Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
Misafir 751

6 ay önce - Sal 05 Şub 2019, 20:11

Merhaba Burhanettin bey, öncelikle araştırmanızdan dolayı sizi tebrik etmek isterim. Çok detaylı bir inceleme yapmışsınız.
Ben ÇORUM-ORTAKÖY ilçesi Dirgenli ( Yukarı kuyucak) köyünden (Osmanlı döneminde soyadı olmadığı için) Ali Bey oğlu Deli Cafer lakaplı kişinin torunlarından birisiyim. Nüfus kayıtlarından sadece Deli Caferin 1819 doğumlu olduğunu tespit ettim.
Ayrıca büyüklerimden Beydili aşiretinden geldiklerini duymuştum.
Sizden istirhamım Deli Cafer ve Babası Ali Bey'in hangi oymak veya aşirete bağlıolduğu ve nereden geldikleri hakkında bana yardımcı olursanız çok memnun olurm.
İyi çalışmalar diler, selam ve saygılarımı sunarım.

Misafir e1e

6 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 00:49

Merhabalar. Burhanettin Hocam ben Kayseri / Talas / Kamber’liyim. Köyün tahmini olarak 1800 lü yılların başlarında kurulduğunu , Pınarbaşı’nın Pınarbaşı bölgesinden Kamber’e göç edildiği söylemekte. Amcaların dediği tahmini olarak bayat boyundan gelindiği. Doğruluğu nedir acaba ? Soyisimler genel olarak öz’le başlamakta Veya er ile bitmekte. Aydınlatırsanız çok sevinirim.
Saygılar...

Misafir 7aa

5 ay önce - Sal 12 Mar 2019, 00:27

Burhanettin hocam ben Kayseri Develi Kılıçkaya köyündenim(Pungu eski adı) etrafında Eşelik Taşçı Çataloluk var Bakırdağı zamantı nehri kenarı Dedem biz dokuzlu yuz derdi Maraş andırından gelmiş dedelerimiz derdi sorum şu hangi boydan oluyoruz?? Birde detaylı olarak soy araştırması nasıl yapabilirim?? çok teşekkür ederim size!

Misafir 92b

4 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 22:46

Çok değerli çalışmalarımız için teşekkür ederim hocam lütfen soruma cevap yazın bizim ailemiz sarıoğlanın gaziler köyünden gelmişler tomarza ya avşar olduğumuzu söylüyor babam amcam falan bize bozoklular diyorlar biz avşar mıyız değil miyiz lütfen hocam yaklaşık 1840 'li yıllarda göç etmişler

Burhanettin Akbaş

4 ay önce - Cmt 13 Nis 2019, 04:15

Alıntı:
Çok değerli çalışmalarımız için teşekkür ederim hocam lütfen soruma cevap yazın bizim ailemiz sarıoğlanın gaziler köyünden gelmişler tomarza ya avşar olduğumuzu söylüyor babam amcam falan bize bozoklular diyorlar biz avşar mıyız değil miyiz lütfen hocam yaklaşık 1840 'li yıllarda göç etmişler

Sarıoğlan Gaziler Kasabasının Gaziantep bölgesinden gelen Baraklar'dan olduğunu biliyorum. Barak, bir boy adı değil, biliyorum ama Barakların içinde elbette Avşar boyundan olanlar da vardır. Bunu kesin olarak bilemeyeceğim.
Alıntı:
Burhanettin hocam ben Kayseri Develi Kılıçkaya köyündenim(Pungu eski adı) etrafında Eşelik Taşçı Çataloluk var Bakırdağı zamantı nehri kenarı Dedem biz dokuzlu yuz derdi Maraş andırından gelmiş dedelerimiz derdi sorum şu hangi boydan oluyoruz?? Birde detaylı olarak soy araştırması nasıl yapabilirim?? çok teşekkür ederim size!

Kayseri'de Dokuzlu obalarının varlığı biliniyor. Osmanlı kayıtlarında var. Andırın meselesi doğru çünkü bunlar Halep Türkmenlerine kadar uzanıyor, Dulkadirliye tabiiler. Hem Avşar boyuna mensup hem de Beydili boyuna mensup Dokuzlu obaları Kayseri'de tespit edilmiştir.

Misafir 629

4 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 19:59

Selamın aleyküm hayırlı akşamlar ben Kayseri Melikgazi salkumalıyım isaağa mahallesi olarak doğum yerim geçiyo o mahallenin şimdiki adını bilen varmı birde kadıosmanoğlu yada kadınosmanoğlu diye eski soyadınız hangi boydanız bilen varsa bu konuda bilgilendirir de memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Misafir 302

3 ay önce - Prş 02 May 2019, 01:48

Talas Kuruköprü Köyü hangi boya mensuptur? Makalede yazıyorsada ben anlamadım. Rica etsem yoksa bilgide araştırır mısınız ?

Misafir 80e

3 ay önce - Çrş 08 May 2019, 11:49

Burhan Hocam Selamun Aleyküm. Kayseri Özvatan(Çukur) Küpeli köyü soyuyla ilgili bilgileriniz var mı ? Birikimlerinizi paylaşırsanız mesud olurum. Saygılar.

Samet38li
3 ay önce - Sal 21 May 2019, 03:02

Felahiye ilcesinde Buyuk Toraman koyu ilgili bilginiz var midir?

asel38
1 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 02:10
salur boyu

erkilet kuşçu köyü (şeyh ömerler) sülasindenim dedelerim bizler sehriyarlar danız derlermiş (seyh yar salur) lular ırmak boyu nahiyesinden sadece özvatan gibi gösterilmiş salurlularda sadece guneşlide gösteriliyor ama hocam bizide listeye eklemenizi isterim soy ağacımda iki adet şeyh lakaplı isimde geçmektedir. O yüzden sülalemize şeyh ömerler demişler.

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET