Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
melihaka8

2 hafta önce - Pts 06 May 2019, 15:09
Kocaeli ÖHO ve Ulaşımpark Problemleri

Kocaelideki Özel Halk Otobüsleri adı altındaki Dolmuşlar ve midibüsler neden 9 metrelik ve 12 metrelik araçlara tamamen dönüştürülmedi?

Ulaşımpark Kocaeli Ulaşımında neden profesyonelleşemedi neden solo otobüs körüklü otobüs alımı durdu?

Bir sürü sorun var Kocaelinde sanki büyükşehir değilmiş gibi Ulaşım Sorunlarını çözüm önerilerini bu başlık altında ele alalım

erdem türkoğlu
2 hafta önce - Pts 06 May 2019, 17:23

Alıntı:
Ulaşım Sorunlarını çözüm önerilerini bu başlık altında ele alalım

Bu konuyla ilgili "Kocaeli Toplu Taşıma Sorunu" isimli bir başlık vardı zaten. Orada devam edilse daha iyi olur.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=115585

Misafir b1f

2 hafta önce - Çrş 08 May 2019, 02:43

Ulaşımpark profesiyonellikten uzak şu ana kadar. Bazı hatlarda çalışan şoförleri daha güzergahları bilmiyor, ayırca öho'ile olan rekabet sebebiyle bir çok hat boşa çalışıyor neredeyse. Ulaşım sorununu gerçekten profesinelce çözmek istiyorlarsa öncelikle öho kooperatifleri ile masaya oturulup ortak bir anlaşma zemini hazırlanmalı ve rekabeti ortadan kaldırıp vatandaşa gerçekten kaliteli hizmet sunmak için çalışmaya başlamaları gerekiyor. Ayrıca dediğiniz gibi özellikle körüklü otobüs alımı yapılabilir 200 veya 750 gibi yoğun çalışan hat'lar için ama Ulaşımpark'ın elindeki 10 adet eski körüklü bredayı maalesef çalışırken görmek mümkün değil. Yeni başkanımız Sayın Tahir BÜYÜKAKIN'ın ulaşım hakkında yeni kapsamlı çalışmalar yapacağını umuyorum.

Misafir 871

2 hafta önce - Çrş 08 May 2019, 03:24

Ulaşımpark 200 adet otobüs alacak büyük ihtimal çünkü ÖHO lar ortak havuza yanaşmayacaklar.

Bu otobüslerin %80 Solo %20 Körüklü otobüs olacağını düşünüyorum.

Hali hazırda 200 750 gibi hatların dışında yoğun yolcusu olan hatlarda körüklü otobüs görme şansımız olacak.

Mevcut Ulaşımpark hatları daha sık sefer aralığı ile çalışacak.

Ulaşımpark yeni hatlar açabilecek yada bazı ÖHO hatları Ulaşımparka geçebilecek

Tahir Başkan doğru adımlar atarsa kazanan Kocaeli olacak

Misafir a83

2 hafta önce - Çrş 08 May 2019, 23:56

Size sorunu söyleyeyim ak partiden belediye meclis üyesi adayı olan bir zenginin kızını tanıyorum. Çalışkan akıllı bir insan. Seçimden önce bir muhabbetimiz oldu. Dedim hiç otobüse bindin mi yok dedi. Bir kere tramvaya bindim güzel olmuş diyor. İşte bunlara oy verdik ki belediyenin en temel hizmeti ulaşım sorununu çözsün diye

basar44
2 hafta önce - Prş 09 May 2019, 01:29

Alıntı:
Size sorunu söyleyeyim ak partiden belediye meclis üyesi adayı olan bir zenginin kızını tanıyorum. Çalışkan akıllı bir insan. Seçimden önce bir muhabbetimiz oldu. Dedim hiç otobüse bindin mi yok dedi. Bir kere tramvaya bindim güzel olmuş diyor. İşte bunlara oy verdik ki belediyenin en temel hizmeti ulaşım sorununu çözsün diye
Eğer halka gerçekten hizmet sunmak yerine tepeden bakmaya devam ederler ise kendileri kaybederler

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara