Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Gölcük
« önceki   123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 33
Yalçın DİLSİZOĞLU
3 ay önce - Prş 02 May 2019, 18:57
Gölcük/Değirmendere sırtlarından Donanma Komutanlığı(+)


MRT1977
3 ay önce - Cum 24 May 2019, 22:24


AVM, fakülte ve millet bahçesi geliyor… Gölcük’te sosyal yaşam renklenecek
24 Mayıs 2019
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, göreve geldiği iki aylık süreçten bu yana neler yaptıklarını, kısa ve uzun vadedeki hedeflerini anlattı. Sezer, Gölcük’te ticareti canlandırıp, sosyal yaşamı renklendirmek istiyor


Kocaeli'nin şehir dışında en bilinen ilçesi, donanma kenti Gölcük'ün yönetimini devralan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, ilçe için kısa ve uzun vadeli planlarını anlattı. Kocaeli Koz Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Karabulut ile yönelttiğimiz soruları cevaplayan Sezer, Gölcük'ye ticari ve sosyal yaşamın gelişimi için çalışacaklarını, önceliklerinin bu olduğunu söyledi.


MİLLET BAHÇESİ İÇİN BAKANLIK BEKLENİYOR

Sizin seçim öncesi en çok dile getirdiğiniz şey merkezin canlandırılmasıydı. Bu çalışmaların somut adımı ne zaman atılacak?
Somut adımları atmaya başladık. Çarşıda sosyal ve ticari hayatın gelişmesi için elimizde iki proje var. Biri eski sanayi sitesi alanında bir AVM ve fakülte. Bir diğeri ise millet bahçesi. Millet Bahçesi için Milli Savunma Bakanlığı’ndan beklediğimiz bir alanda yapılacak. Lojmanların bulunduğu yer. Ancak bu alanın bize teslim edilebilmesi için lojmanların yerine başka yerine yeni lojmanlar yapılması gerekiyor. Bu lojmanları da TOKİ yapacak. Biz hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hem de Milli Savunma Bakanlığı’na yazılar yazdık.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPACAK

Devrin ardından Büyükşehir Belediyemizle millet bahçemizi yapacağız. Lojmanların yapılması için şifahen de görüştüm. Bayramdan sonra bu lojmanların yapılmasıyla ilgili görüşmelerimiz olacak. Alanda yapılacak kafeteryalar, çay bahçeleri, müzeler var. Mümkün olduğu taktirde askeri müzenin buraya taşınması gündemde. Yarhisar Müzesi’ne kadar gidecek olan düzenlememiz Büyükşehir Belediyemizce yapılacak.
AVM VE FAKÜLTE YAPILACAK

Eski sanayi alanında çalışmalar ne durumda? Burası da sizin için en önemli alanların başında geliyor…
Diğer alan eski sanayinin olduğu alanda kaldırılmayan molozları kaldırıyoruz. Burayı AVM’yi yapana kadar otopark olarak kullanacağız. AVM ve fakülte bizim en çok istediğimiz şey.
GÖLCÜK TERMİNALİNİN DURUMU

Gölcük Terminali’nin yeni bir yere taşınması gündemde mi? Çünkü yukarıda belirttiğimiz AVM ve fakülte projesi terminale yakın hatta iç içe bir yer…
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle terminalin taşınması için görüşmelerimiz devam ediyor. Terminal taşınırsa bu alanda ekonomik koşullar el verdiğinde AVM projesi de başlar. Şu anda yap-işlet-devret modeliyle burayı yapabilecek yatırımcı bulmak zor gibi ama olursa şu anda da değerlendiririz. Biz bu alanlarda zemini uygun hale getiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen yer Ulaşlı’ydı. Biz başka bir yer önerdik. Bu olursa ulaşım açısından daha faydalı olacak. Önümüzdeki seneye sarkabilir. Ama biz 5 yıl içerisinde bu işi tamamlamak istiyoruz.
OTOPARK İÇİN ÖNEMLİ ADIM

İlçe merkezinde değişikliklere gidilecek mi? Yakın zamanda bununla ilgili bir çalışma olacak mı?
Mareşal Çakmak Caddesi’ni çift gidiş, çift geliş yapacağız. Burada kamulaştırma davaları var. Bunları da çözeceğiz. Bu yıl içerisinde çalışmaları tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Çarşı içerisinde otopark sorununu çözmeye yönelik Vergi Dairesi’nin bulunduğu alanda çalışmalar olacak. Büyükşehir’in planında da var. Bununla ilgili de görüşmeler devam ediyor. Burasıyla alakalı yakın zamanda proje aşamasına geçilmesini hedefliyoruz.


GÖLCÜK BELEDİYESİ MALİ AÇIDAN NE DURUMDA?

İlimizdeki ilçe belediyelerinin birçoğunun borç kıskacında olduğu biliniyor. Gölcük Belediyesi’nde durum nedir?
Kamuya borcumuz var. Evvela şunu belirtmeliyiz ki, kaynakları verimli kullanan bir başkandan Mehmet Ellibeş’ten görevi devraldık. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bizim çevrilebilir bir sistemimiz var. Bunu da Mehmet abimize borçluyuz. Bizim gelirlerimiz düştü. İnşaat ve iskan ruhsatları çok aşağı seviyelerde. Ayağımızı yorganımıza göre uzatırsak çevrilebilir sistemimiz var.
Gölcük’ün en güzel yerlerinden biri de Değirmendere sahili. Burası için çalışmalar olacak mı?
Benim çocukluğum Değirmendere’de geçti. Özel bir yer benim için. En kalabalık bölgemiz de burası. Şu an gelen talepleri değerlendiriyoruz. Sahildeki kumsalda bazı çalışmalar yaptık. Kuruçeşme ve Yüzbaşılar bölgesine bir iskele yapmak istiyoruz. Değirmendere’de aydınlatma çalışmaları planlıyoruz.
Alıntı:
Kocaeli koz gazetesi
Yalçın DİLSİZOĞLU
2 ay önce - Pts 10 Hzr 2019, 08:06


(+)
Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 20:34


(+)


serkan çınar
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 13:05https://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/news/haberler/ ...sira/34282sayfa 33
« önceki   123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler