünden gelirken sağ (güney) tarafında, E-130 Karayolu’na cepheli arsanın 400 m2’lik kısmında yapılacaktır. Gölcük Belediye Meclisi’nin 02.07.2019 tarihli oturumunda Gölcük 2 No.lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için arsanın 10 yıl süreyle tahsis edilmesine karar verilmiştir. Binanın inşaatı Kocaeli Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi tarafından kısa sürede gerçekleştirilecektir.

4-) GÖLCÜK SAĞLIK KOMPLEKSİ
2017 yılı yatırım programında yer alan, proje tutarı 5.000.000 TL olan 1. Basamak Gölcük Sağlık Kompleksi (TSM-VSD-İSM-ASM-112 ASHİ-SYM-Semt Polikliniği), Gölcük İlçesi, Yenimahalle Mahallesi, 102 ada 248 parselde 2.764 m² arsa alanında inşa edilecektir. Sağlık Kompleksinin yapılacağı Donanma Caddesi’nde bulunan Gölcük Merkez Semt Polikliniği (Dispanser) ve Verem Savaş Dispanseri kısa sürede yıkılacak ve inşaata başlanacaktır. Kompleksin proje çalışmaları ve onay işlemleri tamamlanmıştır. Bakanlık tarafından yapım izni verilmiştir.

5-)GÖLCÜK YUNUS EMRE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
(4 AHB)
Gölcük Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi, Gölcük İlçesi, Örcün Ş. Mahallesi, 504 Ada 1 Parsel üzerinde 1.780,31 m² arsa alanında (Tirvana Cafe’den Çağlar Sitesine istikametinde) inşa edilecektir. Valiliğimiz Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yaptırılacak olan Gölcük Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nin proje çalışmaları ve onay işlemleri tamamlanarak yapım ihalesine çıkılmıştır.

6-)GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ PREFABRİK EK HİZMET BİNASI
Mevcut Gölcük Necati Çelik Hastanesi’nin batı tarafında yer alan ve halen otopark olarak kullanılan yerde, bir koridorla hastane bağlantısı sağlanacak olan Gölcük Devlet Hastanesi Prefabrik Ek Hizmet Binası’nın proje ve yapım ihalesi 30.05.2019 tarihinde yapılmıştır. Ek bina ile polikliniklerin sayısı ve hizmet kalitesi artacak, hastaların sıra bekleme süresi asgariye inecektir.

7-) DÜZAĞAÇ AİLE SAĞLIK MERKEZİ
Gölcük, Düzağaç Mah., 208 Ada, 1 Parselde prefabrik binada hizmet vermekte olan Düzağaç Aile Sağlık Merkezi, yine aynı alanda inşaa edilecek yeni binaya taşınacaktır. Bu konuda; Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ile, arsa takası suretiyle arsanın tahsisi konusunda yazışmalar devam etmekte olup; kısa süre içinde inşaata başlanması hedeflenmektedir.

Hayırlı, uğurlu olsun...MRT1977
1 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 17:36
DERİNCE`YE DİŞ HASTANESİ GELİYOR

Kocaeli’nin en modern ağız ve diş hastanesi Derince’ye yapılacak.

DERİNCE'YE

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ile Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Hakan Bitlis'i ziyaret eden Başkan Aygün, Kocaeli’nin en modern ağız ve diş hastanesinin Derince’ye yapılacağını söyledi

BAŞKAN AYGÜN TEMASTA BULUNUYOR

İl ve ilçe genelinde çeşitli ziyaretlere imza atan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, beraberinde Meclis Üyesi İmdat Gülcan ile birlikte Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ile Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Hakan Bitlis’in konuğu oldu. Ziyaretler kapsamında ilk olarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ile bir araya gelen Başkan Aygün, hem hastanedeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı hem de Derince’ye kazandıracağı projelerle ilgili istişarede bulundu.

BAŞHEKİMLER ŞAŞKIN VE BİTLİS'E ZİYARET

Başkan Aygün, Başhekim Şaşkın’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Hakan Bitlis’e konuk oldu. Başkan Aygün, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada yıkılan askeri hastane alanının bir bölümünde yapılacak çalışma ile Kocaeli’nin en modern Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nin bu bölgeye inşa edileceğini söyledi. Başhekimler Hüseyin Şaşkın ve Hakan Bitlis de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Aygün’e teşekkürlerini iletti.

ŞAŞKIN: Başkan Aygün, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın’ı ziyaret etti.

BİTLİS: Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Hakan Bitlis'i ziyaret eden Başkan Aygün, Kocaeli’nin en modern ağız ve diş hastanesinin Derince’ye yapılacağını söyledi.


Alıntı:
kocaeli gazetesi
sayfa 10
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET