Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uber ile Yolculuğu Duydunuz mu?
« önceki   123 ... 130131132   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 131
MustafaMtn
1 hafta önce - Cmt 13 Nis 2019, 16:53

Alıntı:
Türkiyede diger batili ülkeler gibi Uber'i yasaklamali.

Batılı ülkelerin überi yasaklamasında sıkıntı yok çünkü çoğu yerdeki taksi sistemi en azından über kadar iyi. Konu araçların durumu değil sorun şoförlerde yani araçları yenileseniz de lüks araç da koysanız sorun çözülmüyor./çözülmeyecek.

Alıntı:
Uber geçen sene yaklaşık 2 milyar dolar zarar etmiş.
Bir de hisselerini halka arz edecekler.

Ben überin özellikle amerikada bir çeşit sosyal güvenlik olarak icad edildiğini düşünüyorum. Belirli bir işte çalışamayan, çalıştığı halde gelirini yettiremeyen kesim için bir çıkış noktası. Amerikan halkının özellikle zencilerin büyük oranda kafadan çatlak olup belli bir işte çalışamadığını düşünürsek 2 milyar doları bir şekilde sübvanse etmek mantıklı bir şey.

Misafir dd3

6 gün önce - Pts 15 Nis 2019, 23:00

TAKSİCİLER ÜLKEMİZİN TURİZM GELİRLERİNİ ARTTIRIYOR (HELAL OLSUN)

İstinye'den Beşiktaş'a giden yabancı 2 kadından 213 TL taksi ücreti alan şoför hakkında 5 yıl hapis istemi ile dava açıldı.

Şoför kendisini, "Yolu şaşırdım. Yol biraz uzadı. 213 lira tuttu. 'İsterseniz ödeme yapmayın' dedim. 'Sorun yok deyip' ödeme yaptılar" diye savundu.

KAYNAK: https://tr.sputniknews/turkiye/20181005103553 ...ici-hapis/

NOT: Öyle beyinsizmiş ki, bir de böyle savunma yapmış.

Ulan beş dakka delikanlı ol bari. "Evet yaptım hakim bey" de.

Malp06
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 10:31

Anıtkabir in etrafı polis kaynıyor.
Uberciler Anıtkabir de eylem yapacaklarmış.

Yakup

5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 10:42

Saibeli olan bir firma mi eylem yapacakmis?

Misafir e41

5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 11:28

Amerika'da ulaşım o kadar rahat ki...Uber olsun lyft olsun 2 dakka sonra seni istediğin yerden alır istediğin yere bırakır..Güvenlik konusunda sorun hissetmezsin..fiyat çok uygundur..

Ben türkiye'de erkek halimle taksiye binmeye korkuyorum..eşimi, kızımı taksiye bindiremiyorum..resmen paramızla rezil oluyoruz..artık lütfen büyükşehirlerde şu ulaşım işini çözsünler..

sefer bayraktar

5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 12:02

Alıntı:
Saibeli olan bir firma mi eylem yapacakmis?

nesi şaibeli????
her über aracı her ay ortalama on bin lira üzerinden yolcularına fatura kesiyor..
araçlar seyyar vergi dairesi gibi çalışıyor,,,,,,
yolculuk yap.....fatura iste isteme otomatik sisteme bildirdiğin mail adresine geliyor....
bu mu şaibe??????
bilip bilmeden işkembeden sallamayın......

onur345
5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 14:57

Misafir 58a

5 gün önce - Sal 16 Nis 2019, 19:56

Özel araba ile Taksicilik yapana korsan derler. Korsanlar korsanliga devam etmek icin eylem yapiyor. Ne günlere kaldik. .. Dünyada herhalde bi örneği yoktur , kanunsuzluga devam edebilme hakkı istemek.

İSMAİL ÇELİK

4 gün önce - Çrş 17 Nis 2019, 09:28

Suç unsuru olabilecek?Forumdakiler kimsenin yolunu kesip tehdit etmiyor?Adam dövmüyor ve dövdüklerinizde erkekçe değil kalleşçe 1 kişiye haydi 2 yide anladım 5-6 kişi girmenin anlamı ne?

BURADA YARASI OLAN GOCUNUR.KİMSE EKMEĞİNİN PEŞİNDE RIZIK DERDİNDE OLAN TAKSİCİYE BİRŞEY DEMEZ HATTA ONA BİRŞEY YAPILDIĞINI GÖRSE HADİSEYE MÜDAHİL BİLE OLUR.

Şükrü Güllüoğlu

4 gün önce - Çrş 17 Nis 2019, 10:06

Alıntı:
İşbu forumun, bu ve diğer başlıkları altında, biz taksiciler hakkında yazılan yalan yanlış bilgileri, suçlamaları, iftiraları, karalama kampanyalarını, aşağılamaları, alay etmeleri, küçük düşürme çabalarını, halkımızı meslek grubumuza karşı kışkırtmaları bireysel olarak biz taksiciler, meslek odalarımız, derneklerimiz, avukatlarımız tek tek okuyor. Takip ediyor. Kaydediyor.

Bu ve benzer sitelerde, bu ve benzer başlıklar altında suç unsuru olabilecek yazı sahibi üye ve misafirlerin bu konuyu bilmelerinde tarafımızca fayda olduğu mülahaza edilmiştir.

Yukarıdaki mesajı yazan Taksi tekeli savunucusu profesyonel arkadaşım:

Öncelikle kimliğini belirtmeden bu kadar profesyonel bir içeriği paylaşman taksi plakası sahibi güruhun topluma bakışını ve "meseleleri" çözme tarzına mükemmel bir örnek teşkil ettirmektedir.
Taksi plakalarının milyon liralara çıktığı bir ortamda rekabet kurallarına aykırı bir piyasada, şehirlerin ulaşım ihtiyacını tekel altına almış plaka sahipleri ve onların işbirlikçileri halkın günlük yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Derhal yeni lisanslar (plakalar) verilerek filo sahibi şirketlerin taksi taşımacılığına girmesi gerekmektedir.
Patronlarına son bir mesajım var. Milletin sahibi, efendisi değilsiniz. Zamanında köyünüzden gelip İstanbul'da plaka almış şahıslarsınız o kadar. Tavsiyem şimdiye kadar kazandığınız bu kolay paranın kıymetini bilmeniz ve çok daha fazlası için zorlama yapmamanız. Şayet halk kaybediyor, şehir kaybediyor, turizm sektörü kaybediyorsa, burada kazanmaya devam edemeyeceksiniz.
Saygılarımla

Dr. Şükrü Güllüoğlu

sayfa 131
« önceki   123 ... 130131132   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM