Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2018, 12:42

BU PARK YILDIRIM’A DEĞER KATACAK
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’a kazandırılan 225 bin metrekarelik Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, Hüdavendigar Kent Parkı’nı aratmayacak. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vakıfköy Kent Parkı’nın sadece bulunduğu bölgeye değil, Yıldırım ilçesine ciddi bir değer katacağını söyledi.

Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Daha önce ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’nı Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de benzer bir projeyi Yıldırım’da hayata geçiriyor. Bünyesinde yüzme havuzu, boks ve güreş salonları, sporcu misafirhanesi, iki nizami futbol sahası, seyirci tribünü, lunapark, kafeteryalar, 11 bin metrekarelik gölet, tematik parklar ve 300 araçlık otopark da bulunan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, büyük ölçüde şekillenirken, projenin Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.Video:Ciddi değer katacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmaların 225 bin metrekare alanda devam ettiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Önümüzdeki yıl Eylül ayında tamamlanacak çalışmalar neticelendiğinde Bursa, Kültürpark gibi, Botanik park gibi, Hüdavendigar parkı gibi vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahatça vakit geçirebilecekleri bir alana kavuşmuş olacak. Yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olacak projede, vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte güzel ve kaliteli vakit geçirebilmeleri için her türlü detay düşünüldü. Park tamamen yayalaştırılmış olacak ve içeriye araç alınmayacak. Parkın 4 giriş kapısına da otoparklar oluşturuldu. Nizami ölçülerdeki 2 futbol sahasının 1900 kişilik seyirci tribünü de tamamlandı. Burada bölgesel amatör lig maçlarının yanında 3. Lig maçları bile oynanabilecek. Şu anda toprak çekim çalışmaları, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına hız verildi. Park bölümünün bir an önce açılması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. İnşallah parkımızı önümüzdeki Eylül ayında hizmete açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/bu-park-yildirima-deger- ...aber/26713

Hayırlı uğurlu olsun.


Kemal ARITÜRK
1 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2018, 12:52

Burayı yaptılar şehrin göbeğindeki gökdereye bir türlü başlayamadılar. Projede açıklamışlardı gokdere kültürpark diye en son aktaş telefegi iptal etti tam oldu.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 04 Nis 2019, 12:06

YILDIRIM’IN KENT PARKI ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’da 225 dönüm alan üzerine kazandırılan metrekarelik Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, şekillenmeye başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yşeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıracaklarını hatırlatarak, Bursa’nın yeniden yeşille anılan bir kent olacağını söyledi.

Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Daha önce ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’nı Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de benzer bir projeyi Yıldırım’da hayata geçiriyor. Bünyesinde yüzme havuzu, boks ve güreş salonları, sporcu misafirhanesi, iki nizami futbol sahası, seyirci tribünü, lunapark, kafeteryalar, 11 bin metrekarelik gölet, tematik parklar ve 300 araçlık otopark da bulunan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, büyük ölçüde şekillenirken, projenin Temmuz ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Çalışmalar hızla devam ediyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Bursa Milletvekili Efkan Ala ile birlikte Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmaların 225 bin metrekare alanda devam ettiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Burada iki etaplı bir çalışma var. İlk etap oyun parkı, yapay göl ve tüm kafelerin olduğu etap. Öncelikle bu alanı açmayı planlıyoruz. Temmuz sonunda inşallah tüm detayları da bitirerek Kurban Bayramı öncesinde tüm vatandaşlarımızın hizmetine açmak istiyoruz. 3800 metrekare çocuk oyun ve aktivite alanı, 9 bin metrekarelik tematik alan, 2500 metrelik park duvarı, 300 araçlık otopark, yaklaşık 6 bin metre yürüyüş yolu ve yaklaşık 10 bin metrekarelik bir piknik alanı olacak. Piknik alanının toprak çekimi ve peyzaj çalışmaları devam ediyor” dedi.

Video:Ciddi değer katacak
İkinci etabın ise spor alanlarından oluştuğunu belirten Başkan Aktaş, 2 adet nizami futbol sahası ve yanında Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün spor salonuyla bu bölgenin sporcular için de bir buluşma noktası olacağını vurguladı. Parkın, kafeteryaları, piknik alanları, yürüyüş yolları ve spor alanlarıyla 7 gün boyunca halka açık olacağını ve isteyen herkesin doya doya istifade edebileceği güvenli bir alan oluşturduklarını kaydeden Başkan Aktaş, “Bu proje bittiğinde şehrin doğu yakasına ciddi bir değer katacağını düşünüyorum. Seçim çalışmaları kapsamında biz Bursalılara bir taahhütte bulunmuştuk. Bursa’nın daha yeşil bir kent haline döneceğini ifade ettik. Botanik Park, Kültürpark, Mihraplı gibi 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alanı biz Bursa’ya ekleyeceğimizi ifade etmiştik. Bunlardan bir tanesi de çalışmaları bir süredir devam eden Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri. Bunun yanında Gökdere Çocuk Köyü, Ürünlü Parkı, Çeltik Parkı, Demirtaş Parkı ve Atatürk Stadyumu Millet Bahçesi çalışmaları ile beraber yaklaşık 8-9 tane park ile 1,5 milyon metrekarelik yeşil alanı tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/yildirimin-kent-parki-se ...aber/27374

Bir önceki haliyle açıkçası bir fark göremedim, seçimleri beklemişlerdir.mus emrullah
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2019, 12:34

Bu parkı 10 yıldır diyorlardı şükür bitirmişler.
Park açılmadan önce oraya D4 ve Vakıf minibüsleriyle gün boyu ulaşım sağlanıyordu.
Şuan bu parka günün belirli saatlerinde (günde 5 - 7 kere) D4 seferi ve Gün boyu Vakıf minibüsleri çalışıyor.
Belediye parkı bitirdikten sonra parka ulaşımda sağlamalı bence.
Vakıf otobüsleri ile şirinevler otobüslerini uzatabilirler bence.


Orhun77
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2019, 12:54

Darısı gokderenin basina, bizde 2006 yilindan beri bekliyoruz, projeyi degistire degistire bisey yapamadilar, simdide cocuk koyu diye birsey ortaya attilar bakalim yapabileceklermi.

sedomu
1 yıl önce - Cum 10 May 2019, 19:10

alinur aktaşın proje aşamsında olduğundan bahsettiği parkın civarından geçen 3ncü bir çevreyolu olduğu yönünde bir duyum aldım altyapı çalışmaları ne zaman başlar

mustafaguler
1 yıl önce - Cmt 11 May 2019, 09:51

Geçen haftalarda üçüncü çevre yolunun iptal edildiği haberini okumuştum

Berktuğ
site denetçisi

10 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 11:46

VAKIFKÖY KENT PARKI’NDA SONA DOĞRU
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’da 225 dönüm alan üzerine kazandırılan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri’nin resmi açılışının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılması için çalışmalara hız verildi.Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer bir projeyi Yıldırım’da hayata geçiriyor. Bünyesinde yüzme havuzu, boks ve güreş salonları, sporcu misafirhanesi, iki nizami futbol sahası, seyirci tribünü, lunapark, kafeteryalar, 11 bin metrekarelik gölet, tematik parklar ve 300 araçlık otopark da bulunan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri’nin resmi açılışının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılması hedefleniyor.Çalışmalar hızla devam ediyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile birlikte Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kentin doğu bölgesine ayrıcalıklı bir yaşam alanı kazandırdıklarını ifade eden Başkan Aktaş, “Özellikle şehrin batısında ciddi sosyal alanlar olduğu ancak doğuda olmadığı yönündeki serzenişleri sürekli halkımızdan duyuyorduk. Vakıfköy Kent Parkımız bu manada kentimizin doğudaki mahalleri hatta Gürsu ve Kestel’i de gerçekten ihya edecek. Çocukların ve gençlerimizin eğlenebileceği lunapark ve spor için her türlü imkanlar olacak. Piknik alanları, suni havuzda sandal gezintileri, kafeteryalar, amatör kulüplerin BAL ligi takımlarının futbol maçlarını yapacakları nizami sahalar ile burası ayrıcalıklı bir yaşam alanı olacak. Eksiklerimizi de kısa sürede tamamlayıp, inşallah 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda resmi açılışını yapmak istiyoruz. Güvenlik hizmetleriyle, otoparkıyla buradaki halkımızın gelip huzur içinde zaman geçirebileceği bir nokta olacak” dedi.

Yıldırım’a kazandırılan bu ayrıcalıklı park nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da parkın sadece çevre mahallelere değil, Kestel ve Gürsu’ya da hizmet veren önemli bir buluşma noktası olacağını kaydetti.

Video:


Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/vakifkoy-kent-parkinda-s ...aber/27930

Herşey güzel görünüyor, burasının işi daha var.


Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Cum 13 Mar 2020, 15:42

VAKIF KENT PARKI’NDA SON RÖTUŞLAR
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’da 225 dönüm alan üzerine kazandırılan ve Ramazan ayı öncesinde hizmete açılması planlanan Vakıf Kent Parkı’nda artık son rötuşlar yapılıyor.Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer bir projeyi Yıldırım’da hayata geçiriyor. Bünyesinde yüzme havuzu, boks ve güreş salonları, sporcu misafirhanesi, iki nizami futbol sahası, seyirci tribünü, lunapark, kafeteryalar, 11 bin metrekarelik gölet, tematik parklar ve 300 araçlık otopark da bulunan Vakıf Kent Parkı’nın Ramazan ayı öncesinde halkın kullanımına açılması için çalışmalara hız verildi. Müteahhit firmanın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin de yoğun bir çalışma sergilediği parkta, artık son rötuşlar yapılıyor.Yıldırım’ın çekim merkezi
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile birlikte Vakıf Kent Parkı’ndaki hazırlıkları yerinde inceledi. Vakıf Kent Parkı’nı 23 Nisan’da hizmete açacakları yönünde daha önce söz verdiklerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Müteahhit firmamız, belediyemizin Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ile Fen İşleri ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Burada hummalı bir çalışma var. Ramazan ayı öncesinde halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz. Tam tarih veremiyorum ama 18, 20, 22 Nisan tarihleri olabilir. İnşallah ekip arkadaşlarımızla yapacağımız çalışmaların neticesinde Ramazan ayı öncesinde biz parkımızın spor sahaları kısmı hariç, diğer tüm bölümlerini ilçe halkının istifadesine sunmak istiyoruz. Bu parkımız hem piknik alanlarıyla hem lunapark eğlence alanlarıyla hem kafeteryası ile hem de halkımızın kayıklarla gezebileceği havuzuyla ve beraberinde spor sahaları ile 7/24 yaşayan bir alan haline dönüşecek. İnşallah Yıldırım ilçemiz için ve özellikle mahallemiz, bölgemiz için önemli bir çekim merkezi olacak. Bu arada Gençlik ve Spor Bakanımızla yaptığımız protokolle 39 ayrı noktadaki yatırımlar için 80 milyon TL’lik destek almıştık. Vakıf Parkı bünyesindeki spor tesisleri de bu protokol kapsamında yer alıyor. Bu nedenle tesislerin tamamlanmasına sağladıkları destek nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Video:Ramazan ayında kullanılacak
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da Vakıf Kent Parkı’nın, spor alanları, lunaparkı, gezme alanları ve göleti ile beraber şehrin doğusuna ciddi anlamda katkı sağlayacak bir mekan haline geldiğini söyledi. Yılmaz, “Burası dedelerin torunlarıyla, çocukların anneleriyle birlikte hoşça vakit geçireceği bir mekan oldu. Ben bunun için öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş'a teşekkür ediyorum.

İnşallah seçim öncesinde başkanımızla birlikte söz vermiştik. 23 Nisan'da burayı halkımızın istifadesine sunacağız diye. 23 Nisan haftası içerisinde çocuk etkinlikleri ile beraber buranın açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Akabinde biliyorsunuz, 24 Nisan Ramazan ayının başlangıcı. Ramazan ayında da inşallah birçok etkinlikle beraber parkımızın şehrimize tanıtımını sağlamış olacağız. Burası sadece Yıldırım'a değil Gürsu'ya ve Kestel’e de hitap edecek önemli bir merkez oldu” dedi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/vakif-kent-parkinda-son- ...aber/28781

Dedikleri gibi artık tamamlanma aşamasına gelmiş.sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet