Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
MustafaGüler

1 ay önce - Cum 03 May 2019, 20:44

Spor salonu da yıkılıp bahçeye eklenecekmiş.

Mehmet BAYA

1 ay önce - Sal 07 May 2019, 22:08

Alıntı:
Spor salonu da yıkılıp bahçeye eklenecekmiş.

süleymanKS'nin bu haber sonrası söyleyecek bir sözü vardır umarım.

süleymanKS

1 ay önce - Çrş 08 May 2019, 14:01

Alıntı:
süleymanKS'nin bu haber sonrası söyleyecek bir sözü vardır umarım.

Var tabiki.

Spor salonunun yıkılıp eski stat arazisine yapılacak olan Millet Bahçesine dahil edilecek olması güzel. Sizin "kişilerin ne demediğine bakarak!" varsaydığınız gibi AVM yapılmayacak olması için de sizin bir özürünüz vardır umarım.

süleymanKS

1 ay önce - Çrş 08 May 2019, 14:11

Hatta bana kalırsa bu mesajımda bahsettiğim alanların tamamen üzerlerindeki yapılardan arındırılıp parka dönüştürülmesi çok daha isabet olacaktır.

(+)

Bu arada buradan boş boş mesaj yazmakla kalmayıp bu önerimi detaylandırarak Bursa Büyük Şehir Belediyesinin ilgili birimlerine de ulaştırdım. "Önerileriniz çalışmalarımızda değerlendirmeye çalışılacaktır. Teşekkür eder iyi günler dileriz." şeklinde bir teşekkür maili de geldi. Yaparlar, yapmazlar o ayrı bir iş ama ben en azından boş mesaj ve çamur atmalarla uğraşmıyorum sayın Mehmet BAYA bey

Misafir 2ac

1 ay önce - Çrş 08 May 2019, 14:39

Peki eski salon yıkılınca Bursaspor basket takımı maçlarını nerede oynayacak? Bildiğim kadarıyla Nilüferdeki salonun kullanım hakkı Tofaş'a ait.

Mehmet BAYA

1 ay önce - Çrş 08 May 2019, 22:04

Alıntı:
Bu arada buradan boş boş mesaj yazmakla kalmayıp bu önerimi detaylandırarak Bursa Büyük Şehir Belediyesinin ilgili birimlerine de ulaştırdım. "Önerileriniz çalışmalarımızda değerlendirmeye çalışılacaktır. Teşekkür eder iyi günler dileriz." şeklinde bir teşekkür maili de geldi. Yaparlar, yapmazlar o ayrı bir iş ama ben en azından boş mesaj ve çamur atmalarla uğraşmıyorum sayın Mehmet BAYA bey  

Mevcut yerle ilgili 6 yılda 16 farklı proje ortaya çıktı. Stadyum yıkılıp yerine yapılacaktı. Sonra yerinde yenileyeceğiz dediler. Hemde Bursa'nın kendi mimarisiyle ifadesi kullanıldı. Altıparmak - Çekirge trafiği alttan verilecekti. Sonra stadyum taşınacak parka katılacaktı. Ardından meydan yapalım dendi. Altepe'nin hayali teleferik istasyonu olacaktı falan filan.

Ben çamur atmıyorum veya boş mesaj yazmıyorum. Dayanağımı bir önceki sayfada yazdım. Sadece en başından bu güne yaşadığımız tüm olaylar nereye evriliyor baksanız size yol gösterecektir. Tabiki bunu yapabilmek için önceliğimiz Bursa olacak. Ve tüm siyasi görüşlerimizi kenarıya bırakacağız.

süleymanKS

1 ay önce - Prş 09 May 2019, 09:10

Alıntı:
Dayanağımı bir önceki sayfada yazdım.

Sizin AVM ve Otel yapılacak iddianızın dayanağını sorduğumda bana "kişilerin ne dediklerine değil ne demediklerine bakmak lazım" dediniz.

Bu çamur atmaktır. AVM yapılacağı ile ilgili hiç bir resmi veya gayri resmi söylem olmadı. Sadece birtakım kişilerin ve tabii sizin varsayımınız bu yönde diye bu gerçekmiş gibi değerlendirilmez.

Her neyse şu durumda Bursa için yapılacak bu park. Ama ben baştan da belirttiğim gibi zaten bitişiğinde Kültürpark gibi köklü ve oturmuş bir park varken adı ne olursa olsun yeni bir fanteziye gerek yok. Stattan başlayıp Merinos istasyonuna kadar olan alan elden geçirilerek (üzerindeki spor salonu lise ve diğer yapılar yıkılarak) Kültür Park'a dahil edilse çok daha güzel olacak.

Ayrıca Kültürpark içerisinde de çok fazla sayıda kafe, restoran çay bahçesi gibi betonarme ve derme çatma yapı var. Bunlarında yıkılması ve yeşil alana dahil edilmesi gerek. Şu hali ile Kültürpark da tam bir mezbelelik. Tinercilerin ve Kafe çocuklarının meskeni haline dönüşmüş.

Mehmet BAYA

1 ay önce - Prş 09 May 2019, 09:23

Alıntı:
Geçmiş yıllarda Bursa'da bir internet sitesinde yöneticilik yapmıştım. O dönemlerde bu böyleyle ilgili projeler ortaya çıkmıştı. Oradan biliyorum. Onu geçerli saymasak bile o bölgenin değerlendirileceği bariz ortada.

Dayanağım bu. Bunu almayıp istediğini almak güzelmiş.
Neyse benim için konu kapanmıştır. Uzun süreçte o bölgenin nasıl değerlendirileceğini ömrümüz yeterse hep birlikte göreceğiz. İsterim ki o bölge yapılaşmaya girmesin. Mümkün olduğu kadar yeşil alan olarak kalsın.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Prş 09 May 2019, 15:30

MİLLET BAHÇESİ İNŞAATI TAM GAZ
Alıntı:
2017 yılında yıkılan gerçekleştirilen ve meydan haline getirilen Atatürk Stadı'nın bulunduğu alanda kurulacak Millet Bahçesi’nin inşaatı sürüyor

Atatürk Stadı'nın yıkımı 2017 yılında gerçekleştirildi ve meydan haline getirildi. Halkın kullanımına açılan 40 bin metrekarelik meydana Millet Bahçesi yapılmasının kararlaştırılmasının ardından TOKİ ihaleye çıktı. Yapılan ihaleyi kazanan Ankaralı Mfa İnşaat, çalışmalarını sürdürüyor. Altında 400 araçlık otopark olacak Millet Bahçesi’nde otopark üzerine çim saha, yürüyüş yolu ve koşu parkurları olacak. Bursalıların buluşma noktası olacak alanda bir de millet kıraathanesi yapılacak.

Kaynak: http://www.ekonomigazetesi.com/gundem/millet-bahc ...14162.html

Ortaya çıkan sonuç düzgün olsa bari.

Efe Elaldı

1 ay önce - Prş 09 May 2019, 17:55

Otopark yapılması güzel olmuş kısa sürede bitirip artık halkın kullanımına açsınlar

sayfa 7
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet