Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
A.Nibal
12 yıl önce - Sal 11 Eyl 2007, 21:35
Bursa'da Ramazan Etkinlikleri


Büyükşehir Bel. RAMAZAN PROGRAMI

Temaşa-i Ramazan etkinlikleri kapsamında ramazanın ilk günü olan
13 Eylül Penşembe günü saat 22.30'da Tiyatro Sanatçısı Kenan Işık'ın sunumuyla Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan şiir gecesinde "H.Mevlana Film Gösterimli Şiir Dinletisi" düzenlenecek.
15 Eylül Cumartesi günü saat 22.30'da Orhangazi Parkı'nda Veysel Bilen ve Mürşid Kavurmacı tarafından "Tasavvuf Müziği Konseri", 18 Eylül Salı günü saat 22.30'da Şenolm Filiz ve Birol Yayla tarafından "Mızrabın Konseri" düzenlenecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından Fasl-ı Ramazan konserleri kapsamında 22.30'da başlayacak olan konserlerin ilki 21 Eylül Cuma günü Gürsu'da, 22 Eylül Cumartesi günü Gemlik'te, 29 Eylül Cumartesi günü Mudanya'da, 27 Eylül Perşembe günü Tayyare Kültür Merkezi'nde, 3 Ekim Çarşamba günü Kestel'de gerçekleştirilecek.
25 Eylül Salı günü saat 22.30'da Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan "İstanbul Sazendeleri" konserinde her biri kendi sazında dünya çapında vırtüöz olan sanatçılar Bursalılar'a muhteşem bir müzik ziyafeti çekecek. 28 Eylül Cuma günü saat 22.30'da da Tophane'de İnci Berbuğ'un anlatımıyla Gazelhanlar sergilenecek.
2 Ekim Salı günü saat 22.00'da İbrahim Sadri ve Yücel Arzen'in birlikte sunacağı Şiir Gecesi düzenlenecek. Tayyare Kültür Merkezi'nde 5 Ekim Cuma günü saat 22.00'da gerçekleştirilecek olan son etkinlik ise Şef Kutsi Sezgin yönetiminde Bad-ı Saba Konseri olacak.
Bursa'daki ramazan gecelerinin diğer bir konuğu ise Uğur Aslan olacak. Aslan, 6 Ekim Cumartesi gecesi saat 22.00'da Orhangazi Parkı'nda bir konser verecek. 8 Ekim Pazartesi günü aynı zamanda Kadir Gecesi olan bu özel gecede Orhangazi Parkı'nda saat 22.00'da Süleyman Çelebi'yi anma gecesi, Mevlid-İ Şerif ve aşure ikramı yapılacak.
Orhangazi Parkı'nda 9 Ekim Salı günü saat 22.00'da Mesut Yavaş tarafından, 10 Ekim Çarşamba günü ise Sinan Topçu tarafından Tasavvuf Müziği Konseri gerçekleştirilecek.Yıldırım  Bel.  RAMAZAN PROGRAMI

Barış Manço Kültür Merkezi ve Türkiye'nin en büyük Türk Bayrağı'nın dalgalandığı Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'nda:
Hacıvat-Karagöz, meddah, kukla tiyatrosu, lunapark, sihirbaz, illüzyon gösterileri, ramazan sokağı tiplemeleri, İbiş, Tuzsuz Deli Bekir, Yedi Kocalı Hürmüz, fasıl dinletileri Yıldırımlılarla buluşacak. Ahmet Özhan, İbrahim Erkal, İbrahim Sadri, Bedirhan Gökçe gibi sanatçılar, ramazan ayında konser verecek.
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan temin edilen belgeseller de gösterilecek.


Osmangazi Bel. RAMAZAN PROGRAMI

Başaran, Pınarbaşı, Hürriyet, Alemdar, Küplüpınar, Yunuseli ve Elmasbahçeler mahallelerinde ramazan eğlenceleri düzenlenecek.Nilüfer Bel. RAMAZAN PROGRAMI
Önceki yıllarda etkinliklerini Ramazan Sokağı kurarak tek merkezde toplayan Nilüfer Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliklerini ilçenin dörtbir köşesine yayacak. Bugünün çocuklarına ve gençlerine, eskinin direklerarası keyfini yaşatacak etkinlikler kapsamında, gezici bir sahne kurularak Nilüfer ilçe sınırları içindeki köy ve mahallelerde iftar sonrası; ortaoyunu, fasıl, kanto, canlı Hacivat-Karagöz ve sihirbaz gösterileri yapılacak.
Belediyelerin RAMAZAN yardımları
Bursa Büyükşehir Belediyesinin Fevzi Çakmak Caddesi'nde oluşturduğu aşevinde, ramazan ayı boyunca her akşam 1500 ila 4 bin kişiye iftar yemeği verilecek.
Büyükşehir Belediyesi, ayrıca 5 bin kişiye, içinde 20 çeşit gıda ürününün bulunduğu erzak yardımı ulaştıracak.

Merkez Yıldırım ilçe belediyesi, ramazan ayında her gün 1250 dar gelirli vatandaşın evlerine sıcak yemek dağıtımı yapacak.
Ramazanda her gün 5 bin 750 dar gelirli vatandaşın evlerine sıcak aş dağıtımı, 10 bin kişiye de erzak yardımı yapılacak. Yıldırım Belediyesi personelinin gönüllü olarak kuru erzak dağıtımı da gerçekleştirecek.

Bunun yanı sıra tüm belediyelerin örnek gösterdiği SEVGİ MARKET aracılığıyla çeşitli sosyal yardımlar yapan Yıldırım Belediyesi, bu ramazanda her gün bir mahallede 250 kişiye, gelir düzeyi düşük 5 mahallede sürekli olarak 3 bin 700 kişiye, sabit bir noktada 300 kişiye, diğer sabit bir noktada da bin dar gelirli vatandaşa sıcak aş dağıtacak. Ayrıca, 10 bin yardıma muhtaç vatandaşa kuru gıda dağıtımı hedefleniyor.
Yıldırım Belediyesi ramazan ayı boyunca her gece, eski ramazan eğlencelerini hatırlatmak ve yaşatmak amacıyla Ahmet Taner Kışlalı Meydanı ile belli günlerde Barış Manço Kültür Merkezi'nde iftar yemekleri verecek.

Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 (OSYEG 21) ise ''Sevgi Mağazası'' aracılığıyla yoksul ailelere giyim yardımında bulunacak.

Merkez Nilüfer Belediyesi yaklaşık bin kişiye erzak dağıtacak


En son A.Nibal tarafından Sal 11 Eyl 2007, 21:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Koray Cerit
12 yıl önce - Sal 11 Eyl 2007, 21:39

Bursa da her sene Ramazan boyunca çok güzel etkinlikler yapılıyor. Bizlerde bütün günün yorgunluğunu buralarda atmaya çalışıyoruz. Her sene gitmeye çalışıyorum ve çok güzel oluyor Bursa Ramazan etkinliklerinde bence 1 numara  İnsanlara güzel vakit geçirmelerini sağlayan herkese teşekkürler. İnşallah Ramazan  Şenlikleride olaysız güzel ve hoş bir şekilde başlar ve biter.


İ.Koray CERİTHakan Aydın

12 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 00:18

Alıntı:
Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği'nin (BUFSAD) Kasim 2006 - Haziran 2007 arasında düzenlediği Ayın Fotografı Yarışmaları'nda dereceye giren fotoğrafların sergileneceği serginin açılışı, 13 Eylül Perşembe günü saat 21.30'da Tayyare Kültür Merkezi, Üst Kat Cep Galeride yapılacaktir. Sergi 1 ay boyunca Bursalı fotoğrafseverlerin beğenisine sunulacaktır...


Kültür Sanat Etkinlikleri başlığında açılışını duyurduğum bu serginin, aynı zamanda Büyükşehir Belediye'sinin Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Bursalılarla buluştuğunu belirtmekte fayda var...Fotoğraf sergisi dışındaki sergiler;

Alıntı:
Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi (Hilmi Aydın)
TKM Giriş Kat Sami Güner & Cemal Nadir Güler Sanat Galerileri
16. yüzyılda Mısır'ın fethini takiben Topkapi Sarayi'na getirilen, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimize, Kabe'ye ve bazı sahabe-i kirama ait olan İslam'ın kutsal emanetleri, o tarihten beri sarayda Kutsal Emanetler bölümünde muhafaza edilmektedirler. Bir kısmı Yavuz Sultan Selim'in 1517'de Mısır'ı fethinden sonra getirilmiş, bir bölümü de İslam ülkelerinden derlenmiştir. Hz. Muhammed'in kılıçları, yayı ve değerli bir kutu içerisinde muhafaza edilen hırkası, mührü, sakal kılları ve ayak izleri, koleksiyonun önemli parçalarıdır.
Kutsal Emanetlerden bazılarının fotoğraflarından oluşan sergi, Ramazan ayı süresince Tayyare Kültür Merkezi'nde izleyicilerin beğenisine sunulmaktadır.


Alıntı:
Hat, Tezhip ve Minyatür Sergisi (Sakine Tuncer Duruk) TKM Üst Kat
Bir ‘hatt-ı dest’tir hat… Celi olur bazen, iri sülüs yazı; bazen divani… Ne olursa olsun nihayetinde güzel yazı demek olan ‘Hüsn-ü Hat’la tamamlar anlamını… Ve bir hattat asla bir hattat değildir; hokkaya daldırılmış kamış kalemden, bir başka dünya düşürür kağıdın üstüne…Onun indinde renklerin adı aşkla başlar; aşk sarısı, aşk mavisi, aşk kırmızısı. Aşkla karılan boya yaldızla taçlanınca da yeni bir aşk değil midir ortaya çıkan? Ve bu aşk değil mi boyadan ve çizgiden müteşekkil bir kağıda gerçeklik katan.


A.Nibal
12 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 16:52(+)

A.Taner Kışlalı Meydanı
14 Eylül İbrahim Sadri
19 Eylül Ahmet Özhan
26 Eylül Bedirhan Gökçe
3 Ekim Yolcular Grubu
Diğer günler ise çeşitli gösteriler mevcutmuş
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Temaşa-i Ramazan faaliyetlerinin ikinci gününde sanatçı Veysel Bilen, tasavvuf müziği konseri ile Bursalılar’ı mest etti.Orhangazi Parkı’ndaki konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Bursalı sanatçı Veysel Bilen, Türk müziğinin zengin manevi kültürümüze yansıması olan tasavvuf musikisine ait eserlerini seslendirdi.


Tolgaryus
12 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2007, 14:35

Her sene Orhangazi Parkına kurulan küçük ahşap evler ve ramazan eğlencelerinin yerinde yeller esiyor.Büyük bir sahnede hiçte hoş olmayan bir ses tonunda ilahiler okunurken bol bol seyyar satıcı ile yüzyüze kalınıyor,harika bir ramazan etkinliği düzenlenmiş,tebrik ediyorum.Özgen KESKİN
12 yıl önce - Pts 17 Eyl 2007, 13:29

Değerli Bursalılar;
Eski Ramazanları yaşatmayı amaçladığımız etkinliklerimizde ortaoyunu, Hacivat-Karagöz, lunapark, kanto ve ilizyon gösterileri, fasıl dinletileri ve Diyanet İşleri'nden temin ettiğimiz belgesel gösterimlerinin yanı sıra; Ahmet Özhan, İbrahim Erkal ve Bedirhan Gökçe gibi sanatçılar da ağırlanacak.

Daha çok çocuk ve kadınlara yönelik olacak Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki eğlenceler her akşam 20.30'da; Belediye önündeki eğlenceler ise 22.00'da başlamaktadır.

Ramazan'da 7 bin 500 vatandaşımıza sıcak aş dağıtıyoruz. 'Komşusu açken, tok yatan bizden değildir' düsturu ile hareket eden belediyemiz, Ramazan'da 2 noktada iftar vermektedir. Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'nda kurulan çadırın yanı sıra vatandaşlarımız Destan Düğün Salonu'nda da iftar yapabilirler. Örnek gösterilen Sevgi Market'imiz aracılığıyla da Ramazan Ayı içerisinde dar gelirli vatandaşlarımıza 7 bin koli erzak dağıtımı yapıyoruz. Ayrıca, 3 bin ihtiyaç sahibi çocuğun da bayramlıklarını biz vereceğiz.

Ramazan'ın ilk günlerindeki İbrahim Sadri şiir dinletisi ve diğer eğlencelerimizde olduğu gibi tüm hemşehrilerimizi Barış Manço Kültür Merkezi'nde ve Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'ndaki dev Türk Bayrağı'mızın altında yapılan etkinliklerimize davet ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla.
                                                                                              Özgen KESKİN
                                                                                       Yıldırım Belediye Başkanı


En son Özgen KESKİN tarafından Pts 17 Eyl 2007, 21:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


caweee
12 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 18:51

bursa osmangazi belediyesnin her akşam düzenlediği
semazen gösterisi warmış.
yerini bilen war mı acaba?


A.Nibal
12 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 21:42

Ramazan etkinliklerinin son gününde Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'nda dün yapılması planlanan İbrahim Erkal konseri Yıldırım Belediye'since şehitlere saygı çerçevesinde iptal edilmiş. Konser alanına gelenlere de sahneye asılan bir pankartla duyurulmuş...

Bence konserin iptali yerinde bir karar.


ersindonmez

12 yıl önce - Cum 12 Ekm 2007, 00:01

Alıntı:
Bence konserin iptali yerinde bir karar.


Çok doğru ve yerinde bi karar artık toplumca bütünleşme zamanı geldi kadir gecesi bile saldıran bu teroristleri yok etme zamanı geldi


Güven Hoca

1 yıl önce - Cum 03 May 2019, 00:07
2019 İmsakiyemiz(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet