Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de Yeni Projeler
« önceki   123 ... 137138139

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 139
Alper Tekkuş

2 ay önce - Çrş 20 Mar 2019, 08:56

Alıntı:
Büyük bir heyecanla beklediğimiz 2021'de satışa çıkması planlanan Yerli ve Milli Elektrikli Otomobilimizin cazibesinin arttırılması adına şimdiden şehir olarak elektrikli otomobillerimiz için gerekli alt yapının oluşturulması kanaatindeyim. Araçların park halinde çok düşük maliyetle şarj edilebilmesi ve çok düşük bir masrafla yenilenebilir enerji imkanları kullanılabilmesi adına Türkiye'de ve Avrupa'da ilk defa uygulanabilecek üst tarafı SOLAR PANELLER ile kapalı otoparkların inşasına başlanılması konusunda şimdiden fizibilite çalışması yapılması gerekliliğine inanıyorum... Bu uygulamalar ile Ulaşımda Türkiyemiz adına petrol bağımlığından kurtulmak,0 emisyon ile çevreyi kirletmeyen etkileri ve daha birçok artısı ile Yerli araçlarımızın daha çok teşvikini arttıracağından çok eminim...

Bence önemli bir konu SOLAR PANELLİ ŞARJ İSTASYON OTOPARKLARIN şimdiden fizibilite edilmesi konusunda Değerli Memduh Başkanımıza mail attım... Eğer ki lobi olarak bu konuyu dillendirebilirsek YERLİ ARAÇLARIMIZIN TEŞVİKİNİ ŞEHİR OLARAK ARTIRACAĞIMIZ KANATİNDEYİM.

sistem38
2 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 16:16

Solar enerji konusunda Kayseri’de ciddi yatırımlar olduğunu düşünürsek gayet yerinde bir istek olmuş hocam 👍🏻

Alper Tekkuş

2 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 08:31

Alıntı:
Solar enerji konusunda Kayseri’de ciddi yatırımlar olduğunu düşünürsek gayet yerinde bir istek olmuş hocam 👍🏻

GES elektrik Üretiminde Konya'nın ardından KAYSERİ 2. sırada ama yetmez Avrupa'da İLK SIRALARDA OLACAĞIZ İNŞALLAH ...

selimengin
2 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 14:09

Alıntı:
GES elektrik Üretiminde Konya'nın ardından KAYSERİ 2. sırada ama yetmez Avrupa'da İLK SIRALARDA OLACAĞIZ İNŞALLAH ...

Konya daha uzun yıllar GES üretiminde birinci olarak kalacak. Konya Karapınar enerji ihtisas bölgesinde ki inşaatlar ve planlama dahilinde yapılacak GES ler bitince sadece Karapınar' ın bu bölgesinde üretilecek elektrik miktarı 3300 megavatı bulacak.
Konya ' daki GES yatırımları:
https://www.enerjiatlasi.com/gunes-enerjisi-haritasi/konya
Kayseri deki GES yatırımları:
https://www.enerjiatlasi.com/gunes-enerjisi-harit ...si/kayseri
(Bu listeler güncel değil. Muhtemelen 2017 rakamlarına göre hazırlanmış. Mesela Akfen şirketine ait Konya ' daki 30 megavatlık santral listede yok. Ama fikir vermesi acısından yayınladım.)

Nazmi
2 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 16:09

Alıntı:
Konya daha uzun yıllar GES üretiminde birinci olarak kalacak.

İllerin toplam üretimi nedir bu konuda bilmiyorum. Yüz ölçümüne oranla muhtemelen Kayseri çok daha öndedir. Kayseri'nin 2 katından fazla ges'ten enerji üretirse, o zaman Konya için dediğin daha geçerli olur selimengin. Çünkü, bu tür yatırımlar, coğrafya büyüklüğüyle yakından alakalı. Konya, yüz ölçümü olarak Kayseri'nin iki katından fazla.

Misafir 4c3

2 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 19:15

konyalı şahıs zıplamış lakın Konya Türkiyenin en buyuk yuzolcumne sahip kent dag taş ova KONYA OVASI da en buyuk mesela mesela 2018 ıhracatında KAYSERİ yine önde mesela konu bu deıl ama bılsınler ıstedım ))

selimengin
1 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 12:03

Bende illerin toplam üretimini hesaplamadım ama kabaca iki listeye de bakarsak lisansız ges ler bakımından Konya Kayseri 'nin iki katından daha fazla. Kayseri ' nin listesinde hazır üretimde olan ges lerden 10 megavatt tan daha büyük olan yalnızca Kayseri osb var. Diğerleri 10 megavattan daha küçük işletmeler. Konya ' da ise akfen enerji ile beraber 10 megavat sınırını aşan 4 tane ges var. Yine de yüzölçüme göre Kayseri' nin üretimi daha büyük olsa bile 2020 de Karapınar ' daki 1000 megavattlık santral devreye girince birincilik gene Konya ' ya gececek. Ondan sonra devreye girecek 1800 ve 500 megavatlık santralleri saymıyorum bile.
İhracat konusuna gelirsek iki ilin ihracat rakamları birbirine hemen hemen eşit. Ama bu sizi yanıltmasın. Konya 'nın ihracat rakamının düşük çıkmasının en önemli sebepi üretim azlığından değil. Konya oto yedek parça üretiminde ilk sıralarda yer almasına rağmen bu üretimin ihracat kalemlerinin Bursa ve Kocaeli ihracat rakamlarına yazılmasıdır.

Nazmi
1 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 19:55

Alıntı:

BİRLİK OTOMOTİV&SANAYİ SİTESİ

İnşaat alanı: 144.127 m2
Kayseri, Türkiye , 2018

TİCARİ

Öncesinde alanda bulunan tekstil üretimhanesinin yerine yapılan projede, motorlu taşıtlar için satın alım, tamir ve bakımların rahatça yapılabildiği bir ekosistem planlanmıştır.

Lineer bir tasarıma sahip çevre kütleler zeminde ticari fonksiyona sahipken üst katlarda tamir ve bakım üniteleri planlanmış, araçla bu katlar arasındaki dolaşıma dikkat edilmiştir. Bodrum katlarında ise depo ve diğer tamirhaneler bulunmaktadır.

İçerde konumlanan Anchor birimleri ise prestijli markalara ev sahipliği yapması öngörülerek tasarlanmış, proje içerisindeki yeşil ile beraber oluşturulan yaya dolaşım aksına entegre edilmiştir.

(+)

Spdo Mimarlık firmasının sitesinde gördüm projeyi. Yapılıp, yapılmayacağından emin olmadığım için burada paylaştım. Yoksa, büyük ve farklı konseptde bir proje. Ayrı bir başlığı hak ediyor. Mimarlık firmasının hayali bir çalışması değilse (ki mimarlık firmalar kendi kendilerine bu tür çalışmlar yapabiliyor), Birlik Mensucat'ın projesi.

sayfa 139
« önceki   123 ... 137138139
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET