Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 311
Timur SadeceUlaşım
4 ay önce - Pts 04 Şub 2019, 22:46Bu kart temassız olmasına karşın, aletten geçmiyor. Uyarı veriyor. 3 kez şahit olduğum için, emin olarak yazıyorum.


Misafir db2

2 ay önce - Cum 12 Nis 2019, 18:57

İstanbulda Istanbulkart temassız banka kartına dönüşecekmiş biz hala öho'lara tamamıyla sistemi getiremiyoruz nedense.

Timur Transporter
2 ay önce - Cum 12 Nis 2019, 21:06

Alıntı:
İstanbulda Istanbulkart temassız banka kartına dönüşecekmiş


Ankara'da var zaten bu uygulama. İstanbul öne geçmiş değil. N-Kolay kart, hem banka kartı hem de Ankarakart olarak kullanılıyor.

https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/kartlar/ ...nkara-kart

hhd001
2 ay önce - Cmt 13 Nis 2019, 22:04

n kolay ankara kart kredi kartı ıle yuklenmyordu hala aynımı

Tunç D.

2 ay önce - Cmt 13 Nis 2019, 22:31

Alıntı:
İstanbulda Istanbulkart temassız banka kartına dönüşecekmiş biz hala öho'lara tamamıyla sistemi getiremiyoruz nedense.


Şu an esasında sistem bazında bakılırsa bana göre Ankarakart sistemi İstanbulkart’tan daha üstün özelliklere sahip.

- Online dolum sistemi oldukça güzel çalışıyor. İstanbul’da da yakın zamanda online dolum sistemi geldi, ancak yüklemeyi karta yükleyebilmek için talimat yükleme noktasına okutmanız gerekiyor. E ne anlamı kaldı online dolumun, talimat yükleme noktası bulana kadar gider bizzat yükleme noktası bulursun.

- Ankara’da kredi kartları geçiyor. Bu yabancılar için oldukça güzel bir şey,birkaç günlüğüne gelinen şehirde fellik fellik dolum noktası aramaya gerek kalmıyor. İstanbulkart’ın en önemli eksikliği şu an,özellikle İstanbul’un yabancı ülkelerden de ciddi anlamda turist çektiği düşünülürse.Timur Transporter
2 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 01:18

Alıntı:
İstanbul’da da yakın zamanda online dolum sistemi geldi, ancak yüklemeyi karta yükleyebilmek için talimat yükleme noktasına okutmanız gerekiyor. E ne anlamı kaldı online dolumun, talimat yükleme noktası bulana kadar gider bizzat yükleme noktası bulursun.


Ankara'da neyse ki talimat yükleme noktası diye vir sorunumuz yok. Kartı gösterdiğimiz ilk validatörde işlem tamamlanıyor.

Ankarakart gelene kadar, Ankara İstanbul'un çok çok gerişindi. Ankarakart'ın gelişi ve devamındaki uygulamalarla İstanbul'a göre daha çok avantaj elde ettik. Tunç Bey zaten sıralamış.

Şu an mini ve smart bankoların handikabı, para üstü vermemesi.


mahmut11
2 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 01:27

Alıntı:
Şu an mini ve smart bankoların handikabı, para üstü vermemesi.

Neredeyse hiç bir yükleme makinası para üstü vermiyor zaten.Misafir e55

2 ay önce - Pzr 14 Nis 2019, 01:40

Donen muhabbete bak ne güldüm yok o üstün yok bu daha iyi. Ne kadar üstün mesela ankarakartlarin patates kızartma özelliği mi var neyi var nesi üstün istanbulkarttan ufacık tefecik farklılıkları abartmakla üstünüze yok. Istanbulkart sistemsel olarak gayet başarılı ve milyonlarca kullanıcısı olan turistlerin de bankolardan rahatlıkla temin edebildiği her türlü ulaşım çeşidinde kullanılabilen en güzel sistem. Zamanla ufak tefek ekstralarda eklendikce ne daha dunku tecrubesiz ankarakartin esamesi kalir ne de ankara istanbuldaki toplu tasima sistemin yanından geçemez bunu biliyosunuz. iki gun olmus hemen yok su üstün yok bu daha iyi. Nasil bi görgüsüzlükse kiyasladiginiz eften püften farkliliklara bakin ne komik

Timur Transporter
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 22:06

Bugün bindiğim 551'in validatöründeki ses, elektronik bir aksanla "güncelleme yapılıyor" diyordu. Ne güncellemesi olabilir ? Bilgisi olan var mı ?

Tunç D.

2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 23:40

Alıntı:
Donen muhabbete bak ne güldüm yok o üstün yok bu daha iyi. Ne kadar üstün mesela ankarakartlarin patates kızartma özelliği mi var neyi var nesi üstün istanbulkarttan ufacık tefecik farklılıkları abartmakla üstünüze yok. Istanbulkart sistemsel olarak gayet başarılı ve milyonlarca kullanıcısı olan turistlerin de bankolardan rahatlıkla temin edebildiği her türlü ulaşım çeşidinde kullanılabilen en güzel sistem.


Demeye çalıştığımız nokta şu :

Ankara’ya dışarıdan gelen birisinin toplu taşımayı kullanması İstanbul’a göre çok daha kolay, mavi ÖHO’larda zaten nakit geçerken geriye kalan araçlarda da temassız kredi kartını okutarak binebiliyorsunuz. Dolum noktası bulamazsanız online yükleme yapabiliyorsunuz, araçta 15-20 dakika sonra işliyor.
İstanbul’da bu saydığım 2 özelliğin hiç biri yok. Sözde online dolum sistemi var ama yazdığım gibi talimat yükleme olayı bu özelliği anlamsız kılıyor. Hatta onu da geçtim, metro istasyonlarında dolum gişesi de bulunmuyor, işi tamamen makinalardan yapıyorsunuz. Makinalar kredi kartı kabul etmiyor ve para üstü vermiyor. Bütün paranız varsa vay halinize, çünkü çevredeki esnaf kesinlikle para bozmuyor. Bir şey alıp parayı öyle bozdurmak isteseniz de inatla bozuk para istiyorlar.
İşte bu yüzden online dolumun ve kredi kartı ile binişin önemi büyük.
İBB iştiraki Belbim belki de online dolumu ve temassız kartla binişi Türkiye’ye ilk getirecek kurum olabilecek iken sene 2019 ve bu önemi büyük olan şeyler halen mevcut değil.
Sistem ve düşünce güzel mi, çok güzel ama uygulamada saydığım sıkıntılar ortaya çıkıyor.sayfa 311
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet