Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1783
Gökhan Gök

5 gün önce - Pts 15 Nis 2019, 22:40

Fransada Notre Dame Katedrali cayir cayir, bu Amerika kimsenin gözunun yasina bakmiyor. Hatirlarsaniz Fransa, Avrupa Birligi Ordusunu kuracagiz demisti.

KaanYE
5 gün önce - Pts 15 Nis 2019, 22:43

Ak Parti çökmeden, Erdoğan'ın hükmü bitmeden yine Erdoğan sistemi baştan aşağıya yeniden dizayn etmeli, eğer edemezse kendisinden sonra seçilecek Başkan'ı dengeleyecek bir sistemi muhakkak kurmalıdır.

Tayyip'ten sonra gelecek kişinin manyağın teki olmayacağının garantisi var mı ? Dine , diyanete, Türklüğe (içinde İslâm olan Türklük) vb. mukaddes değerlerimize karşı olacak birisinin Başkan'da olsa parmağını oynatamayacağı bir sistemi muhakkak kurmalı.

Bakın ben eski MHP kökenli olmamın verdiği bir şüphecilikle istediği kadar Sünnî olsun, Türk olsun, Ailesi muhafazakâr olsun vs. İmamoğlu'na ZERRE güvenmem. Zira bu adam CHP'den çıkmıştır, oranın adayıdır. Halk Partisi dediğin zaman tüylerim diken diken olur. Bunu değiştiremiyorum kusura bakmayın. Bu yüzden bu adam ola ki Cumhurbaşkanı oldu, ben derim ki olmadan onu dengeleyecek, her istediğini yaptırmayacak bir sistem inşa edilmeli ve bu konuda eller çabuk tutulmalıdır.

akin87
5 gün önce - Pts 15 Nis 2019, 23:14

Alıntı:
Fransada Notre Dame Katedrali cayir cayir, bu Amerika kimsenin gözunun yasina bakmiyor. Hatirlarsaniz Fransa, Avrupa Birligi Ordusunu kuracagiz demisti.

Komplocular kafayı yedi

ccahit
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 01:28

Dünyada sağa ciddi bir kayış var aynısını Türkiye'de de görüyoruz klasikleşmiş yöntemler tutmuyor.
Erdoğan'ın partisi dahil orta çizgide zitlasmadan bir denge mekanizması kurması lazım.
CHP buna başladı bkz bu seçimlerde camilerden türbelerde çıkılmadi HDP ip saadet ara çok iyi tutuldu bu ak partide yapilmadi hala partiye belli bir teveccüh var bu ilgi bitmeden diğer partiler ile bir diyalog yakalanmasi lazım .
Yapılan planlar şer cephesinde bir bir oynanıyor peki senin oyunun ne olacak hızlı cevap vermen lazım.3-5 adim sonrasını hesap etmen lazım.

Eğer bir parti kurulacaksa ki bu sağ-merkez şeklinde olacak bu parti yabana atılmamalı ve diyalog kurulmalı.
Yerellerde bir sistem güncellenmesi lazım bir ilde ilçelerin %80ni alıp merkezi kaybetmek saçmalıktır.anlamsizdir.tabiata aykırı işler dengeyi bozar. 81ilden sadece 2 sinin kaybedilmesi bile dehşet mesele oldu bu sistem bozukluğundan kaynaklanıyor. Ülkenin en baştaki sistem şekli en aşağıya doğru aynı olması gerekir farklı uygulamalar sorun çıkarır. Erdogan açısından baktığımızda bu dönemde Fatih Erbakan ile kuracağı diyalog milli görüş destegi acisindan azda olsa faydalı olur arayı açmaz en azindan sp inatlasmanin peşinde kesin anlamda kendini muhalefette konumlandirdi en azından şimdilik. Mollaoğlu sonrasını bilemem.
ayrıca MHP ile diyalog devam etmeli, Doğu'da kanaat önderleri ile iletişim hali elzemdir ve hizmet aksamamali ki bu secimde doğu vatandaşı bölgesinde hizmeti seçti. Şimdilik bu kadar hayırlı geceler

KaanYE
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 14:25

Güç ile Global Sermaye arasındaki Savaşta arada Şamar oğlanı gibi kalmamamız için bazı

Çözüm Önerileri :

Aşağıdaki önerileri oy kaygısından dolayı İktidar Parti'sinin yapması imkânsıza yakındır. Yalnız biz yine de önerilerimizi sunalım.

1-) Devlet'e yeni Memur ve İşçi alımını süresiz durduracaksınız.

2-) Devlet'te çalışan İşçi ve Memurlardan kadın veya erkek ayrımı gözetmeksizin 18-40 yaş arasını CMB'ne aktaracaksınız. Bu birimin adı Cumhuriyet Muhafızları Birliği olacak. Bu birime kaydıracağınız personellere ekstra bir maaş,zam,ikramiye,prim vs.vermeyeceksiniz. Bu birimi üst kuruma bağlayacaksınız. Üst kurum : ADB olacak. İsmi : Acil Durum Başkanlığı. Bu birim Normal şartlar altında(Barışta) direkt Cumhurbaşkanlığına, Savaşta Ordu'nun emrine ve Darbe/Savaşta Kolluk Kuvvetlerinin yıkıma uğraması durumlarında ise Tam Bağımsız bir şekilde hareket edecek. Bu birimin diğer görevi bölgelerindeki büyük çapta afetlerde yardım etmek olacak(Büyük Istanbul Depreminde Sivil Organizasyonlardan çok medet ummayın. O işi Asker yahut Askerî Disipline sahip bir birim ancak kotarır).

3-) Ne yaptık ? Devlette 18-40 yaş arasını Acil Durum Başkanlığı adı altında Cumhuriyet Muhafızları Birliği'ne aktardık. Şimdi sıra en başta Eğitim, Sağlık ve Diyanet kurumlarını dönüştürmeye geldi. Bu kalan 40-65 yaş arası İşçi ve Memurların çalışacağı birimleri Özel Teşebbüslere devrediyoruz. Öncelikle YİK'i(Yüksek İslâm Konseyi) ve MMK(Mahallî Mabed Konseyleri)'ları kuruyoruz. Diyanet'in kalan Personelini'de Cumhuriyet Muhafızları Birliği'ne aktardıkdan sonra tüm Mabedleri de MMK'ya aktarıyoruz. Yani Mahalle Mahalle Camii'lerin yönetimini bu Konseylere bırakıyoruz. Amaaaa YİK buralarda yapılacak etkinlikler, vaazlar, sohbetler, hutbeleri birinci dereceden denetleyici olarak yetkilendiriliyor. Zaten Hutbe Meselesini kimseye bırakmıyoruz. O yine Cumhurbaşkanlığı'na ait bir mesele.

4-) Millî Eğitimde üç aylık yaz tatilinde geçiş dönemine başlıyoruz. Bütün Personel yine CMB'ne aktarılıyor ve Eğitim Faaliyetinde bulunmak isteyen teşebbüslere tüm Eğitim kurumları devrediliyor. Yine bu kurumları denetlemek için yüksek bir denetleme kurumu kuruluyor. Devlet yalnızca Meslek Liselerinde okuyacak öğrencilere ders devam durumu, ders notu, uygulama(staj) notu vb.üzerinden belirli bir burs veriyor. Burs tüm ortalamalar alınarak hesap ediliyor. Her öğrenciye aynı burs yardımı verilecek diye birşey yok.

5-) Sosyal Güvenlik Sisteminde zorunlu kesinti kalkıyor ve sosyal güvenlik kurumu fesh ediliyor. Özel Teşebbüslere birikimler devrediliyor. Devlet yalnızca bu kurumları denetleyecek yüksek bir kurum kuruyor. Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı Personeli'nin tamamı da CMB'na aktarılıyor. Tüm Sağlık Müesseseleri Özel Teşebbüslere devrediliyor. Tabi yine bunları denetleyici en üst kurum kuruluyor.

Bu maddelerde esas gaye Cumhuriyetin her şartta devamını sağlayacak , her daim hazır ve eğitimli bir Birimin el altında çok az bir masrafla bulundurulması. Ve diğer gayemizde Devletin bazı sahalardaki varlığını minimize edip yalnızca Denetleme görevini üstlenmesi.

Öte yandan :

Doğu Anadolu'dan başlayarak Şehirlerden tersine göçü sağlamak için zorunlu iskân projesini başlatıyoruz. Evvelâ tüm yerleşim birimlerinin çok yakınına sıfırdan altyapı, üstyapı , ulaşım, akıllı şehir/ilçe/kasaba/köy yapımını başlatıyoruz. Bu yerler tarım arazilerinin üzerine tabii ki kurulmuyor. Kurulacak yerlerin nüfusunu belirli bir sayıda sabit tutuyoruz. Türkiye'nin demografik haritasını temelden değiştirecek bu proje ile en küçük yerleşim birimlerine bile 5G'yi, Hafif raylı sistemi, Akıllı Şehir Platformlarını, Yenilenebilir Enerji Sistemini, %60 Orman alanını (Şehir içindeki evlerdeki yeşil oranı bundan hariç,oralara ayrıca değineceğiz), Yerleşim yerleri arasında Hızlı Tren ve Hızlı Yük Treni ulaşımını, Olimpik Bayan/Erkek ayrı olmak üzere her yerleşim birimine nüfusa oranla Yüzme Havuzlarını, Yine nüfusa oranla Atış Poligonlarını ve bununla birlikte birçok yapıyı inşa edeceğiz. Bununla birlikte her yerleşim birimine Kooperatiflere verilmek üzere ekim alanları, en son teknoloji ile donatılmış hayvan besi yerleri verilecek.

Her yerleşim yerinin bitiminin akabinde Nüfusa o bölgede kayıtlı olan işsizlerden başlayarak buralara insan kaydırmalara başlayacağız. Bu yerleşim yerlerinin yapılmasında Alman Şirketlerle anlaşma imzalanacak, çalışacak işçilerin %70 Türkiye'li olması zorunlu kılınacak ve bu işçilerin Alman Disiplinini böylelikle tanımaları sağlanacaktır. Bu işçiler öncelikle Hapishanelerde bulunan 15-55 yaş arası Kadın ve Erkek mahkûmlardan oluşacak. Devamında ülkemizde bulunan tüm mülteci, kaçak statüsündekiler buralarda çalıştırılacaktır. Bunun içine Suriyelilerin yanında Afganlar ve Ermenilerde dahildir. Çalışmayanlar en kısa sürede sınır dışı edilecektir. Tüm bunların yanında meslek öğrenmek isteyenlerde yemek+özel sigorta+cep harçlığı karşılığı buralara yönlendirileceklerdir.

6-) Devlet herhangi bir şekilde hiçbir şahsa, vakıfa, müesseseye nakdî,aynî vb.yardım yapmayacaktır. Yalnızca 15 yaş altı ve 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi kişilere Gıda ve Giysi İhtiyaç kartı verilecektir. Bunun yanında Sağlık Kartı'da verilecektir. Bu kart ile her ay belirli sayıda ve sıklıkta Sağlık Kuruluşlarında muayene ve tedavi olma imkânı getirilecektir.

7-) Evlilik yaşı Erkeklerde 17 Kızlarda 15'e düşürülecek, Evlenmek isteyen fertlerin Akıl Baliğ olup olmadığı kurulacak Komisyonlarda belirlenecektir. Evlilik öncesi Nikâhı takiben belirli kurslardan geçirilip Evlenme öncesi Evlilik Yardımı adı altında Gıda,Giysi,Kira yardımı belirli bir süre yapılacaktır. Her çocuk başına yüksek miktarda yardımlar yapılacaktır.

8 -) Tarım ve Hayvancılık Üretiminde maksimum verimin yanısıra tamamen doğal üretim zorunlu hale getirilecek , Ülke Organik Tarım ve Hayvancılıkta Dünya Birincisi yapılacaktır. Bundan Dış piyasaya ihraç ürünü gönderenler muaftır. İç piyasa tamamen doğal ürünlerden oluşacaktır.

9-) Millî Eğitim'de Devlet Anaokulu(3-5), İlkokul(5-9) ve Ortaokul'da(9-12) ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım edecektir. Bunun yanında bütün Eğitim Kurumlarında Zorunlu Ders olarak 'Kültür ve Ahlâkımız' dersi okutulacaktır. Anaokulu 2 yıl, İlkokul 5 yıl ve Ortaokul 4 yıl'dan oluşacaktır.

Devlet her öğretim yılında verdiği Burs'ların devamına öğrencilere yapacağı Online Sınavların sonucuna göre karar verecek, miktar azaltımına gidebilecektir.

Devlet bedava ders kitabı ,tablet vb.gibi projelerden çekilecektir.

'Kültür ve Ahlâkımız' dersinin yanında Devlet Yüzme , Atıcılık(bir yaşa kadar Ok-Yay, diğer yaş grupları ateşli silahlar) , Kültür-Fizik, Yabancı Zorunlu Dil(Konuşma,Yazma,Anlama)'ler, Temel Matematik vb.derslerde yazılı,sözlü ve uygulamalı alanlarda Burs Yeterlilik Sınavı'nı her yıl yapacaktır.

Yabancı Zorunlu dillerde her öğrenciye Osmanlı Türkçesi, Arapça, Farsça, Çince veya Japonca, İngilizce veya Fransızca öğretilecektir.

Devamı tabii ki gelecek.

İkinci Bölüm :(Uzay Kuvvetleri Komutanlığı, İHA Ordu Komutanlığı, Tüm yerleşim birimlerinin yerleşim birimlerine sığınaklar, AB-ABD tarzında Birleşik Barış Devletleri Projesi(Ortak dil, Ortak ordu)) .

Olgun AKBAL
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 15:12

Kaan öncelikle fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederiz. Bu dediklerin olası bir konvansiyonel yada global çapta bir savaş anında düşünülebilir bir konudur.
Fakat ortada henüz bir savaş yok iken, gereksiz yere insanların birikimlerini almak, sosyal devlet anlayışını bitirip askeri dikta bir sistem toplumdaki yaşam umudunu daha da azaltır, milletçe çok zengin değiliz petrolümüz yok Araplar gibi. Gerek sosyal medya olsun, başta internet gibi iletişim araçları sayesinde toplumumuz diğer ülkelerdeki toplumların refah seviyesini artık çok yakından takip ediyor, mukayese ediyor, yani ben yaptım oldu gibi argümanlar attık işe yaramıyor, henüz kapitalizm sistemi çökmemiş iken başka bir sistem icat etmek oldukça riskli bir konu.
Karın tokluğuna çalışan milyonlarca kitle var bu ülkede. Toplumumuz mutlu ve umutlu olmaz ise senin o dediğin bütün hazırlıklar boşa çıkar, güçlü bir toplumun şartı gelecek garantisidir, umudun olmadığı bütün ülkelerin kaderi hep birbirine benzemiştir.

Bir kaç hususta itirazım olacak;

Birincisi, çalışan insanların bütün birikimlerinin özel şirketlere emanet edilmesi gereğinden fazla iyi niyetli bir düşüncedir. fabrikalarda yıllarını, gençliğini vermiş usanmadan sıkılmadan tezgahlarda çalışan usta abilerimizi gördükten sonra emeğin değerini bazen para bile karşılamaz olduğu sonucuna vardım. Milletçe isyankar olmadığımız için çalışanların birer birer hakları alındıkça ve kimse ses çıkarmadığı zannedildiği için bu olay basit gözükmektedir.
Eğer SGK kurumu özel şirketlere devredilirse, bir işçi, memurun tüm sosyal birikimi, 1999-2003 yılları arasında gerçekleşen banka hortumlama vakalarındaki gibi uçup giderse devlet bunu karşılayabilecekmidir ? İnsanlar yıllarca umutları gelecekleri çoluk çoçuğunun rızkı için tüm hayatını çalışmaya adıyorlar, umut olmadan verimlilik olmaz, insanlar gelecekleri için yaşıyorlar, eğerki bu kitlelerin tüm sosyal güvencelerini kapitalizm rekabeti içerisinde özel kurumların insiyatifine bırakılırsa, kediye ciğer emanet etmek gibi bir durum ortaya çıkar.

Diğer bir husus ise sağlık, devlet hastanelerinin hepsinin özelleştirilmesi gerektiğini belirtmişsin, özel hastanelerin durumu ortada, herkes tarafından biliniyor özel hastanelerin üç kağıtçılığını, fazla söze gerek yok

Millet askere gitmemek için bedelliye başvuruyor, yalandan master programına dahil oluyor, kimisi yıllarca yurtdışında çalışıyor sırf askere gitmemek için. Eskiden asker millettik doğru, askere gitmeyene kız verilmezdi geçmişte kaldı o gönüllülük, yeni kuşaklar bizim eskikuşaklara pek benzemiyor.
İnsanlara zorla bir şey yaptıramazsın, bu işte gönüllülük şart, toplum olarak 80ler 90lardaki gibi askere gönüllü gitmek durumuda pek yok.
Kaldıki devlette çalışan memurlara askerlik eğitimi vermek çok daha zor olur.

alim80
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 16:38

Yahu işinize gücünüze bakın . Ülkece en refah dönemine girecek bir zamandayız felaket seneryoları ile beyninizi karartmayın

Düşünün kara kışta çamurda karda ekini ekmişsin . Ayazı geçirmişsin tam hasat dönemi kar yağıcak diyorlar

Tekrar söylüyorum herkes işine gücüne baksın . iştigal alanında kendini geliştirsin . Dünyayı gezin . Ülkenizi gezin . Harcarken birikim yapmayıda unutmayın

Hükümetin yüzlerce yanlışına rağmen , metal yorgunluğuna rağmen Türkiye belaları def etmiştir. Bundan sonra ki tercihimiz sadece hangi tarafın daha fazla vereceğine bağlı bir tercih olacaktır sadece .

Anadolu dünyanın en huzurlu coğrafyalarından biri olacak yakında ...

_pirifani_
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 17:11

İndependent türkçe yayına başlamış . Arap sermayeli ingiliz gazetesi independent umarım manipülasyon peşinde koşmaz .

orhan akıncı
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 19:09

video biraz kalitesiz
ama
içeriği güzel.
izlemenizi tavsiye ederim.

Kenanwow
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 20:38

Orhan Akıncı videodaki Animasyonda Klise yıkılırken figürün gözlerindeki alevlere dikkat edin.

sayfa 1783
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET