Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
K.Oktar ARKIN
8 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 10:30

Asagidaki fotografa dikkatlice bakmanizi isteyecegim dostlar. ilk fotograf basliktaki Sular Vadisi projesinden bir ornek. Bir onceki elestirimde tam da bundan bahsetmistim .Bu projede kullanilan malzeme cok hatali.O bolge yagmur alan bir yer ve kullanilan sari mermerler her yagmurda camur olucak,cok cirkin ve pis bir goruntu kirliligi olusacak. On santimetre kenarinda toprak olan bir zemine cami avlusu mermeri doseyerek DOGAL ORTAM olusturmaya calismak cok abzurd Proje uzerinde adamakilli kafa yorulmadiginin en buyuk kaniti gibi.

Ustelik havuzun kenarindaki BETONUMSU kamelyalar da hic estetik durmuyor.Yine asagida ikinci ekledigim fotografta Elazig Kulturpark'da yapilan bir ornegi sunmak isterim.Gordugunuz gibi yesil cati kamelya ve yapilarin agac rengi kahve tonlarinda olmasi bile, ortamin cok daha yesil yogunluklu ve dogal bir goruntude olmasini sagliyor. Bu tarz projelerde RENK SECiMi'nin onemini iki fotoyu kiyaslayarak gorebilirsiniz. Bu uyuma PEYZAJ deniyor arkadaslar.

Sular Vadisi projesi cok daha dogal ve estetik bir tarzda planlanabilirdi. Malesef Bursa'mizda muhalefet olmadigi icin, yaptim oldu zihniyeti hakim. Bir akpartili olarak bile olumlu elestirimize tahammul edemeyen militan partizanlar mevcut. Ayni para ve emekle cok daha guzel ve natural goruntude bir park peyzaji saglanabilirdi. Kisisel elestirim bu sekilde. Yinede verilen emek icin tesekkurler.

Sular Vadisi Projesi'nden:

(+)

Elazig Kultur Park Projesi'nden:

(+)

Özdilek16

8 ay önce - Prş 20 Arl 2018, 11:43

Ben projenin estetikliğinden ziyade işlevselliğinin olmadığını düşünüyorum.
Yıldırım Belediyesi bu projeyi belediyenin vizyon projesi olarak değerlendiriyor ve Yıldırım'a marka değeri katacağını söylüyorlar.
Bu proje değer katacaksa ancak etrafında ki binaların fiyatına değer katar.
Bu proje bana nedense hep site düzenlemesi gibi görünüyor. Tek farkı kamusal alan olması.
Bursa Modern Sitesinin peyzaj düzenlemesi bile bu projeden kat ve kat daha estetik tabi kamuya açık değil özel alan o ayrı.

(Bursa Modern)

(Sular Vadisi)

Misafir 343

7 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 21:15

Arkadaşlar bu proje 20 sene önce kamulaştırma yapılarak hala günümüze devam eden ve açılışı Edabali ye denk gelen bir proje. Sanki herseyi o yapmış gibi övünmesin. Asıl işi yapan 20 sene önceye dayanıyor. Ülkemizde otobanlar da aynı şekilde 20 sene önce başlandı paraları ödendi. Bu hükümet hazıra kondu birde özelleştirme ye gitti asfalt bile dökme konusunda paralı oldu.

Özdilek16

3 ay önce - Prş 09 May 2019, 20:22

Bursa'ya değer katacak, Yıldırım Belediyesi'nin vizyon projesi, Cazibe Merkezi olan bu proje ne oldu acaba?
Haberi olan var mı?
4 ay önce bitti, açılıyor diye haberler vardı.

sayfa 12
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet