Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 26
mahmut11
5 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 22:02

O kadar ulaşım bilgisizsin ki. Sadece bana sallamak için sallıyorsun. ,

Kemalpaşa Cd.'nden geçen otobüsleri Otogar son durak yaptırıp, bir tane de caddeyi boydan boya giden hat koyarsın oldu biter işte.

Zaten Karşıyaka tramvayında gördük işte, Bostanlı-Mavişehir arasında bütün çiğli otobüsleri tramvayla paralel gidiyor ve üstelik daha hızlı. Yani raylı sistem yapılınca otobüsler iptal edilecek mantığı geçerli değil. Aynı şey torpilli hatay için geçerli. Hala ESHOT otobüs pompalıyor. Millet de üşeniyor aşağı inmiyor.

erkinalp
5 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 22:39

Metro ile otobüs aynı durak aralığına sahip değil.

Misafir d77

3 ay önce - Cmt 20 Nis 2019, 22:51

Şu an halkapınar otogar metrosu ihaleye çıktı galiba sonucu hakkında bilginiz varmı yapılması yapılmaması hakkında

sezgin91
3 ay önce - Cmt 04 May 2019, 16:45

halkapınar yeraltı otoparkı ne durumda inşaat durdu galiba hiç çalışma yok?

Mehmet Kasım İyonya
1 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 11:27
BELEDİYE

Kamu yatırımları durduruldu. Bütçe sıkıntısı var. Sıfırdan proje başlamayacak, inşaatı devam edenlerin tamamlanma oranı % 70'in üzerinde olanlara kaynak aktarılıyor, kalanlar rafa atılıyor. Bu projeyi bakanlıktan beklemek çok abes bir iş. Bence belediye ben yapmak istiyorum diyerek tekrar üzerine almalı. Sonuçta projelerini belediye yapmıştı, ulaşım planında vardı. Bürokratik işlemleri uzun sürmez diye düşünüyorum. Yoksa daha çok beklenir. Belediye yaparken de projeyi Halkapınar'da bırakmamalı. Şehiriçine tam girmeli. Alsancak Gündoğdu'na da uzamalıdır.

Mehmet Kasım İyonya
1 ay önce - Cum 05 Tem 2019, 16:18
BUCA-ÜÇYOL-HALKAPINAR-OTOGAR METRO AKSI

Belediye kendisi yapacakmış.

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de raylı sistemi iki kat artırarak kent trafiğini kısa vadede rahatlatacaklarını söyledi. Projesi hazır olan Buca metro hattının temelini atıp, inşaatına başlayacaklarını vurgulayan Soyer, Çiğli tramvayının da projesinin hazır olduğunu, Halkapınar-Otogar metrosunu ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynakları ile tamamlayacaklarını belirtti.

https://www.egehaber.com/izmir/izmir-de-tunc-soye ...74342.html
M2 Buca Metrosu Halkapınar'da, Halkapınar-Otogar Metrosu ile de eşgüdüm sağlanıyor.

Mehmet Kasım İyonya
3 hafta önce - Pts 22 Tem 2019, 13:33
IŞIKKENT-ALSANCAK METROSU

Ulaşım planlarında senaryolar işlenmiş. Alsancak-Işıkkent de olası.

Alsancak'tan da denizin altına girip Karşıyaka'ya ulaşıyor. Ardından Çiğli'de ring önerisi ile buluşuyor. Maliyeti yüksek olduğu için yapılmaz sanırım.

koseoglu korhan

3 hafta önce - Pts 22 Tem 2019, 21:53

Sürekli yazarım. Yine yazayım. İzmir'de sanayi ve taşımacılık Kemalpaşa'ya doğru genişliyor. Mevcut metro hattının Bornova'dan Evka3'e dönmesi bir hataydı. Hat Ege Üniversitesi'nden sonra Otogar'a dönüp, 2. aşama olarak Işıkkent - Pınarbaşı - Kemalpaşa yönüne ilerlemeliydi. Eğer gerçekten Bornova Merkez'e raylı sistem isteniyorsa, Bornova Metro'dan Adliye'ye Manavkuyu üzerinden Tramvay hattı yapılarak Bornova Merkez'den dolaştırılmalıydı.

Mehmet Kasım İyonya
3 hafta önce - Sal 23 Tem 2019, 16:07

EVKA3 Metro İstasyonu'ndan Otogar'a doğru bir metro hattı için senaryo çalışılmış ama kenti çepeçevre dolaşan ring hat kapsamında çalışılmış. Kuzeyi Çiğli'ye güneyi Buca'ya doğru ilerliyor. Bu senaryoları işleyip final hatları belirlemişler. Ring hattı iptal edilmiş. Fizibıl bulunmamış sanırım. Planlara göre hatlara kısa orta uzun diye öncelik sırası vermişler. İlk iş Buca Metrosu, Halkapınar-Otogar ve Çiğli Tramvayı diye gözüküyor. Sonra da Karabağlar var. Bu 4 hattın yapılması kenti çok rahatlatır. 2024-2029 döneminde de diğer hatlara sıra gelir. O zaman Stadyum-Çiğli Metrosu, Üçyol-Alsancak Metrosu, vs. konuşulur sanırım.

sezgin91
3 hafta önce - Sal 23 Tem 2019, 22:09

Metronun kemalpaşaya gitmesi imkansız 100 yılda gitmez, izmirin çok dışında, sürekli kemalpaşaya metro ve otagarı taşıma merakı nedir anlamıyorum, kemalpaşa izmirin çok çok dışında kalıyor, halkapınar otogar arası metro daha mantıklı zaten yapılacak, otogardan sonra en fazla ışıkkent pınarbaşı oradan sanayiye kadar gider orada kalır zaten

sayfa 26
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege