Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor borç batağında [futbol]
« önceki   123 ... 104105106107   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 105
Yakup

4 ay önce - Sal 23 Nis 2019, 11:03

Beşiktaş'a rekor gelir! UEFA'dan 158 milyon Euro kazandı

KPMG Football Benchmark ekibi, Şampiyonlar Ligi'nde son 3 yılda (Bu sezon hariç) 5 büyük lig dışında Son 16'ya yükselen takımların gelirlerini inceledi. Beşiktaş, 2017-2018 sezonunda kazandığı 158 milyon Euro'yla (1 milyar 34 milyon TL) zirvede yer aldı. Siyah-beyazlılar'ı 2016-2017 sezonunda 128 milyon Euro alan Benfica takip etti.

Alıntı:

Şampiyonlar Ligi'nde Ajax'ın peri masalı devam ederken, KPMG Football Benchmark ekibi de 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018 sezonlarında 5 büyük lig dışında Son 16'ya yükselen takımların gelirlerini inceledi. Bu 3 sezonda Basel, Gent, PSV, Benfica (2 kez), Zenit, Porto (2 kez), Shakhtar ve Beşiktaş, Son 16'ya yükselmeyi başardı. Bu takımlar arasından sadece Benfica, 2015-2016 sezonunda çeyrek finale adını yazdırmıştı. Bu kulüpler arasında en çok gelir elde eden kulüp ise Beşiktaş oldu.
Beşiktaş gibi kazanan başka takım yok

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde tarihi bir sezon geçirerek Son 16'ya kalan siyah-beyazlılar, toplam 158 milyon Euro (1 milyar 34 milyon TL*) gelir etti ve 5 büyük lig dışındaki takımlar arasında en çok kazanç sağlayan ekip oldu. Siyah-beyazlılar'ı 2016-2017 sezonunda 128 milyon Euro alan Benfica takip etti. Benfica, 2015-2016 sezonunda da 126 milyon Euro kazanç sağlamıştı. Geçtiğimiz sezon Son 16'da yer alan Porto ise 106 milyon Euro kazandı.

Ajax’tan daha iyi grup performansı vardı

KPMG Türkiye Spor Sektör Lideri Hakan Uçak, ''Beşiktaş, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda 4 galibiyet, 2 beraberlik alarak bir üst tura çıkmıştı. Bu performans sayesinde siyah-beyazlılar kasasını ciddi şekilde doldurdu. Bu performansı sergileyen 5 büyük lig dışında takım yok. Beşiktaş, bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde peri masalı yaşayan Ajax'ın grup performansında daha iyi sonuçlar almıştı. Şampiyonlar Ligi’nden yüksek gelir elde etmek istiyorsan, sadece katılmak değil iyi sonuçlar da alman gerekiyor'' dedi.
İşte son üç sezonda Son 16’ya kalan beş büyük lig dışındaki takımların gelirleri:
TAKIM SEZON GELİR (Euro)
Beşiktaş 2017-2018 158 milyon
Benfica 2016-2017 128 milyon
Benfica 2015-2016 126 milyon
FC Porto 2017-2018 106 milyon
FC Porto 2016-2017 99 milyon
PSV 2015-2016 95 milyon
Basel 2017-2018 72 milyon
*Euro bugünün kuruna göre çevrilmiştir.

KAYNAK: FANATIK.COM.TR

Bunun üzërine satilan bir sürü futbolcu da var...

Besiktas bu sene ligi 2. bitirebilirse Sampiyonlar ligine gitme ihtimali yüksekmis. Bütün elemelerde ve playoff'ta seribasi olacakmis..

Yani ligin ucunda yine büyük gelir kapisi olabilir…

salihhr

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 23:38

Sadece bu üç takım değil TFF bir sistem kursa her sezon sonu bütün takımların ne kadar borcu var ne kadar ekside kamuyu bilgilendirse taraftarda ona göre tepki koyar. Ben takımımın borcunu bilmiyorum, sonra bir gün bi çıkıyor şu kadar borctan dolayı puan silme kume düşme kapanma. Yeni mı geldi aklınıza bile günde mı oldu o borç?

Yakup

3 ay önce - Sal 21 May 2019, 23:40

Alıntı:

Sadece bu üç takım değil TFF bir sistem kursa her sezon sonu bütün takımların ne kadar borcu var ne kadar ekside kamuyu bilgilendirse taraftarda ona göre tepki koyar. Ben takımımın borcunu bilmiyorum, sonra bir gün bi çıkıyor şu kadar borctan dolayı puan silme kume düşme kapanma. Yeni mı geldi aklınıza bile günde mı oldu o borç?

Basaksehirin oyuncu maasini benim icin bulabilirmisin kardes?

En az 45-50 milyon dolardir..

Yakup

2 ay önce - Pts 27 May 2019, 22:15

Ne diyecegimi bilmiyorum..

Cenk Gültekin
site denetçisi

2 ay önce - Pts 27 May 2019, 23:38

Düşen takım bile 100 milyon euro alıyor yahu..
Son 3 sezon için Tv yayın hakkını 3.6 milyar euroya satmışlardı, önümüzdeki 3 sezon için 4.8 milyar euro olmuş..

Gel de yarış artık bunlarla..

Yakup

2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 13:58

Son dakika | Dursun Özbek Galatasaray'ı icraya verdi

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulüpten alacağı 13 Milyon 604 bin euro alacağı sebebiyle bu sabah icra takibi başlattı.

Alıntı:

Galatasaray'da Dursun Özbek'in alacaklarının tahsili için kulübü icraya verdiği iddialarının ardından sarı kırmızılı kulübün Başkan Yardımcısı Yusuf Günay paylaşımda bulundu.
Twitter'dan bir paylaşım yapan Yusuf Günay, "Galatasaray’da bugüne kadar kimsenin alacağı kalmamıştır, kimse heyecan yapmasın bundan sonra da kalmaz." dedi.

KAYNAK: FANATIK.COM.TR'

Sizin sevginiz bu kadarmis..!

Demirörenede aynisini söylüyorum..!

Aslan Sevda
1 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 19:27

Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir.

Çalışmalarımız tamamlandıkça ilgili kulüplerimiz yasal prosedürler çerçevesinde açıklamalarını yapacaklardır. Bu çalışmalarla; Futbol kulüplerinin mali bünyelerinin güçlendirilerek çağdaş bir yapıda faaliyet göstermelerini temin edecek kurallar ve ilkeler çerçevesi belirlenmektedir.

Yeniden vadelendirmede ve yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılması söz konusu değildir. Yapılandırmaya konu olan finansal borçlar, iki yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl süre ile vadelendirilecektir.

Futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olmayıp her banka kendi kredi riskini yönetmeyi sürdürecektir. Bankalarımızın, kulüplerimizle ilişkisi ticari olup bundan sonra da aynı profesyonel anlayışla devam edecektir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

ahmetsever
1 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 22:04

Alıntı:
Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir.

İlk yapılandırma anlaşması Trabzonspor ile yapılmış.
Alıntı:
Son dakika: Trabzonspor borçlarını yapılandırdı!

Son dakika haberine göre Trabzonspor, mevcut finansal borçlarını dört bankadan oluşan konsorsiyum ile yapılandırdığını açıkladı!

Futbol kulüplerinin mevcut borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili olarak yeni bir dönem başladı, borçlarını yeniden yapılandıran ilk kulüp beklendiği gibi Trabzonspor oldu.

Bordo-mavililer Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada mevcut borçlarını 5 yıl vade ile yapılandırdığını duyurdu.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Şirketimiz, Aktif Bank, Halkbank, Denizbank ve Ziraat Bankasından oluşan konsorsiyum ile mevcut finansal borçlarımızı 2 yılı anapara ödemesiz olmak üzere 5 yıl vade ile yapılandırmıştır.

Hem kulübümüz hem de Türk Futbolu için hayırlı olmasını dileriz."

TFF bugün önemli değişiklikler yaptığı Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play (FFP) Talimatı'nı yürürlüğe sokmuştu. Yeniden düzenlenen talimatla birlikte yeni bir dönem başlarken kulüpler bundan sonra bağımsız denetim şirketlerince incelenecek. TFF de yıl boyunca kulüpleri denetleyecek.
...
...
https://www.haberturk.com/son-dakika-trabzonspor- ...99619-spor

Diğer kulüplerde bu tür anlaşmalar yapacak, esas problem kulüplerin bu anlaşmayı delmek için çevireceği dolapları önleyecek denetim mekanizmasının kurulması ve denetimlerle kulüplerin gereğinden fazla harcamasının önüne geçilmesi.

Aslan Sevda
1 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 10:12
Borcu ilk kapanan kulüp Trabzonspor oldu

Alıntı:
'TRABZONSPOR'UN BİR KURUŞ BORCU KALMADI'
"Bugün saat 18:00 itibari ile Trabzonspor'un hiçbir kulübe, hiçbir futbolcuya, hiç bir menajere bir kuruş borcu kalmadı. Transferle alakalı olarak konuşmak gerekirse, 2-3 Milyon Euro bandında transfer bütçemiz var. Önceliğimizi genç oyunculara verdik. Yeniden yapılandırmanın da olmasını bekliyorduk. İsim vermeden konuşursak, mevki olarak stoper, orta saha ve forvet bölgesine 10 gün içerisinde görüşmelerimizi belirli bir aşamaya taşıdığımız oyuncularla anlaşmayı imzalayarak transfer sezonunu da kapatacağız.

Bundan sonra akılcı bir politika izleyip ekonomik olarak artıya geçerlerse Trabzonspor lige damga vurabilir

Alıntı:
dolapları önleyecek denetim mekanizmasının kurulması ve denetimlerle kulüplerin gereğinden fazla harcamasının önüne geçilmesi.

Takip ve kısıtlama mekanizması TFF ye ait. Ben çok olumlu buluyorum. TFF sopayla kafalarında bekleyecek

Jolly Roger
1 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 10:16

Bir önceki paylasimda yapilandirdi diyor.
Ondan sonraki paylasimda borc yok diyor.
Anlamadim

sayfa 105
« önceki   123 ... 104105106107   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET