Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Erciyes - Kayak Merkezi
« önceki   123 ... 585960

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
sayfa 60
Nazmi

5 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 17:48

Alıntı:
Erciyes, bir Dünya Kupası'na daha ev sahipliği yapacak

Türkiye'nin önemli kayak ve kış sporları merkezlerinden Erciyes, son 4 yıldır gerçekleştirdiği ulusal ve global spor organizasyonları ile dünyadaki en prestijli kış sporları merkezleri ile birlikte anılmaya başlandı. Son 4 önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Erciyes, bir kez daha dev bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Snowkite Dünya Kupası yarışlarının 4'üncü etabına Erciyes'te yapılacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş organizasyonunda Türk Hava Yolları, oteller, bazı spor kulüpleri ile Uluslararası Kiteboard Federasyonu (IKA) sponsorluğunda gerçekleşecek dünya kupasına bu alanda dünyaca ünlü sporcular da katılacak. Volkanik bir dağ olan Erciyes, çok fazla ağaçlık alana sahip olmaması, coğrafi yapısı ve düzenli meltem akışı sebebi ile dünyadaki en iyi snowkite (paraşütlü kayak) lokasyonlarından bir tanesi olarak kabul ediliyor.

Bu yıl 5 etap olarak gerçekleşen Snowkite Dünya Kupası serisi 24 Ocak’ta İtalya Roccaraso‘da start aldı; 15 Şubat’ta İtalya Lago Di Resia ve 20 Şubat’ta Rusya Tolyatti ile devam eden Snowkite Dünya Kupaları’nın 4'üncü etabı 1-3 Mart tarihleri arasında Erciyes Tekir Kapı’da yapılacak ve ardından 15 Mart’da İsviçre Silvaplana Bernina’ da gerçekleşecek organizasyon ile son bulacak. Snowkite Dünya Kupası’nda yarışmanın tüm disiplinleri olan cross racing (rota yarışı), long distance (uzun mesafe yarış) ve 80 kilometrelik dayanıklılık etabı cross country formula GPS ile Dünya Şampiyonasındaki son sıralamalar Erciyes’te belli olacak.

Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes’i muhteşem bir kayak merkezi yapmanın yanı sıra, uluslararası büyük organizasyonlarla da tüm dünyada hem Erciyes’i hem de Kayseri’yi markalaştırmaya çalıştıklarını ve şimdiye kadar yaptıkları bütün global müsabakalarda ilgili federasyonlardan tam not aldıklarını ifade etti. Cıngı, bu tür organizasyonlar nedeniyle dünyada milyarlarca insanın televizyon ekranında !Erciyes-Kayseri-Tur! ibaresini çıkartmış olmaktan dolayı büyük bir milli gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

Hürriyet


Erciyes, uluslararası önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Bu tür spor organizasyonları güzel de, artık Erciyes'in, devlet eliyle tesislerin yapılmasını sağlayacak organizasyonlara talip olması lazım. Mesela Erciyes'de atlama kuleleri, curling, buz hokeyi, paten yarışları için pist vs. tesisler yok. Sağlam bir organizasyona talip olunup, ev sahipliği yaparak; hem Erciyes önemli tesislere kavuşmuş olur, hem organizasyonla birlikte bilinirlik iyice artar, hem de önemli bir referans daha elde etmiş olur Erciyesimiz. 'Kayserili işini bilir' olgusunu bir kenara bırakıp, işimizi biraz da devlet babaya yaptırmamız lazım.


Nazmi

5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 22:11


Spor sahaları ve kongre merkezi, yeni dönem projeler arasında. Aslında çoktan yapılması gerekiyordu, ama defalarca dillendirilmesine rağmen el atılmamıştı. Umarım yeni dönemde tamamlanır bu projeler. Özellikle yaz döneminde futbol kulüplerimiz tonla parayı yurt dışına gömüyorlar. Hem kendi turizmcimiz kazanır, hem de ülkenin parası yurt dışına çıkmamış olur. Erciyes Cup adı altında geleneksel hale getirilen bir de turnuva düzenlendi mi, tadından yenmezMisafir 44a

5 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 05:40

Erciyes spor sahaları kamp merkezi ve kongre merkezi geçen dönem belediye projeleri arasında idi ve kazma vurulmayan havada kalan birçok projeden birisi oldu.Nazmi

4 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 15:31

Alıntı:

"Erciyes'e Yeni Yatırımlar Yapılacak"

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerle gece yarısına kadar uzanan toplantılarını sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, bu kez Erciyes’te bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Büyükkılıç, Erciyes’in özellikle yaz döneminde de canlılığını koruması için yeni yatırımlar yapacaklarını açıkladı.Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes’te Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı’dan bir brifing aldı. İlgili bürokratların da katılımıyla Erciyes’le ilgili bir değerlendirme toplantısı yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin turizmde daha etkin olmasına yönelik önemli açıklamalar yaptı.

Gece yarısına kadar süren toplantı sonrası bir açıklama yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Değerlendirme toplantımızda otellerle ilgili çalışmaların gözden geçirilmesi, yatırımcı firmaların otel yatırımı yapması konusunda görüşmelerin sağlanması, yatırım yapmayacaklarsa aldıkları arsaların yeniden değerlendirilmesi, ayrıca bölgede yatırımcılar için yeni otel alanlarının planlanması gibi konuları değerlendirdik. Ayrıca Erciyes’in sadece kış mevsiminde değil yazın da değerlendirilmesi için futbol sahalarının yapılmasını planladık. En kısa zamanda projelendirip bu sene en az iki tane sahanın yapımını gerçekleştirerek, Erciyes’in yüksek irtifa kamp merkezi olmasını sağlamak için çalışmalar yapmayı kararlaştırdık. Bunların yanı sıra Erciyes’teki yoğun potansiyel nedeniyle katlı otopark projesi ile ilgili gerekli çalışmaları da yapacağız” dedi.

“TURİZMDE DAHA ETKİN OLACAĞIZ”
Erciyes’le ilgili tanıtım çalışmalarını sürdüreceklerini de ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Çok verimli bir kış dönemi geçirdik. Turizm potansiyelini çeşitlendirmeyi sürdüreceğiz. Ayrıca yaz turizmi için de çalışmalar yapacağız. Erciyes odaklı turizm potansiyelinin geliştirilmesi için yeni müze çalışmalarımız olacak. Ayrıca Koramaz Vadisi ile Kültepe-Kaniş-Karum’u bütünleştirerek UNESCO’ya müracaatımızı sonuçlandıracağız. Bütün bunların yanında gastronomi odaklı turizm çalışmaları da yapacağız. Eleman yetiştirilmesi, yeme içme mekanlarının bilgilendirilmesi, paydaşlarımızla gayretlerin artırılması için de çalışacağız” diye konuştu.

“BAŞKAN’DAN ERCİYES’E DAVET
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,yaptığı açıklamada Erciyes’te sezonun kapanmadığını da vurguladı. Erciyes’teki pistler ve mekanik tesislerin mükemmel bir şekilde hizmet vermeye devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, tüm kayak ve doğa severleri Erciyes’in bu güzelliklerinden yararlanmaya davet etti.

[ ! ]


Güzel haberler. Özellikle, otel için arsa alıp da, yatırıma geçmeyen firmaların uyarılacak olması ve yeni otel alanlarının projelendirilecek olması, kayak merkezinin kapasitesinin artması adına önemli. Otopark da ciddi sorun oluyordu, özellikle hafta sonları. Bu yönde de adımların atılacak olması yerinde. Futbol sahalarının yapılacak olması da, yaz sezonunda dağın verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak, dağa ayrı bir özellik katacak.

Darısı, termal su arama çalışmalarından iyi haberler alınmasına diyelim. Mayıs ayına gireceğiz, sezon devam ediyor bu arada


Nazmi

3 hafta önce - Pzr 04 Ağu 2019, 21:30

Alıntı:
Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi için iki futbol sahasının çalışmalarına başladıklarını da belirten Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi turizm şehri yapmak için gayret gösterdiklerini de dile getirdi.

[ ! ]


Futbol sahalarının yapımına başlanılmış. Bu güzel haber. Umarım üstünkörü yapılmıyordur. Detaylı şekilde projelendirerek, Avrupa'daki kamp merkezleriyle boy ölçüşecek düzeyde olurlarsayfa 60
« önceki   123 ... 585960
ANA SAYFA -> KAYSERİ