Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Alihan 97

11 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 00:07

Bahçelievler'de birçok hasarlı bina var. Yetkililerin Bahçelievlere'de bakması gerekiyor. İlla bir binanın çökmesi mi lazım illa canların yanması mı lazım. Halen 99 depreminden ders alınmamış malesef
Geçtiğimiz yılda bizim oturduğumuz semtte bir binadan beton parça düştü bir arabanın üstüne. Binayı hemen yıktılar Allahtan. Şirinevler bölgesi ve çevresinde riskli binalar mevcut. Bir çok bina deprem hasarlı.
Malesef bazı hasarlı binalar kentsel dönüşüme sokulmuyor. Tehlikeli olmasına rağmen insanlar oturmaya devam ediyor. Bina denetimlerinin arttırılması gerekli. Çevremde kaçak katlı binalar çok. Hasarlı binalar çok.
Bahçelievlere yetkililerin bir an önce el atması lazım yoksa bu gidişte önlem alınmazsa daha çok canlar yanacak.


Onur Yaşar

11 ay önce - Pts 18 Şub 2019, 15:05

Basın sitesindeki 11 katlı bina için mühürleme emri verilmiş.
https://www.mynet.com/istanbul-da-site-bosaltildi ...0104918898


Alihan 97

11 ay önce - Pts 18 Şub 2019, 19:16

Kartal'da yaşanan bina çökmesinden sonra belediyeler bina denetimlerine başlamış. Malesef bu denetim için geç kalındı bile. Denetimlerin başlamasına gerçekten çok geç kalındı. Hala İstanbul'da deprem riski taşıyan binalarla dolu. Halen insanlar bu binalarda oturmaya devam ediyor. Bir felaket yaşandıktan sonra yetkililer uyanıyor. Ne yazık ki Türkiye'de yapı planlamada çok geride.
Bahçelievler bölgesinde yapılan kentsel dönüşümler düzgün mimaride yapılmıyor. İnşallah bu seçimlerden sonra bölgemize güzel kentsel dönüşüm projeleri yapılır. Bahçelievler, Şirinevler ve Yenibosna bölgelerine acilen el atılması lazım. Bina dönüşümü değil, Kentsel Dönüşüm İstiyoruz...

Mesajıma şunuda eklemek istiyorum Mahmutbey caddesinde bir bina mühürlendi. Bahçelievlerde şu an
ilk mühürlenen bina Birlik Apartmanı oldu.
https://www.gazete365.com/bahcelievler-de-9-katli ...8/[/quote]


Alihan 97

11 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 01:02

Şirinevler mahallesinde bina dönüşümleri devam ediyor. Şirinevler'de 4 - 5 katlı bazıları 2-3 katlı bahçeli evler yavaş yavaş tarih oluyor. Böyle yapılan dönüşüme karşıyım. Böyle kentsel dönüşüm mü olur? Yıkılıp yapıldığında yerine estetiği olmayan ruhsuz evler dikiyorlar. Neden bazı 2-3 katlı evler orjinal mimarisine uygun yapılmayıp yıkılıp yerine 5 - 6 katlı apartman dikiliyor? Yeni yapılan binaların çoğu kent mimarisine uygun planlanmadan yapılıyor. Kentsel dönüşüm yapılırken kentin estetiğine uygun yapılmalıdır.

Dün çekmiş olduğum bu video Şirinevler'de bulunan 2 tane 4 katlı apartmanın yıkımını çektim. Dönüşüm kapsamında yıkılıp yerine çok katlı ruhsuz bir bina dikecekler. İyi seyirler.
Arkadaşlar Youtube kanalımda site için bazı video hazırladım. Hem bu başlık için, birde Marmaray Cr3 Projesi başlığınada bir kaç video hazırladım. Daha birkaç video daha gelecek. Videolarımı beğenmeyi ve
kanalıma abone olmayı unutmayın

İyi seyirler

Alihan 97

11 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 19:03
Bahçelievler Zafer Mahallesinde Bulunun Çürük Bir Bina


Bahçelievler Zafer Mahallesinde bulunan bir binanın kolonları çatlamış ve her an yıkılma tehlikesi altında.
Yetkililerin bir an önce el atması lazım. 2. Kartal faciası yaşanmasın.
http://www.bahcelievlerexpress.com/caresiz-ve-end ...leyis.htmlAlihan 97

8 ay önce - Cum 10 May 2019, 18:12
BELEDİYE UYUMA


Şirinevler Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde çalıştığım dükkanın bulunduğu apartmanda geçen yağan yağmurdan dolayı binadan büyük beton parçası düştü ve halen düşmeye devam ediyor. Binanın yaşı 30 - 40 senelik var. Binanın dış cephesinde balkonlarda özellikle betonlarında kopmalar ve parçalanmalar oluşmuş ve binanın bazı yerlerinde kolon demirleri meydana çıktı her an birşey olma endişesi içindeyiz. Belediye yetkililerine haber verdik ama hiç inceleme yapmaya gelmediler. Çevremizde birçok çürük yapılar mevcut.
Bu binalara el atılması lazım. Can güvenliğimiz tehlikede. İlla bir facia yaşanması mı lazım. İlla birilerinin ölmesi mi lazım. Belediyeleri görevlerinin başında istiyoruz. Bir etraflarına baksınlar artık.sayfa 10
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet