Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
memocan

15 yıl önce - Çrş 09 Hzr 2004, 15:57
Nasreddin Hoca, Marmara Denizi'ne Maya Çalacak


İstanbul Valiliği 19 Haziran‘da yapılacak
Şenlik Davet Korteji’ne ve Güldüşün Vapuruyla
boğaz seyahatine izin verdi
Kortej, saat 11.00’de İstiklal Caddesi’nde yapıldıktan sonra Taksim Meydanı’ndaki

Atatürk Anıtı’na çelenk konacak. Buradan topluca hareket edilerek saat 13.00’te
Kabataş İskelesi’nden kalkacak olan Güldüşün Vapuru’yla boğaz seyahati gerçekleştirilecek
           Bu yıl 45.’si yapılacak olan 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca Şenlikleri için İstanbul’dan müjdeli bir haber geldi.
           28-29 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan “Şenliğe Davet Korteji” ve “Güldüşün Vapuru”yla boğaz gezisi NATO zirvesi’nin aynı tarihlere rastlaması nedeniyle 19 Haziran’a çekilmişti.
           Geniş güvenlik önlemlerinin alınması nedeniyle bu tarih için de İstanbul Valili’ğinin izni bekleniyordu. Bu izin dün Valili’kten çıktı.
Şenliklerimizin ulusal ve uluslararası boyutta ses getirmesi için yapılan çalışmalar nihayet sonuç vermeye başladı.
           Bu nedenle Akşehir’de ve Akşehir dışında yaşayan tüm hemşehrilerimizi 19 Haziran 2004 Cumartesi günü yapılacak olan bu etkinliklere katılmak için İstanbul’a davet ediyoruz.
           İlk etkinlik saat 11.00’de gerçekleştirilecek. Galatasaray’da toplanacak olan Akşehirliler ve şenliklere davetli sanatçılarla birlikte İstiklal Caddesi’ne doğru başlayacak yürüyüş, Taksim’deki Atatürk Anıtı’na çelenk konup, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesiyle sona erecek.
           Buradan topluca saat 13.00’te Kabataş İskelesi’nden kalkacak olan Nasreddin Hoca ve Güldüşün Vapuruyla boğaz gezisi gerçekleştirilecek.
           Yaptığımız araştırmalar sonucu henüz temsili Nasreddin Hoca’nın belli olmadığı, ulusal basında yer alan isimlerin ise kimler tarafından ortaya atıldığının araştırıldığını öğrendik.

Kaynak : pervasiz.com


En son memocan tarafından Cum 18 Hzr 2004, 23:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


memocan

15 yıl önce - Çrş 09 Hzr 2004, 15:58

Öncelikli tarih 27 Haziran idi. Ancak NATO toplantısı sebebiyle izin verilmedi ve bir hafta önceye alınmak zorunda kalındı ... Forumdan isteyen arkadaşların katılımını bekleriz. Taksimden sonra Boğaz da vapur gezisi olacak ...memocan

15 yıl önce - Çrş 16 Hzr 2004, 09:28Kortej, 19 Haziran Cumartesi saat 11.00’de İstiklal Caddesi’nde yapıldıktan sonra Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konacak. Buradan topluca hareket edilerek saat 13.00’te Kabataş İskelesi’nden kalkacak olan Güldüşün Vapuru’yla boğaz seyahati gerçekleştirilecek.
Bu yıl 45.’si yapılacak olan 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca Şenlikleri için İstanbul’dan start veriyoruz. Bütün ziyaretçilerimizi ve hemşerilerimizi Cumartesi günü Taksimdeki korteje bekliyoruz.

www.aksehirim.com


memocan

15 yıl önce - Cum 18 Hzr 2004, 08:43

Kadir Çöpdemir’den Nasreddin Hoca

Konya’nın Akşehir İlçesi’nde 4-10 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak 45. Uluslar arası Nasreddin Hoca Şenlikleri’nde Nasreddin Hoca’yı Kadir Çöpdemir canlandıracak.

Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı Ali Galip Gündoğar, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Nasreddin Hoca Şenlikleri için hazırlıkların tüm hızıyla sürdürüldüğünü kaydetti.

Hoca, Marmara'ya maya çalacak

Şenliklerin, İstanbul’da İstiklal Caddesi’ndeki “Şenliğe Davet Yürüyüşü” ile başlayacağını ifade eden Gündoğar, aynı gün, bu yıl ilk kez Gül-Düşün Vapuru’nun, boğaz turuna çıkacağını ve tur sırasında Nasreddin Hoca’nın Marmara Denizi’ne maya çalacağını anımsattı. Şenliğe hazırlık çalışmalarında en önemlisinin temsili Nasreddin Hoca’yı bulmak olduğunu vurgulayan Gündoğar, “Aylardır süren çalışmalarımız sonucunda Kadir Çöpdemir ile anlaştık. Bu yıl Nasreddin Hoca’yı usta oyuncu ve radyo programcısı Çöpdemir canlandıracak” dedi.
Nasreddin Hoca’yı 2001 yılında Erol Günaydın, 2002 yılında Halit Akçatepe ve geçen yıl da Hasan Kaçan’ın canlandırdığını anımsatan Gündoğar, “Çok sayıda ünlü ile görüştük. Ancak programlarının uymaması nedeniyle teklifimizi reddetmek zorunda kaldılar. Bu yıl eşeğe ters binecek temsili Nasreddin Hoca, Çöpdemir olacak” dedi.


memocan

15 yıl önce - Cum 18 Hzr 2004, 23:15

Arkadaşlar başlığı Boğaz Gezisi olarak değiştirdim bilginize ... yani umarım yrn hava açık olur gemi ile gezerken bol bol resim çekeriz ... Müsait olanlar gelebilir büyük şehiriçi vapurlarından olacakmısh ...

memocan

15 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2004, 19:30Şenliğe Davet Kortejimiz Temsili Nasreddin Hocamız Kadir Çöpdemir, Konya Milletvekili Orhan Erdem, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan , ATV Haber Müdürü Ali Kırca, Tiyatrocu Baykal Kent, Eminönü Eski Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu, Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, AKP ilçe Başkanı Ekrem Çavdar, Nasreddin Hoca Derneği Başkanı Ali Galip Gündoğar ve yüzlerce Akşehirli, Akşehir'i sevenler ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşti ... Taksim meydanındaki yürüyüşün ardından Kabataş iskelesinden hareket eden Güldüşün vapuru ile boğaz turu gerçekleşti. 45. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri start almış oldu ...

Taksimdeki yürüyüşten ve Güldüşün Vapuru gezisinden resimler için TIKLAYIN!!!

www.aksehirim.commemocan

15 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2004, 20:03(+)

Temsili Nasreddin Hocamız Kadir Çöpdemir(+)

Geçen Seneki Temsili Nasreddin Hocamız Hasan Kaçan(+)

Soldan Sağa Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan , ATV Haber Müdürü Ali Kırca, Konya Milletvekili Orhan Erdem(+)

Tiyatro Sanatçısı Baykal Kent


memocan

15 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2004, 20:31

ewt Arkadaşlar dier resimleri görmek isteyenler buradan görebilirler ...ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet