Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Turgut Altınok Başkanlığında Keçiören Belediyesi Vatandaşa Hizmet Konusunda Başarılı Olabilir mi ?
Evet, başarılı olacaktır. 10 üzerinden 6-7 veririm 19.4%  19.4%  [13]
Evet, çok başarılı olacaktır. 10 üzerinden en az 8 veririm 44.8%  44.8%  [30]
Vasat olur 22.4%  22.4%  [15]
Mustafa Ak döneminden daha başarısız bir dönem olur 13.4%  13.4%  [9]
Toplam Oy : 67

Arda Beşir
7 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 12:07
Ankara Keçiören Belediyesi 2019-2024 Döneminden Beklentilerimiz ve Görüşlerimiz


Keçiören Belediyesi yeni dönemde beklentilerimiz, görüşlerimiz, yapılan hizmetler ve vaatler

Arda Beşir
7 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 12:09

ALTINOK: MAKAMDA EN FAZLA 4 SAAT, SONRASINDA VATANDAŞIN İÇERİSİNDE OLACAĞIM

Bir önceki belediye başkanlığı döneminde Keçiören’deki semt pazarlarının örnek gösterilmesi için birçok yeniliğe imza atan, Türkiye’nin farklı noktalarında da benzer çalışmaların yapılmasına ön ayak olan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yeni hizmet döneminde pazarların yeniden düzene girmesi için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Hafta sonunda Mecidiye Pazar Alanındaki esnafla ve alışveriş yapan vatandaşlarla buluşan Altınok, “Makamda en fazla sabah 10.00’la öğleden sonra 14.00’a kadar bulunacağım. Ondan sonra makam falan yok. Vatandaşın içerisinde olup araziyi, alanı düzelteceğiz” dedi.

PAZARCI ESNAFINDAN VE VATANDAŞTAN SICAK İLGİ

Halkın içinden, vatandaşa dokunan ve gönül yapan belediyecilik anlayışıyla büyük teveccüh gören Başkan Altınok, sabahın erken saatlerinden akşam hava kararıncaya kadar geçen sürede Keçiören’in caddelerinde, sokaklarında ve parklarında vatandaşlarla sohbet edip sıkıntılarını dinlemeyi sürdürüyor. Keçiörenlilerin taze sebze ve meyve tüketebilmesi için hemen hemen her gün pazarları denetleyen Altınok, hafta sonu mesaisinde Mecidiye Pazar Alanında pazarcı esnafının ve vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaştı. Altınok, bir yandan tebrikleri kabul etti bir yandan da pahalı ve çürük satış yapılmaması için pazarcı esnaflarını uyardı. Daha sonra pazarcı esnafının şikâyetlerini de dinleyen Altınok, problemlerin çözümü için gereken çalışmaların yapılacağını kaydetti. Çürük ürün satılmaması konusunda pazarcı esnafından söz de alan Altınok, kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların taleplerini geri çevirmedi.

“MAKAM FALAN YOK, VATANDAŞIN İÇERİSİNDE OLACAĞIM”

Pazarda alışveriş yapan vatandaşlar, “Hayırlı olsun, sizi çok özledik. Keçiören sizi çok özlemiş. Siz varken Keçiören Keçiören’di. Temizliğe gösterdiğiniz özenden memnunduk. Şimdi de size güveniyoruz, arkanızdayız. 20 senedir Keçiören’deyim, çalışmalarınızı çok beğeniyorum, sizden başkasını beğenmiyorum” şeklinde konuştu. Vatandaşların sevgi gösterisi ve iyi dileklerine cevaben de Başkan Altınok, “Yeni görevimiz hepimize hayırlı olsun. Makamda en fazla sabah 10.00’la öğleden sonra 14.00’a kadar bulunacağım. Ondan sonra makam falan yok. Vatandaşın içerisinde olup araziyi, alanı düzelteceğiz” dedi.

07.04.2019
Arda Beşir
7 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 12:11

ALTINOK: KİŞİLERİ DEĞİL, ŞEHRİMİZİ ZENGİNLEŞTİRECEĞİZ

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yüzde 63,65 oy oranıyla Keçiören Belediye Başkanı seçilen Turgut Altınok, ilk meclis oturumunda önemli mesajlar verdi. Keçiören Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasında yeni seçilen meclis üyelerini tebrik eden Başkan Altınok, “Keçiören tercihini yaptı, iradesini ortaya koydu. Buna saygı duyuyoruz. Vatandaş bizleri hizmet etmemiz için, şehrimize, kentimize hizmet edin diye seçti. Keçiören’e katkı sağlayacak güzel projelere açığız. Burada parmak hesabı olmayacak. Eksiğimiz, yanlışımız varsa düzelteceğiz. Birbirimize tahammülümüz olacak. Kırmadan, dökmeden, yıkmadan her türlü eleştiriye açığız. Kişileri değil, şehrimizi zenginleştireceğiz” dedi.

“KİŞİYE MÜNHASIR BİR ŞEY MECLİSİMİZDEN GEÇMEYECEK”

Şehrimizin hayrına ve faydasına olan ne varsa yetkilerimizi sonuna kadar kullanacağız diyen Altınok şöyle konuştu:

“Keçiören tercihini yaptı, iradesini ortaya koydu. Buna saygı duyuyoruz. Vatandaş bizleri hizmet etmemiz için, şehrimize, kentimize hizmet edin diye seçti. Keçiören’e katkı sağlayacak güzel projelere açığız. Burada parmak hesabı olmayacak. Eksiğimiz, yanlışımız varsa düzelteceğiz. Birbirimize tahammülümüz olacak. Kırmadan, dökmeden, yıkmadan her türlü eleştiriye açığız. Belediye meclis üyelerimiz hiçbir sıkıntı yaşamayacak. Yanlış işler yapmayacağız. Şahsa münhasır, kişiye münhasır bir şey buradan geçmedi ve geçmeyecek. Kişiye özgü hiçbir imar düzenlemesinin meclisten geçmediğini hep birlikte göreceğiz.”

“BEYTÜLMAL BÜTÜN HESAPLARIN ÜZERİNDEDİR”

Belediye encümen üyelerine yönelik uyarılarda bulunduğunu da kaydeden Altınok, “Encümen seçiminde aday olan arkadaşlara hep şunu söyledim, omuzlarınızda vebaliniz var. Aldıklarınıza dikkat edin. Eğer kamuyu, belediyeyi zarara uğratan bir şeye müsaade ederseniz beytülmaldir, vebali vardır. Gizli saklı hiçbir işimiz yoktur. Gizlimiz saklımız olmayacaktır. Kişileri değil, kenti zenginleştirmeye bakacağız. Kişilere çalışmadık çalışmayacağız. Allah nasip ederse kentimizi zenginleştirip, kentimize çalışacağız. Alım-satım işiyle uğraşan arkadaşlara da söylüyorum, vebal omuzlarınızdadır. Bunun emniyeti omuzlarınızdadır. Herkesin görevi bitecek ama en önemlisi rabbimize hepimiz hesap vereceğiz. Makam, mevkii, unvan hep geçicidir. Yaptığımız hizmet bir taraftan da beytülmali korumaktır; bütün hesapların üzerindedir” diye konuştu.

09.04.2019


Fotocu motocu
7 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 14:56

Keçiören 30 yıldır aynı çizgide. Önceden kimler kim için özel kararlar çıkartmış ki artık çıkmayacak?

Havle
7 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 15:34

Mustafa Ak karar bile alamadıArda Beşir
7 ay önce - Cmt 27 Nis 2019, 12:10

ALTINOK: SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN GELEN TALEPLERİ ANINDA DEĞERLENDİRİYORUZ

Göreve başladığı günden itibaren sokaklarda, parklarda, pazarlarda vatandaşların taleplerini dinleyen Keçiören Belediye Başkanı Altınok, “Altyapı ve üstyapı hizmetlerini Keçiören’in her noktasına eşit götürmek suretiyle, vatandaşlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız artık sosyal medya üzerinden mahallelerindeki sorunları bildirebiliyor. Özellikle sosyal medyadan gelen talepleri değerlendirmek için birim kurduk” dedi.

KÖŞK SOKAK’TA ASFALT SERİMİ YAPILDI

Keçiören Belediyesi, ilçe genelinde tespit edilen bozuk ve yıpranmış yollarda bakım ve onarım çalışması başlattı. Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Başkan Turgut Altınok’un talimatıyla 23 Nisan Mahallesi Köşk Sokak’ta asfalt kazıma işlemini tamamlayarak sıcak asfalt serimi yaptı. Vatandaşların sosyal medya üzerinden asfaltlama yapılması talebine anında yanıt veren Keçiören Belediyesi, yeni dönemde vatandaşların taleplerini de göz önünde bulundurarak tespit edilen bozuk ve yıpranmış yolları yenilemeye alacak.

“ALTERNATİF YOLLAR GELİŞTİRECEĞİZ”

Başkan Altınok, Keçiören’de her bölgede modern kent anlayışına uygun yenileme ve çevre düzenlemesi çalışması yürütüleceğini kaydederek, “Keçiören’de trafiğin rahat akması için mevcut yollarımızın kullanım değerini artırıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz yoğun bir çalışma yürütüyor” dedi.

Başkan Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Altyapı ve üstyapı çalışmalarımızı acil ihtiyacı olan bölgelerimizi öne alarak, bölgedeki ihtiyacın zorunluluğuna göre yapıyoruz. Özellikle yoğun olarak kullanılan cadde ve sokaklarımızın ulaşıma daha elverişli hale gelmesi için yol bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor. Caddelerimizin bakım ve onarımı Ankara Büyükşehir Belediyesine ait. Biz de ana arterlerde trafik yoğunluğunu hafifletmek için sokaklarımızı araç trafiğine daha uygun hale getireceğiz. Araç trafiğinin rahatlaması adına alternatif yollar geliştirerek trafik sıkıntısı yaşamayan bir ilçe tasarlıyoruz.”

25.04.2019

KEÇİÖREN ZABITASI RAMAZAN ÖNCESİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

Keçiören Belediyesi zabıta ekipleri, 6 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı öncesinde ilçe genelinde fiyat ve gıda denetimlerini sıklaştırırken, Belediye Başkanı Turgut Altınok “Hileli ya da pahalı ürün satmak isteyenler vatandaşlarımızın zararına iş yapıyor demektir. Her kim Ramazan ayının bereketine hile karıştırmak isterse haram olur vebal olur, öbür türlü bereket olur helal olur” dedi.

GIDA GÜVENLİĞİ VE FİYAT DENETİMİ YAPILDI

İlçe genelinde gıda güvenirliğinin sağlanması ve fahiş fiyatların önlenmesi için denetimlerini sürdüren Keçiören Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı öncesi denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, sağlıklı olmayan ortamlarda üretim yapan işletmelere önce uyarılarda bulunuyor, ardından uyarıları dikkate almayan işletmelere gerekli cezai işlem uyguluyor.

Ekipler, gün boyu reyonlarda yer alan ürünlerin etiket fiyatıyla, aynı ürünün kasada tanımlı olan hileli fiyatlandırılmasının tespitini yaparken, halk sağlığını tehdit edebilecek üretim yapan işletmelere de cezai işlemler uyguladı. Denetim sırasında hijyen koşulları, genel temizlik, gıdaların son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin muhafazası ve depolanması, çalışan personelin kıyafetleri, fiyat etiketleri ve işyeri önlerindeki işgaller kontrol edilerek işletmecilere uyulması gereken kurallar anlatıldı.

Keçiören zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendirerek bu doğrultuda harekete geçiriyor.

ALTINOK: HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAMAK İSTEYENLERE TAHAMMÜLÜMÜZ YOKTUR

Başkan Turgut Altınok, ticaret ahlakına uymayan, fahiş fiyatlarla satış yapan ve vatandaşların sağlığını tehdit edecek hileli üretim yapmak isteyen işletmelere ve ticarethanelere yönelik uyarılarda bulundu. Amaçlarının ceza kesmek değil vatandaşın huzur ve mutluluğunu korumak olduğunu vurgulayan Altınok, “Vatandaşlarımızın huzur, bereket ve rahmet ayı olan Ramazan’ı ailesi ve sevdikleriyle en güzel şekilde geçirmeleri için önlemlerimizi alıyoruz. Hileli ya da pahalı ürün satmak isteyenler, vatandaşlarımızın zararına iş yapıyor demektir. Her kim Ramazan ayının bereketine hile karıştırmak isterse haram olur vebal olur, öbür türlü bereket olur helal olur. Zabıtamızda gerekli cezai işlemlerini uyguluyor. Vatandaşlarımızın mağdur edilmesine asla tahammülümüz yoktur. 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Vatandaşlarımız da Zabıta İhbar Hattı olan “0312 361 06 06” numaralı telefondan bizlere ulaşıp şikâyetlerini dile getirebilirler” dedi.

26.04.2019


Seit
7 ay önce - Cmt 27 Nis 2019, 14:25

Ankara merkez belediye baskanin baska bir partiden olmasi,Turgut Altinok un calismarina sorun olacagini sanmiyorum.
Turgut Ankaralidir ankarayi ve insanini cok iyi biliyor belediye cilikte iyi tecrubesi var en kisa zamanda en basarili randuman vetecektir.Altinok un keciorene donusu ilerisi icin yeniden bir baskangic olacaktir...
Turgut,un siciminde baska partililerden oy vermistir.
Belediyecilik farkli bir siyaset dir kisinin tecrubesi,becerisi sahsiyeti önemlidir.
Ayrica taniyanlar bilir Altinok kolay,kolay geriye adim atacak biri değildir,ayrica siyasi partiler bir birinin rakibi
Ama düşman drğiller,programlari vardir hizmet yariscilaridir.gelismis ulkelerde yontem ne ise bizdede daha iyiasi neden olmasin

Ben bir Ankarali olarak Anlarali emserim turgutun iyi hizmet vetecegine inaniyorum.henuz çok erken...


Serkan Berk
7 ay önce - Cmt 27 Nis 2019, 21:04

Başlığa 10 üzerinden 5 vermek istiyorum. O seçenek yok.

Misafir 77b

7 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 12:40

Vasat dersin o zaman. Altınok Keçiöreni şaha kaldırır

Misafir ea2

7 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 12:47

Seçimde Ak Parti'den Büyükşehir Belediye başkan adayı yapılsaydı en az %60 ile seçilirdi.
Müstakbel bir sonraki Ankara Büyükşehir Belediye başkanı.sayfa 1
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet