Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 537
Emin54
3 hafta önce - Prş 25 Nis 2019, 16:12
Toplulastırma ve imar

Toplulastırma esas olarak tarım arazilerinin verimli kullanımını amaçlıyor. Öte yandan otoyol turnikeleri çevresinde ciddi bir imar beklentisi olduğu da biliniyor.

Bu araziler gerçekten imara açılacaksa toplulastırma için harcanan milyonlarca lira boşa mı gidecek?Merak ediyorum doğrusu.

Gökhansen 1903
3 hafta önce - Cum 26 Nis 2019, 10:58

Emin selam,
Haklılık yanın var. Ama toplulaştırmada şekli bozuk olan yerlerin düzeltilmesi yapılıyor. Bu halleriyle imar verilse birçok yer kullanımı çok verimsiz olur. Benimde yerim var toplulaştırmayı beklediğimden yer yapmadım.
Zaten yoldan sonra imar verilmezse yapılan yoluda pek olmayacaktır. Beklenti bu yüzden var.

Kurdele41
3 hafta önce - Cum 26 Nis 2019, 13:00

Bizim yerimizde toplulaştırma alanına alınmış yol tam ortasından geçiyor açaba komple (6 dönüm) kamulaştırılaçak mı haberı olan yazsın lütfen

doğan12b
3 hafta önce - Cum 26 Nis 2019, 21:50

Parselosyon amacı imar planı için değil tarım arazilerini daha elverişli hale getirebilmek tapulastirmda arazisi olanlara bugünkü toplantıda şöyle söyledi bu araziler tarımda kullanılacak herkes ekip bicsin Ekim yapamayanlar köylülerke konuşup onların ekip bicmesi istenecek denildi

Gökhansen 1903
3 hafta önce - Cmt 27 Nis 2019, 10:01

İmar planı beklentisi 1000 lik planı yapılmış yerlerde var. 1000 lil planı olmayan yerler dediğin gibi tarım için plan yapılıyor olabilir. Ayrıca imar beklentisi gişe çıkış bölgelerinde var. Kuzey marmara yolunun yapılmasının sadece tarım arazilerinin düzenlenmesi için yapıldığını Düşünmüyorum. Örneğin ben istanbulda oturuyorum imar açılırsa Sevindikli karayakuplu bölgesinde yatırım yapıp bu bölgede yaşayabilirim. Bu yolun faydasının tarım, konut ve sanayi imar , turizm gibi birçok alanı var.

vizyon41
3 hafta önce - Pzr 28 Nis 2019, 19:56

Sevgili arkadaslar.
Yandexin paylasiminda siyah ile isaretli bolge insaAllah acilis ile yesile dönecek.

Kiymetli arkadaslar.
Toplulastirma Kuzey Marmara Otoyolu konularinda ben de Toplastirma suresinin uzamasi ya da bu bolgenin Ilimtepe Belen Planlama Alaninin toplulastirma olmadan Korfez Bld bu isin adini koymasi gerekiyor. Ayrica Kuzey Marmara Otoyol'nun kuzeyinde yapilacak 2*2 yol projesi ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun güneyinde yapılacak yüksek hizli tren projeleri var iken buraya toplulastirmanin girmesi cok mantikli gelmiyor

yasin4234
2 hafta önce - Cum 03 May 2019, 10:42

sevindikli 30 nisanda aciliyordu sanirim. yandexte hala kapali gorunuyor. bir gecikme mi oldu

Emin54
2 hafta önce - Cmt 04 May 2019, 08:43

Sevindikli açılışının 20 mayıs' a ertelendigi bildirilmişti.

Obadere
1 hafta önce - Pzr 12 May 2019, 12:19

Sayfada gelişmeler hakında süredir yazı yazan yok çalışmalar durumu ? Sevindikli gişeler nezaman açılıyor buradaki emlak hareketliliğinden haberdar olan arkadaşlar yok mu? gelişmeler hakkında bilgi bekliyoruz

Yunus5441
3 gün önce - Cmt 18 May 2019, 15:35

Tarlalar kamulastirildiktan ne kadar sonra odeme yapiliyor bilgisi olan arkadaslar paylasabilirmi tesekkurler.

sayfa 537
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara