Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1883
brksnp
1 hafta önce - Cmt 11 May 2019, 11:05

Alıntı:
Daha önce ortalama 60 km hızla geçilen Pamukova Arifiye arasının neden büyük bir kısmının ortalama 25 km ye düştüğünü anlamadım.

Sinyalizasyon çalışması olduğu konuşuldu bu sayfada. ERTMS sistemi kuruluyormuş o aralığa. Yetkililerden bilgi olmadığı için şuan sadece spekülasyon yapabiliriz ancak gönlümden geçen bu sistemin Siemens Velaro’lar için kurulduğu. Ekonomik şartları göz önüne alırsak uzun yıllar boyunca bu eski hat kesminin kullanılacağını görmek zor değil.

Ekleme:

19 Mayıs itibariyle yeni YHT çizelgesi

http://www.tcddtasimacilik.gov.tr/files/3/yolcu/1 ...atleri.pdf

Sürelerde iyileşme var birkaç YHT’nin kalkış saati değişmiş.

Misafir 75a

1 hafta önce - Cmt 11 May 2019, 19:56

Busines clasta Ankara Bozüyük arası yeni yolculuk yaptım. Tıpkı Avrupa uçuşlarında gibi serviz var (Servis arabaları bile aynı). Önce içecek servisi yaptılar. Sonra tavuk/k. et seçmeli ana yemek artı içinde makarna ile cacık ve tatlı verdiler. Tabii meşrubat ve su da var.
Bu arada tren hızlarında büyük fark var. Aynı trenle gidişte 200 km/h i hiç geçmedi ve 12 dakika geç gitti. Ertesi gün dönüşteki trenin maşallahı vardı. uzun süreler 250 ye bağladı. O da 5 dakika kadar erken geldi. Ama hız fazla olunca yoldaki arızala ve buna bağlı sarsıntı doğrusu insanı tedirgin ediyor. Bu yola iyi bir bakım şart...

SeyraniK
1 hafta önce - Cmt 11 May 2019, 21:48

Neden bu hızlı tren hatları aşama aşama yapılmadi meselâ örnek vereyim ankara izmir için önce afyon açılacak sonra da uşak sonra manisa en son izmir yani istanbul da bu şekil yapılabilirdi hem şuana kadar çoktan 250 km ile gitmiş olurdu baştan sona kadar 😊😊😊

Ahmet377
1 hafta önce - Pzr 12 May 2019, 11:49

YHT Maltepe'de duracakmı peron yaptılar maltepeye ama durmuyor sebebini bilen varmı

çetin81
1 hafta önce - Pzr 12 May 2019, 13:19

19 Mayıs ta yer alan yeni tarifede halkalıdan ankara ve konya ya toplam 3 sefer gozukuyor istanbul içinse 8 Ankara 3 Konya olank uzere 11 sefer var.TCDD Halkalı ya koydugu hızli tren seferlerinin ikisini sabah saat 6 ile 6.30 arasına koymus en azından bu sefer saatleri 7.30 ile 8 veya 8 ile 8.30 arasına konulmalıydı .Bu konuda bir kac gun once cıkan haberde Anadolu yakasında yasayan vatandasların YHT daha fazla tercih ettigi soylenen bir yazı kaleme alınmıs halkın yht tercih etmesını istiyorsa TCDD saatlerını duzeltsin gorecek ki halk daha fazla binecek

Berktuğ
site denetçisi

1 hafta önce - Pts 13 May 2019, 09:17

19 MAYIS 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ YHT SAATLERİ

(+)

Not: Kaybolmaması için buraya yükledim.

Ali clarkkent
1 hafta önce - Çrş 15 May 2019, 10:56

Güzel bir video. Keyifle seyrettim. Konuşma yok ama trenin içinden, dışından ve uğradığı bazı istasyonlardan çekim var.

yusuf708
6 gün önce - Cmt 18 May 2019, 02:05

(+)

brksnp
6 gün önce - Cmt 18 May 2019, 09:58

10 Hazıran tarıhıne kadar bilet alınabiliyor. Eski bayramlarda hep ek sefer konurdu bu sefer konmamış.

erkinalp
6 gün önce - Cmt 18 May 2019, 10:01

Ek seferler konsa dahi şimdi satışa açılmaz.

sayfa 1883
ANA SAYFA -> ULAŞIM