Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Minibüs Hatları
« önceki   123 ... 60616263   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 61
murat765
3 ay önce - Pzr 21 Nis 2019, 18:32

Menemen'den otogara kadar gidecekse(800 eskiden olduğu gibi) bi zahmet diğer ilçelerden de otogara doğrudan otobüs olsun...oraya olan torpil başka hiç bir yerde yok.....evet aktarma yapacak alsancak bugün en merkezi yer adamların 250 numaralı otobüslerini kaldırdılar(nasıl ki şimdi onlar otogar için aktarma yapıyorsa menemenliler de yapacak) siz menemenden otogara otobüs istiyorsunuz.Bornova metro'da 800'e binen yolcular menemene gider mi menemene gider mi diye soruyor(basanların %80'i aktarma)diğer bölgelerden niye uzun diye hitap edilen hatları kaldırdılar

kara çam
3 ay önce - Pzr 21 Nis 2019, 19:39

Ben 4-5 kere demişimdir ama papağanlık olmasın diye daha da söylememiştim.

Bu Eshot'un haksız rekabet hatlarına bayılıyorum. İzban grevi için 773(Çaybaşı Garajı-Tepeköy-Torbalı-Esbaş Akt), 844(Egekent Akt-Bornova Metro), 856(Çiğli Akt-Alsancak); Minibüsçü anlaşmazlığı yüzünden de 800(Menemen-Otogar) kuruldu ve hepsi tek bilet çalıştı. Fakat çift bilet davası yüzünden 209 kaldırıldı. Aktarma katliamımızı biliyorsunuz zaten. 725, 735, 736, 765 hatları çift bilet çalışırken GKÖ yaptılar.

Şöyle bir hesapladım(Küsurat hariç):
800'ün ilk kat ettiği mesafe: 41 Km(Google Maps biraz hatalı yol tarifi ediyor, zor hesaplıyorum. Bornova Metro'ya uğraması dahil aldığı yol bu.) Yeni mesafe: 37 Km
773'ün kat ettiği mesafe: 46 Km
-----
209'un kat ettiği mesafe: 27 Km
725'in kat ettiği mesafe: 35 Km
735'in kat ettiği mesafe:67 Km
736'nın kat ettiği mesafe:43 Km
765'in kat ettiği mesafe:28 Km

Cidden çift bilet mi abi? GKÖ mü abi? Millet otobüse binmiyor diye böyle bir önlem almışlarsa önce patron çıldırdı diye ilan edecekler ucuza bineceklerini. Sonra millet o otobüsleri sıkış tepiş doldurmuyor mu?
Zaten Menemen-Otogar otobüsünün kaldıracağı parayla Urla otobüslerini çok rahat fonlarlar. 808'e uygulamadıkları tarifeyi Urla-Çeşme otobüslerine uyguluyorlar sonra neden millet minibüs forsluyor?
------------------------------------------------------------------------------

Benim Karabağlar, Buca, Karşıyaka, Torbalı, Kemalpaşa-Otogar hatları için düşündüklerim bellidir.

1- Malum dörtlüyü yeniden açmalı(163-191-250-613)
2- 988 kaldırılıp Kemalpaşa-Otogar hattı kurulmalı ve tek bilet olmalı.
3- 773 yeniden açılıp Otogar'a uzatılmalı ve tek bilet olmalı.
4- 844 yeniden açılıp Otogar'a uzatılmalı(Yahut 77-477 ayrımı gibi, 844 Pazar günleri seferlerini 800'e devredebilir) .
5- 604(Sebze Hali-Ayakkabıcılar, R.I.P) yeniden açılmalı.

Ama işte bir kalkan bir daha inmez diye açmayacaklar. Aslında minibüs anlaşmazlığı diye açmıyorlar.

erkinalp
3 ay önce - Pzr 21 Nis 2019, 20:49

604'e artık gerek kalmadı ki. Diğer taraftan 277 ile gidebilirsin.

murat765
3 ay önce - Pzr 21 Nis 2019, 20:50

209 meselesini mahkeme haklı buldu ama belediye kaldırdı belki belediye mahkeme kararını uygulasaydı durum çok daha farklı olabilirdi... GKÖ'ye gelince millet otobüse binmiyor diye değil( ki her biri ilçe tarifesi olmasına rağmen yolcuyu kaldıramıyordu)onlar seferihisar urla kemalpaşa ilçelerinde ki minibüslerin de kentkarta dönüşümü olsun diye planlandı yapılır yapılmaz o ayrı konu bekleyip göreceğiz(aynı muhabbetin bergama ya da geleceği söyleniyor) fakat bana göre GKÖ de de tutarsızlık var az gittiğin km de az para ödemiyorsan çok gittiğin km için niye fazla ödüyorsun???.......Otogar bölgesine gelince en merkezi bölgelerden bile aktarma yapılırken 800 oldukça göze batıyor özellikle eshotun aktarma mantığına göre(bu hat nasıl açıldı diye soruyorum,bir rivayete göre adliye çalışanı ile minibüsçü arasında bir münakaşa olmuş dayak muhabbetleri falan var ben haberini bile duymadım orası ilginç geldi bana normalde yerel web siteleri tv vs vs haber olurdu mutlaka)..... dediğin hatlara gelince 773 765 725 730 vs vs kesinlikle açmazlar ki açtılar tek bilet yapamazlar minibüs kooperatifleri hepten batar,belediye tarafından da biliniyor.

mahmut11
3 ay önce - Pts 22 Nis 2019, 23:12

Alıntı:
209 meselesini mahkeme haklı buldu ama belediye kaldırdı belki belediye mahkeme kararını uygulasaydı durum çok daha farklı olabilirdi... GKÖ'ye gelince millet otobüse binmiyor diye değil( ki her biri ilçe tarifesi olmasına rağmen yolcuyu kaldıramıyordu)onlar seferihisar urla kemalpaşa ilçelerinde ki minibüslerin de kentkarta dönüşümü olsun diye planlandı yapılır yapılmaz o ayrı konu bekleyip göreceğiz(aynı muhabbetin bergama ya da geleceği söyleniyor) fakat bana göre GKÖ de de tutarsızlık var az gittiğin km de az para ödemiyorsan çok gittiğin km için niye fazla ödüyorsun???.......Otogar bölgesine gelince en merkezi bölgelerden bile aktarma yapılırken 800 oldukça göze batıyor özellikle eshotun aktarma mantığına göre(bu hat nasıl açıldı diye soruyorum,bir rivayete göre adliye çalışanı ile minibüsçü arasında bir münakaşa olmuş dayak muhabbetleri falan var ben haberini bile duymadım orası ilginç geldi bana normalde yerel web siteleri tv vs vs haber olurdu mutlaka)..... dediğin hatlara gelince 773 765 725 730 vs vs kesinlikle açmazlar ki açtılar tek bilet yapamazlar minibüs kooperatifleri hepten batar,belediye tarafından da biliniyor.

GKÖ'ye binenleri analiz etmek gerekiyor, yolcusu çok ama yolcunun büyük kısmı bedava yolcu veya 60 yaş.
Tam yolcular ve öğrenciler minibüs kullanıyor. Çünkü bu hatlar da aktarma almadığı gibi, vermiyor da. Bundan dolayı daha hızlı varmak için o kesim dolmuşa biniyor.

Otogar'da bir "dolmuş tekeli" var. Bornova Metro'dan tek 505 geliyor, o da 30 dakika sürüyor. EL İNSAF!

GKÖ ve 800'ün Garaja sokulmaması & Garaja doğru dürüst ESHOT gelmemesi tamamen belediyenin dolmuşları destekleyen ekibi yüzünden oluyor. Koca İzmir'in ulaşım sistemini bu kanun tanımaz trafik teröristlerine yıktılar !

murat765
3 ay önce - Sal 23 Nis 2019, 00:07

GKÖ de kemalpaşa için konuşuyorum 988'in tam ve öğrenci yolcusu fazla(hatta şuan eski 765'ten daha fazla...çünkü bölgede oturuyorum... diğer ilçeleri bilmiyorum ama genel olarak konuşursam ilçelerde 90 dakika kaldırıldığından beri ilçe merkezlerinden köylere ulaşımı sağlayan hatların hemen hepsi 65 yaş yolcusu

Misafir 4a3

3 ay önce - Pts 13 May 2019, 08:43

Manavkuyudan garaj yada mersinliye hangine binmek lazım

Misafir 4a3

3 ay önce - Pts 13 May 2019, 08:52

Manavkuyudan garaj yada mersinliye hangine binmek lazım

kara çam
3 ay önce - Pts 13 May 2019, 09:46

Kızılay'dan Çaymahalle-Yeni Garaj minibüsüne binebilirsiniz.

kara çam
2 ay önce - Sal 21 May 2019, 23:02

Karşıyaka-Cengizhan ve Buca-Fahrettin Altay hatları kurulmalı. Çünkü bu Eshot'tan ben umudu kestim.

sayfa 61
« önceki   123 ... 60616263   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege