Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1122
mustafa 1903
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:41

AK Parti kaş yaparken göz çıkarıyor, haberleri yok (veya parti içindeki bir guruh bilerek yapıyor).

Tayyip bey de yine yanlış yönlendiriliyor.


Sarı Ali

2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 16:46

Istanbulda yeniden seçim sayımı: bir oy akpye bir oy chpye !!! Beş oy bana sıfır oy sana. 5500 bana , 500 oy sana . Tamam mı anlaşdık mı? Chp : Yok kabul etmem. Akp: Niye yahu ne güzel benim leyime göre sandığı bitirdiydik saymaya

guray aydin
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:06

Dikkatinize,sadece gecersiz oylar sayiliyor,bir vatandasta cikip gecersiz oy ne demektir gecersizse bunlari kim gecersiz saydi neden kac kisi bu duruma gecersiz dedi ,gecersizse neden tekrar sayilir,dunyanin en zor matamatik islemi..Burada yorum yapan bizler hic birseyden haberimiz yok atip tutuyoruz..Dogru durus bir bildiri hic bir yerden gelmedi..Sunu cevabini bilmek herkezin hakki ,gecersiz oy ne demek gecersizse kimler karar veriyor neden tekrar sayiliyor ...Lutfen,ben cahil birisiyim aciklayin..Tesekkurler.habibkadir
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:27

Alıntı:
15 gün öncesine kadar dünyanın en güvenilir seçimlerini yapıyorduk oysa ki


Seçimi hukuki açıdan sadece oy verme olarak değerlendirmeyip öncesi ve sonrasıyla bir süreç olarak değerlendirdiğimizde ülkemizde dünyadaki en güvenilir seçimlerden biri yapılmaktadır, belki de en güvenlisi...

İtiraz süreci güvenilirliğe şüphe düşürmez aksine güçlendirir...

Hatalar ya da art niyet dünyanın her yerinde olabilir.
Sonuçta işin içinde insan eli var.

İtiraz süreciyle varsa hatalar ve yanlışlar giderilerek güvenilirliğin artması sağlanır ki kimsenin şüphesi kalmasın...

Taraflardan biri elimde usulsüzlük ya da hatalar yapıldığına dair elimde belgeler var deyip ilgili kuruma itiraz ediyor...

İlgili kurum da belgeleri değerlendirip yasalar çerçevesinde karar alır.

Sonucu beğenirsin ya da beğenmezsin ama YSK'nın aldığı karar seçimin güvenirliğine şüphe düşürmez...
Çünkü süreç baştan sona kanunlar çerçevesinde açık (oy verme işlemi hariç) bir şekilde işlemektedir...

Zaten en güvenilir seçimleri yapmamızın sebepleri şeffaf ve denetlenebilir olması değil mi?

İtirazdan rahatsız olmanın bir anlamı yok...
Aksine iddialara sezsiz kalınmayıp cevap verildiği için memnuniyet duyulması lazım.


Birkans
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:28

1) Oy farkı hiçbir zaman 30 bin olmadı. Sandıkların %99'u açıldığında bir ara 28 bindi, sonra 23-24 bin arası bir farkla seçim tamamlandı.

2) 3000 civarı düzeltme yapıldı. Kaydırmadan dolayı yapılan bu yanlışlığı CHP de kabul etti. Böylece fark 20 binlere indi. Bu şekilde de geçersiz oyların yeniden sayımına başlandı.

3) 2 haftadır yeniden sayım yapılıyor ve fark 6 bin civarı daha eridi. Sebebi de adam gitmiş çembere değil ampule basmış vs onlar düzeltildi. Dolayısıyla oran ve orantı kurarken doğru bilgilerden faydalanmak ve sağlam mesnetlere göre yorum yapmak daha uygun.

Takım tutar gibi parti desteklemeyen bir vatandaş olarak ve yukarıdaki yazdığım maddelere dayanarak bazı arkadaşlara şunu sormak istiyorum;

"CHP hırsızdır" diyebilmek için nasıl bir somut argümanınız veya gerçeklere dayanan herhangi bir savınız mevcut?Ruşen B
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:32

Alıntı:
Lutfen,ben cahil birisiyim aciklayin..Tesekkurler.


Seçim sistemi parti ambleminin üzerine basılan mühürleri geçersiz kabul ediyor. İstanbul' da sonuçlar yakın olduğu için geçersiz oylar için tekrar sayım yapılırken YSK bunları geçerli kabul etti. Yani normalde geçersiz sayılan oylar geçerli hale geldi. Bu yüzden fark 20 binden 14 bine indi.


serhat_44
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:44

Alıntı:
3) 2 haftadır yeniden sayım yapılıyor ve fark 6 bin civarı daha eridi. Sebebi de adam gitmiş çembere değil ampule basmış vs onlar düzeltildi. Dolayısıyla oran ve orantı kurarken doğru bilgilerden faydalanmak ve sağlam mesnetlere göre yorum yapmak daha uygun.


Birkans +1

Sanıyorlar ki "300 bin geçersiz oyda bu kadar fark eridi . yüzde 6 sı sayılmış ozaman kalan yüzde 94'ü sayarsak ooowwww ne olurdu acaba. "
Tüm oyların yeniden sayılması için verilen sebep bu. Böyle bir mantık kimin aklına yatar. Aşırı duygusal bir yapımız var malesef. Düşündüklerimiz yanlış olamaz diye düşünüyoruz.
Seçim de 3700 küsür oyla kaznadık diyen Sayın Binali Yıldırım'ın dediği eğer doğru olmuş olsaydı. Aramızda Atı alan Üsküdar'ı geçti diyen arkadaşlar eminim olacaktı.
Sonradan sayılan sondaj 57 sandıkta da gördük bu mantıksızlığı.En son serhat_44 tarafından Pts 15 Nis 2019, 17:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Uğur1
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:53

Alıntı:
3) 2 haftadır yeniden sayım yapılıyor ve fark 6 bin civarı daha eridi. Sebebi de adam gitmiş çembere değil ampule basmış vs onlar düzeltildi. Dolayısıyla oran ve orantı kurarken doğru bilgilerden faydalanmak ve sağlam mesnetlere göre yorum yapmak daha uygun.


Bunun sebebinin geçmişte AKP nin yapmış olduğu yanlış seçim reklamları olarak gösteriliyor. Zamanında "Ampule bas" retoriği çok kullanıldığı için 10binde 6,6 gibi bir hataya sebebiyet veriyor. Görece çok ama bir seçimi etkilemez 10.000 seçmenden 6 sının geçersiz basması.

Akparti müşahitleri daha dikkatli olmalıydılar...


kemalviyana
2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:53

özelestiri yapmak istiyorum. Bugun sayin binali yildirimi televizyonda uzunca izledim, Adam kendinden vazgecmis birakin istanbulu yonetmeyi, yorgum bitkin bir durumda.. Mevcut belediye baskaniylan yola devam edilmesi gerekirdi.. Taktir edersiniz sayin yildirim cok hizmetleri olmustur istemeyerekde aday yapildi.. istanbul seciminde Ak partinin aldigi oy Sayin Cumhurbaskanimizin kisiligine verilmis oylardir yoksa kimse binali bey icin vermet.. Binali bey artik torunlariylan bundan sonraki zamanini gecirmesi gerekir.. Metal yorgunluk kabak gibi ortada.. Bize sayin cumhurbaskanimiz gibi energi dolu adaylar lazimm.

önery

2 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 18:00

Alıntı:
Bugun sayin binali yildirimi televizyonda uzunca izledim, Adam kendinden vazgecmis birakin istanbulu yonetmeyi, yorgum bitkin bir durumda..

zaten o yüzden gazatecinin "eğer seçimler tekrarlanırsa aday olur musunuz ? " sorusuna
" olurum " diyemedi...sayfa 1122
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET